Paczki i przesyłki do Słowenii - flaga Słowenii

Paczka do Słowenii, przesyłki kurierskie z Polski

  • Nadaj z nami swoją przesyłkę do Słowenii
  • Porównaj kurierów
  • Wybierz najlepszą dla siebie opcję wysyłki!

 

Jak nadać paczkę do Słowenii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Słowenii, skorzystaj z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.
Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak:  UPS, DHL, FedEx czy TNTDPD.
Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Słowenii.

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań
 

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!
 

Przesyłki kurierskie do Słowenii

Słowenia jest to świat w pigułce. To mały kraj, który graniczy z państwami takimi jak Włochy, Austria, Węgry czy Chorwacja. Każda z części tego państwa jest pod bardzo dużym wpływem najbliższego zagranicznego sąsiada. Słowenia jest mała jednakże pomimo niewielkiego obszaru jest bardzo zróżnicowana. Mieszkańcy tego kraju nie różnią się w większym stopniu od Polaków, jedyną znaczącą różnicą jest brak zauważalnego u polaków „wyścigu szczurów”. 

Stolicą tego państwa jest Lublana czyli centrum słoweńskiej sieci dróg, prowadzi ona do wszystkich zakątków kraju. Bardzo ważną rolę odgrywa dworzec kolejowy, jest on głównym środkiem transportu zagranicznego paczek. Aby nie martwić się o swój produkt najlepszym wyjściem jest korzystanie z usług firm kurierskich. 

Kurier do Słowenii

Przesyłka do Słowenii ze względu na bliską lokalizację tego kraju w stosunku do Polski oraz rozwój przemysłu i infrastruktury jest dobrze rokującym państwem z punktu widzenia polskich firm. Państwo graniczy aż z pięcioma innymi krajami: Mołdawią, Ukrainą, Węgrami, Serbią i Bułgarią. W Słowenii mieszka prawie 20 milionów osób, z czego aż 2 miliony w samej stolicy. Kurier do Słowenii dotrze w każde miejsce na terenie kraju, a główne miejsce wysyłki paczki to Lublana, Maribor, Novo Mesto, Celje.

Cena przesyłki do Słowenii

Nadanie przesyłki można określić na podstawie kilku czynników. Pierwszym z nich ciężar przesyłki oraz wymiary. Firmy kurierskie mają różne cenniki usług, w których określają konkretne gabaryty. W tych gabarytach musi się zmieścić przesyłka, ponieważ przeciwnym wypadku zostanie uznana za niestandardową (paczki te są droższe). Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na koszt usługi jest sposób w jaki paczka zostanie dostarczona. Wybrać można przesyłkę standardową (droga lądowa) lub ekspresową (drogą lotniczą). Przesyłka ekspresowa jest oczywiście droższa niż zwykła. Bardzo duży wpływ ma także ubezpieczenie. Warto skorzystać z tej opcji ponieważ chroni ona przesyłkę przed uszkodzeniami lub jej zagubieniem.

Ubezpieczenie przesyłki do Słowenii

Przewoźnicy, z którymi współpracujemy to starannie wyselekcjonowane firmy, które łączą z GlobKurier wspólne wartości takie jak odpowiedzialność wobec powierzonego zadania. Jest to wymagane ze względu na klientów używających usług kurierskich w ramach kontaktów biznesowych. Biorąc pod uwagę dystans oraz wartość przesyłki zapraszamy do rozważenia propozycji dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia, przesyłka do Słowenii zostanie opłacona z ubezpieczenia.

Ze względu na wartościową zawartość przesyłki eksportowej oraz importowej udostępniamy jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz informowanie o statusie przesyłki do Słowenii drogą telefoniczną. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu.. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, DHL, FedEx, DPD co gwarantuje dotarcie paczki do Słowenii.

Paczka do Słowenii - czego nie można wysłać?

Słowenia dzięki członkostwu w Unii Europejskiej posiada znormalizowane unijne przepisy celne. Dzięki temu możemy wysyłać prawie bez ograniczeń wszystko, co jest potrzebne bez wymogu opłacania cła. Przepisy celne są zbliżone do tych w Polsce – zakaz przewozu dużej ilości papierosów i alkoholu, nie powinno się wysyłać także aerozoli ani hermetycznie zamkniętych metalowych pojemników. Jedzenie powinno być próżniowo zapakowane, a leki oryginalnie zapakowane, najlepiej w osobnych paczkach. Wszystko, co chcemy wysłać musi być legalne w Polsce jak i w Słowenii.

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Słowenii