Paczki i przesyłki do Rumunii

Paczka do Rumunii, przesyłki kurierskie z Polski 

  • Nadaj z nami swoją przesyłkę do Rumunii
  • Porównaj kurierów
  • Wybierz najlepszą dla siebie opcję wysyłki!

Jak nadać paczkę do Rumunii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Rumunii, skorzystaj z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Rumunii.

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań
 

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!
 

Przesyłka do Rumunii

Rumunia ma bardzo ciekawą historię. Każdy słyszał historię o hrabim Drakuli. Dlatego też jest to najczęściej wybierana atrakcja turystyczna w Rumunii. Oprócz tego wartym polecenia miejscem jest stolica – Bukareszt. Piękne zabytkowe miasto pełne historii. Oprócz tego dobrą opcją jest podróż po delcie Dunaju. Rumunia jest też krajem górzystym, więc miłośnicy aktywnego spędzania czasu również nie powinni być zawiedzeni.

W dalszym ciągu w Rumunii żyje wielu Polaków. Mimo, że Rumunia nie jest najbogatszym krajem, jej gospodarka ciągle pnie się w górę. Drogi są coraz lepsze, powstają nowe autostrady i drogi ekspresowe. Coraz więcej polskich firm nawiązuje współprace z rumuńskimi. Z tego też powodu rośnie zapotrzebowanie na transporty do kraju Hrabiego. Niestety, zwykle wiąże się to z wielkimi kosztami. Na szczęście nie zawsze. Najtańsze przesyłki do Rumunii tylko w GlobKurier.pl! Dzięki umowie z ponad 50 przewoźnikami na całym świecie jesteśmy w stanie zapewnić tanią, bezpieczną i szybką wysyłkę paczek i palet do Rumunii. 

Paczki i przesyłki do Bukaresztu stolicy Rumunii

Kurier do Rumunii

Przesyłka do Rumunii ze względu na bliską lokalizację tego kraju w stosunku do Polski oraz rozwój przemysłu i infrastruktury jest dobrze rokującym państwem z punktu widzenia polskich firm. Państwo graniczy aż z pięcioma innymi krajami: Mołdawią, Ukrainą, Węgrami, Serbią i Bułgarią. W Rumunii mieszka prawie 20 milionów osób, z czego aż 2 miliony w samej stolicy.

 

Kurier do Rumunii dotrze w każde miejsce na terenie kraju, a główne miejsce wysyłki paczki to:

Śledzenie przesyłki do Rumunii

Ze względu na wartościową zawartość przesyłki eksportowej oraz importowej udostępniamy jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz informowanie o statusie przesyłki do Rumunii drogą telefoniczną. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, GLS, FedEx, DPD, TNT co gwarantuje dotarcie paczki do Rumunii.

Dlaczego warto ubezpieczyć przesyłkę do Rumunii?

Przewoźnicy, z którymi współpracujemy to starannie wyselekcjonowane firmy, które łączą z GlobKurier wspólne wartości takie jak odpowiedzialność wobec powierzonego zadania. Jest to wymagane ze względu na klientów używających usług kurierskich w ramach kontaktów biznesowych. Biorąc pod uwagę dystans oraz wartość przesyłki zapraszamy do rozważenia propozycji dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia, przesyłka do Rumunii zostanie opłacona z ubezpieczenia.

Koszt paczki do Rumunii

Cena takiej usługi jest zależna od wielu czynników. Po pierwsze należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Następnym czynnikiem wpływającym na koszt transportu przesyłki jest sposób jej nadania. W przypadku pojawienia się wątpliwości chętnie pomożemy z wyceną.

Co można wysłać do Rumunii?

Rumunia dzięki członkostwu w Unii Europejskiej posiada znormalizowane unijne przepisy celne. Dzięki temu możemy wysyłać prawie bez ograniczeń wszystko, co jest potrzebne bez wymogu opłacania cła. Przepisy celne są zbliżone do tych w Polsce –zakaz przewozu dużej ilości papierosów i alkoholu, nie powinno się wysyłać także aerozoli ani hermetycznie zamkniętych metalowych pojemników. Jedzenie powinno być próżniowo zapakowane, a leki oryginalnie zapakowane, najlepiej w osobnych paczkach. Wszystko, co chcemy wysłać musi być legalne w Polsce jak i w Rumunii.

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Rumunii