Jak zapakować laptop?

Aby prawidłowo przygotować laptopa do wysyłki należy go wyłączyć  i umieść cienką warstwę folii bąbelkowej pomiędzy ekranem a klawiaturą. To pomoże uniknąć ewentualnych zarysowań. Następnie owijamy laptop w folię bąbelkową i zabezpieczamy taśmą samoprzylepną. Zawsze należy dokładnie sprawdzić i upewnić się, czy laptop jest w 100% wyłączony, ponieważ owinięcie go w elementy zabezpieczające może doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia baterii. Jak zapakować laptop? Sprawdź kilka naszych porad. 

laptop, przesyłka, jak zapakować laptop, paczka, elektronika

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Jak zapakować laptop?

Należy umieścić laptop w oryginalnym pudełku i wypełnić je materiałem amortyzującym, aby zapobiec przesuwaniu się laptopa.Zdecydowanie zalecamy zachowanie oryginalnych pudełek zakupionego laptopa na wypadek, gdyby trzeba go było przetransportować w przyszłości. Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach ubezpieczenie jest ważne tylko wtedy, gdy dany produkt elektroniczny jest zapakowany w oryginalne pudełko.

Pamiętaj o możliwości dodatkowego ubezpieczenia

W przypadku firmy kurierskiej DHL opłata za ubezpieczenie uzależniona jest od deklarowanej wartości przesyłki. Dla każdej paczki o wadze nieprzekraczającej 31,5 kg ceny przedstawiają się następująco:

  • do 50 000 zł – 3,50 zł
  • od 50 000 zł do 100 000 zł – 0,2%

Osoby nadające przesyłki o większych gabarytach, przekraczające wagę 31,5 kg muszą liczyć się z większymi kosztami, jeśli szacowana wartość przesyłki nie przekracza 50 000 zł klient zapłaci za dodatkowe ubezpieczenie. Dla droższych paczek, w których deklarowana wartość mieści się w przedziale 50 000 – 100 000 zł koszt ubezpieczenia to 2% od tej sumy. W przypadku przesyłki o wartości przekraczającej 100 000 zł konieczne będzie zawarcie pisemnej umowy ramowej z DHL Parcel.

W przypadku firmy FedEx koszt ubezpieczenia jest nieco wyższy i wynosi 0,4% od

deklarowanej kwoty.  Maksymalna wysokość ubezpieczenia przesyłki to 2500,00 zł.*

* Źródło: Przewodnik po usługach krajowych FedEx http://images.fedex.com/downloads/downloadcenter/domestic/Cennik_Uslug_Krajowych_PL.pdf

Elektronika jest względnie delikatna, ale też kosztowna przesyłka, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak bezpiecznie pakować i wysyłać te produkty. Dbałość o detale pomoże zapobiec kosztownym uszkodzeniom i zwrotom, które mogą wystąpić podczas wysyłania urządzeń elektronicznych. 

 


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl