Jak przewieźć lub wysłać dywan?

Wielu osobom korzystanie z usług firm kurierskich kojarzy się wyłącznie z podręcznymi paczkami lub dokumentami. Tymczasem transportowane są również produkty gabarytowe na paletach lub o niestandardowych rozmiarach. Wysyłka dywanu kurierem to jedna z sytuacji, kiedy może być potrzebne nietypowe rozwiązanie logistyczne. Warto również zaznaczyć, że to, czy przesyłka będzie traktowana niestandardowo, w dużej mierze zależy od jej rozmiaru. Wpływa to także na kwotę, jaką zapłacimy za przesyłkę oraz w jaki sposób powinna być ona zabezpieczona do transportu. Chcesz wiedzieć jak wysłać dywan kurierem? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu.

Wysyłka dywanu kurierem

Jak wysłać dywan kurierem?

W niektórych wypadkach wysyłka dywanu kurierem może niczym nie różnić się od klasycznej paczki. Wiele zależy bowiem od tego, jaki ma on rozmiar. Jeżeli planujesz wysłać dywan o niewielkich wymiarach i wadze, może się okazać, że koszt transportu będzie taki sam jak w przypadku klasycznej paczki. Jak wysłać dywan kurierem, aby zapłacić jak najmniej? Przede wszystkim należy porównać oferty poszczególnych przewoźników. Każda z firm kurierskich ma odrębne wytyczne odnośnie do górnych wymiarów paczek. Warto także sprawdzić, do jakiej wagi przesyłka uznawana jest za standardową.

zamów tanio przesyłki, zamów kuriera

Jak zapakować dywan?

Sposób pakowania dywanu również zależy od jego wielkości. Pamiętaj jednak, że wysyłka dywanu kurierem wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Nawet jeżeli dywan ze względu na długość został zakwalifikowany do sortowania ręcznego, to i tak jest narażony na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Z tego powodu zaleca się owijanie dywanu folią stretch. Jest ona odporna na uszkodzenia oraz chroni przed zabrudzeniami czy zalaniem. Dodatkowo folii możesz użyć bez względu na to, czy dywan będzie zwinięty w rulon, czy też złożony w kostkę.

Jakim kurierem wysłać dywan?

Zastanawiasz się, która firma kurierska będzie najlepsza na wysyłkę dywanu? Tak jak wspominano wcześniej, wiele zależy od wagi i wymiarów przedmiotu. Na Globkurier.pl możesz porównać oferty poszczególnych przewoźników tak, aby w szybki sposób wybrać najkorzystniejszą opcję finansową. Wystarczy, że wpisze wymiary swoje przesyłki na stronie: https://www.globkurier.pl/search, a nasz system wyświetli Ci najlepszy oferty. Jeżeli sprawdzasz koszty, nie zapomnij zaznaczyć, czy będzie to transport krajowy, czy międzynarodowy. Inne wymagania odnośnie do przesyłek obowiązują bowiem na terenie Polski oraz za granicą.

Załóż konto i zamów kuriera


Karolina Kadłubek, BOK, GlobKurier.plKarolina Kadłubek

Key Account Manager w firmie Globkurier.pl. Odpowiada za kontakt firmy z kluczowymi klientami. Koordynuje współpracę z przewoźnikami. Zarządza i wspiera swoim wieloletnim doświadczeniem Biuro Obsługi Klienta.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl