Kurier — odpowiedzi na najważniejsze pytania!

W trakcie poszukiwania idealnego kuriera rodzi się wiele pytań. Chcesz wiedzieć jak zamówić kuriera? Co można wysłać kurierem? Jakie są godziny pracy kuriera? Jak zapakować paczkę? Jak skorzystać z opcji tanich przesyłek? Przeczytaj!

Wysyłki kurierskie - kurier doręczający przesyłkę

Jak zamówić kuriera do domu?

Nie musisz wychodzić z domu, aby wysłać swoją paczkę kurierem. Wystarczy, że wejdziesz na platformę GlobKurier.pl i wypełnisz formularz online. Musisz przejść kilka prostych kroków, aby kurier odebrał paczkę spod Twoich drzwi. Zmierz i zważ swoją przesyłkę i podaj adekwatne wymiary oraz wagę. Już na etapie składania zamówienia, musisz wiedzieć, jakie parametry będzie miała Twoja paczka — od tego zależy wycena usługi. W kolejnym kroku musisz określić miejsce odbioru i wysyłki paczki. Na bazie tych podstawowych danych możliwe jest wyłuskanie najtańszej oferty z aktualnie dostępnych na rynku. Zaawansowany mechanizm wyszukiwarki zwróci wyniki dostosowane do potrzeb. GlobKurier oferuje usługę odbioru i dostawy od drzwi do drzwi za pośrednictwem 50 firm kurierskich: DPD, DHL, FedEx, InPost i innych międzynarodowych gigantów. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać paczki do ponad 190 krajów na świecie. Planujesz wysłać przesyłkę do bliskich ulokowanych w Wielkiej Brytanii, USA czy Kanadzie? Z nami wyślesz paczkę szybko i tanio. Dostarczamy przesyłki także z pomocą lokalnych przewoźników, oferując prostą, wygodną i niedrogą dostawę między miastami. Jak nadać przesyłkę kurierską?

jak zamówić kuriera_play

Tani kurier do domu jest w zasięgu wszystkich klientów indywidualnych, ale dla zalogowanych użytkowników czekają dodatkowe rabaty. Założenia konta jest zupełnie darmowe. Nie musisz wnosić żadnych opłat administracyjnych. Sama rejestracja pozwoli Ci zamówić kuriera do domu taniej.

Co można wysłać kurierem?

Pamiętaj, jesteś odpowiedzialny za to, co wysyłasz.

Jeśli masz wątpliwości w Twojej gestii leży sprawdzenie, czy dany przedmiot jest zabroniony, czy ograniczony w transporcie. Jeśli jesteś małą firmą lub klientem, który wysyła po raz pierwszy za granicę, musisz wiedzieć, co może, a czego nie możesz wysłać kurierem. Musisz podjąć trud i wyedukować się w tym temacie. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie: https://www.globkurier.pl/faq/towary-wykluczone/

Wiele zależy od rodzaju opakowania, ale kurierzy zwykle nie wysyłają sprzętu AGD, takiego jak pralki lub zmywarki, chyba że są odpowiednio paletyzowane. Unikaj wysyłania delikatnych przedmiotów, takich jak wyroby ceramiczne lub szklane. Te towary muszą być odpowiednio zabezpieczone. Warto zauważyć, że szczególnie kruche przedmioty nie są objęte polisami ubezpieczeniowymi w przypadku wystąpienia szkód.

Wysyłka towarów niebezpiecznych

Niektóre towary są po prostu zbyt niebezpieczne, aby wysłać je kurierem. Nawet przy najtrwalszym opakowaniu nie zostaną zaakceptowane. Nie wszyscy przewoźnicy oferują usługę towarów niebezpiecznych, ale niektórzy realizują specjalistyczne usługi transportowe i przewożą np. łatwopalne towary. Grupa towarów wykluczonych z transportu jest wbrew pozorom obszerna. Nie jest tak, że jeśli zapłacimy za usługę, możemy wysłać wszystko. Większość nadawców zdaje sobie sprawę, że produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak skóry, futra, czy np. kość słoniowa są przedmiotami zabronionymi i nie mogą być wysyłane. Inne towary, takie jak puszki, aerozolu, alkohol, akumulatory samochodowe, materiały wybuchowe, broń palna, miecze, noże, piły łańcuchowe nie mogą być wysyłane w ramach standardowej usługi kurierskiej.

Wysyłasz za granicę? To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się nieszkodliwym i niewinnym towarem, może być zabronione lub ograniczone w kraju docelowym. Jeśli chcesz uniknąć problemów, sprawdź, czy wysyłasz legalne towary. Niektóre przedmioty są zakazane w jednym, a legalne w innym kraju. Lista wyjątków jest długa. Zapoznaj się z listą zakazanych przedmiotów w kraju, do którego planujesz wysłać swoją paczkę.

Jak zapakować paczkę?

Sekret polega na tym, aby wybrać odpowiedni materiał do pakowania, który zapewni łatwe pakowanie, a także, co najwyższe, bezpieczeństwo podczas transportu. Dzięki wszystkim dostępnym dziś materiałom pakowanie nieparzystych przedmiotów stało się prostsze, wystarczy wyposażyć się w materiały. Niektóre z tych powszechnie stosowanych obejmują folię bąbelkową, folię termokurczliwą, folię stretch, styropian, faliste tworzywo sztuczne, dmuchane poduszki powietrzne, taśmy pakowane – jest w czym wybierać. Przy większości wysyłek niezbędne będzie kartonowe pudełko. Zawsze sprawdzaj wytrzymałość używanego pudełka, szczególnie jeśli pakujesz ciężkie przedmioty, takie jak meble czy sprzęt do ćwiczeń. Dopracowanie strategii pakowania ma znaczenie przy cyklicznych przesyłka i przekłada się na optymalizację kosztów. Koszt wysyłki zależy od wymiarów paczki — dostosowanie kształtu opakowania do wysyłanego przedmiotu pomoże zaoszczędzić. Opłaty za przesyłki ponadgabarytowe rosną. To naturalne, ponieważ zajmują dużo miejsca w ciężarówkach. Aby przeciwdziałać rosnącym cenom wysyłki, detaliści mogą efektywnie wykorzystywać materiały opakowaniowe i maksymalnie zmniejszyć ciężar przesyłki. Jak Ty powinieneś pakować swoje przedmioty do wysyłki?

jak zapakować przesyłkę

JAK ZAPAKOWAĆ: 

Do której godziny pracuje kurier?

Czas pracy swoich kurierów każda firma logistyczna definiuje we własnym zakresie. Zwykle szacowany czas dostaw to od 8 do 18 w dni powszednie. Co ważne, niektóre firmy pozwalają ustalić i wytypować przedział godzinowy, w którym paczka zostanie dostarczona. Jeśli chcesz wiedzieć, do której godziny kurier rozwozi przesyłki, musisz dowiedzieć się, która konkretnie firma realizuje usługę: DHL, DPD, InPost, FedEx a może GLS? To ważne, ponieważ godziny pracy różnią się w poszczególnych firmach. Godziny pracy kuriera mogą zmieniać się w zależności od dnia (dzień powszechny, weekend), a także od sezonu. Wiele firm wprowadza rozszerzone godziny pracy np. w okresie przedświątecznym. Jeśli zależy Ci na dostawie w niestandardowych godzinach, skontaktuj się bezpośrednio z przewoźnikiem.

Czy kurier przyjedzie w sobotę?

Pamiętajmy, że standardowy dzień pracy kuriera trwa

  • od 8:00 do 18:00
  • od poniedziałku do piątku

Nie możemy z automatu zakładać, że paczka zostanie nam dostarczona w sobotę. Standardowe wysyłki realizowane są pomiędzy poniedziałkiem a piątkiem. Pukanie do drzwi adresatów rozpoczyna się zwykle od godziny 9, gdy kurier odbierze wszystkie paczki z magazynu i dojedzie do pierwszego adresu. To czy dostawa paczki w sobotę może być zrealizowana, zależy od wewnętrznych ustaleń przewoźnika. Od tego czy, dana firma kurierska w ogóle wprowadziła taką usługę. Wiele firm kurierskich w weekendy skupia się wyłącznie na pracach w sortowniach, przygotowując się na nowy tydzień. Włączenie kolejnego dnia roboczego do grafiku to duża zmiana logistyczna. O tym, czy opcja kuriera w sobotę może znaleźć się w ofercie, zależy wyłącznie od możliwości i zasobów. W tym przypadku jest to zupełnie dowolny i dodatkowy punkt oferty. Niestety, nie każdy adres może zostać obsłużony w sobotę, a opcja jest możliwa do zrealizowania przeważnie tylko w dużych miastach. Mimo to wielu przewoźników oferuję dostarczenie paczek w soboty, należy jednak zadeklarować taką potrzebę już przy zamówieniu.

O tym, jaki kurier dostarczy paczkę w sobotę, pisze Damian Musiał, Product Specialist w Globkurier.pl: https://www.globkurier.pl/blog/czy-kurierzy-pracuja-w-sobote/

Tani kurier – jak wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb. Aktualnie jesteś w stanie pomóc Ci znaleźć ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Pierwszą rzeczą będzie zatem rozpoznanie, czego oczekujesz od firmy kurierskiej. Czy Twoja firma potrzebuje codziennych przesyłek pocztowych? A może poszukujesz sposobu na najtańszą przesyłkę w ramach prywatnych wysyłek? Być może interesuje Cię usługa premium, doręczenie terminowe, śledzenie wiadomości e-mail, SMS-y i ubezpieczenie na wypadek zagubienia lub uszkodzenia towaru w transporcie? Wszystkie opcje znajdziesz w ramach platformy GlobKurier.pl. Integrujemy kilkudziesięciu przewoźników, zaawansowany mechanizm pomaga znaleźć aktualnie najtańszą opcję dopasowaną do wymiarów i adresy wysyłki. Skorzystaj z opcji szybkiej wyceny i przekonaj się jakie to proste.

zamów tanio przesyłki


Karolina Kadłubek, BOK, GlobKurier.plKarolina Kadłubek

Key Account Manager w firmie Globkurier.pl. Odpowiada za kontakt firmy z kluczowymi klientami. Koordynuje współpracę z przewoźnikami. Zarządza i wspiera swoim wieloletnim doświadczeniem Biuro Obsługi Klienta.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl