Paczka Uberem wkrótce w Polsce!

Uber w Polsce rozwija się w zawrotnym tempie. Aplikacja umożliwiająca przejazd z miejsca na miejsce czy dostawę jedzenia z restauracji jest dla nas już czymś oczywistym. Firma chce jednak pójść o krok dalej i wprowadzić kolejne udogodnienia dla swoich klientów. Jakie? Paczka Uberem czy szerszy zakres zamawiania przejazdów to propozycje dla naszego kraju. Jak będą działać?

paczka uberem

Według zapowiedzi Ubera, w aplikacji mają pojawić się trzy nowe opcje. Dzięki jednej z nich, użytkownicy będą mieli możliwość dostarczenia przesyłki za pomocą kierowcy Ubera. Dodatkowo pojawi się także możliwość zarezerwowania przejazdu z miesięcznym wyprzedzeniem.

Paczka Uberem – jak będzie działać?

Dostarczenie paczki Uberem miałoby działać na podobnych zasadach jak tzw. przesyłki konduktorskie. Rolę kuriera przejmie kierowca, który będzie mógł dostarczyć m.in. zakupy zrobione przez internet. Rozwiązanie to funkcjonuje już w 25 miastach na świecie i ma zostać rozszerzone na kilka miast europejskich – w tym Warszawę. Wprowadzenie nowej opcji w USA, Australii czy Meksyku jest przedstawiane przez firmę jako idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy w czasie pandemii mogą nadal pracować i przewozić paczki zamiast ludzi. Paczka Uberem to również ciekawe rozwiązanie w przypadku, kiedy chcemy przekazać paczkę rodzinie czy znajomym z drugiego końca miasta a nie mamy takiej możliwości.

Na razie nie wiadomo kiedy kierowcy Ubera dostarczą nasze paczki i jaki będzie koszt usługi. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż w dobie pandemii zakupy online zyskały na popularności, przewóz przesyłek Uberem może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Czy paczka Uberem będzie bezpieczna?

Jest to z pewnością jedna z podstawowych kwestii, które budzą wątpliwości. Na dzień dzisiejszy nie wiemy, jak miałaby wyglądać m.in. kwestia śledzenia przesyłki nadanej Uberem. Jest to jedna z najważniejszych opcji pozwalających na bieżące sprawdzanie statusu paczki oraz przewidywanego czasu jej dostarczenia. Być może pojawi się bardzo podobne rozwiązanie wprowadzone przez Uber. Przewóz przesyłek, nawet na terenie jednego miasta, byłby wtedy zdecydowanie bezpieczniejszy.

Kolejna kwestia to obawy związane z kradzieżą przesyłki lub jej błędnym dostarczeniem przez kierowcę. Czy będzie możliwość ubezpieczenia paczki lub wysyłki za pobraniem? Są to podstawowe opcje, które oferują zaufane firmy kurierskie. Warto zatem korzystać z usług sprawdzonych i bezpiecznych, zwłaszcza, jeśli planujemy wysyłkę cennych przedmiotów lub ważnych dokumentów. Nie wiesz, jak wybrać najlepszego kuriera? Skorzystaj z naszego rankingu kurierów, gdzie znajdziesz opinie innych użytkowników oraz sam możesz podzielić się swoimi doświadczeniami.

Oceń firmę kurierską

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl