Jak zorganizować wysyłkę dużej przesyłki?

Twoje ponadgabarytowe przesyłki piętrzą się na magazynie, a Ty potrzebujesz niezawodnej firmy w ramach rozsądnego budżetu — dobrze trafiłeś! Dzięki nam dowiesz się, jak wysyłać duże paczki. Udzielimy Ci wskazówek dotyczących wysyłki i pomożemy uzyskać, jak najlepszą stawkę u przewoźnika. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z Nami i przekonaj się, że transport dużych przesyłek nie musi być problematyczny.

duże przesyłki, duże paczki w magazynie

Duża paczka? Zaczynajmy

Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą, czy osobą fizyczną, jeśli chcesz wysłać przedmiot większy lub cięższy niż zwykle, musisz wiedzieć, że przedmioty, które przekraczają wagę i wymiary dopuszczane w standardowej wysyłce będą musiały być obsługiwane inaczej i tym samym będą kosztowały więcej. Nietypowe wymiary dyskwalifikują taką paczkę do automatycznej obsługi w sortowni. Przewoźnik musi podejść do przesyłki indywidualnie i wykorzystać specjalnie przystosowany sprzęt do jej przewożenia.

Duże wysyłki, duże kłopoty?

W celu uzyskania stawki za przesyłkę ponadgabarytową wejdź na GlobKurier.pl, który oferuje narzędzia, pozwalające w szybki i prosty sposób porównać oferty dostępne na rynku. Wystarczy, że w zakładce Szybka wycena uzupełnisz kluczowe informacje, takie jak: waga, wymiary, kraj nadania i dostawy wysyłki. Po wypełnieniu odpowiednich pól będziesz mógł zobaczyć jakie rozwiązania proponują czołowi kurierzy: DHL, FedEx czy UPS, a także lokalne firmy logistyczne, z którymi współpracujemy. Jeśli dla podanych wymiarów nie pojawi się żadna oferta, wypełnij formularz kontaktowy, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.

szybka wycena, wycena przesyłki

Duża przesyłka kurierem nie musi być droga

Aby zapoznać się z naszą funkcją szybkiej wyceny, wystarczy odwiedzić stronę główną naszego serwisu. Klienci chcący wysyłać duże przedmioty mogą dowiedzieć się o kosztach z naszego kalkulatora stawek bądź poprzez formularz dostępny na stronie. Będziesz mógł zobaczyć większość dostępnych rozwiązań wraz z szacunkami kosztów. W celu uzyskania dostępu do pełnej oferty oraz skorzystania z niższych cen, zarejestruj się — konto jest zupełnie bezpłatne. Dzięki przedstawionym rozwiązaniom, będziesz mógł szybko sprawdzić propozycje najlepszych firm spedycyjnych, według stawek, które dopasujesz do swojego budżetu.

Regulaminy i duże paczki

W przypadku dużych paczek w pierwszej kolejności dopytaj Nas bądź przewoźnika, czy dana zawartość może zostać wysłana ze względu na swoją specyfikę, jak np. dzieła sztuki, czy towary niebezpieczne typu ADR. W ten sposób możesz uniknąć późniejszych konsekwencji związanych
z wysyłką towarów niestandardowych czy zakazanych w transporcie, zwłaszcza jeśli wysyłasz je za granicę. Pamiętaj, że w danym kraju mogą występować dodatkowe obostrzenia, dotyczące zawartości, bądź transportu przesyłki.

Duża paczka kurierem — warto?

Każdemu zależy na tym, aby jego paczka dotarła bezpiecznie, w stanie nienaruszonym do odbiorcy. Niestety może zdarzyć się, że przesyłka zostanie uszkodzona w transporcie. Co zrobić by zminimalizować ryzyko zniszczenia, szczególnie, gdy dotyczy to wysyłki dużych paczek? Warto wybrać renomowaną firmę kurierską, która specjalizuje się między innymi w wysyłce dużych, ciężkich gabarytów oraz daje możliwość ubezpieczenia towaru. Koszt takiej usługi jest zwykle niewielki, a może zrekompensować Nam w całości poniesioną stratę. Poza ubezpieczeniem, większość przewoźników oferuje również usługę niepiętrowalności, dzięki czemu na Twoje paczki czy palety nie będą kładzione inne przesyłki. Pamiętaj jednak, że to odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów najczęściej decyduje o tym, w jakim stanie przesyłka zostanie doręczona do adresata.

Wskazówki, jak pakować duże przesyłki

Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę dużych paczek, już na wstępie możesz spotkać się z problemem odpowiedniego pakowania. Przesyłki ponadgabrytowe często są nieporęczne i ciężkie, dlatego tak ważne jest by były przystosowane do załadunku i rozładunku mechanicznego. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest umieszczenie towaru na palecie, dzięki czemu kurier będzie mógł bez problemu zapakować przesyłkę na samochód. Dodatkowo przy zleceniu możesz zaznaczyć, by wybrany przewoźnik dysponował pojazdem z windą.

Oto wskazówki, które pomogą ci odpowiednio zapakować ciężkie przedmioty do wysyłki:

  • Zapakuj je w mocno skonstruowane pudełka ze szwami zszytymi lub zszywanymi zamiast szwów klejonych,
  • Używaj nowych pudeł, aby upewnić się, że są wystarczająco mocne, aby unieść ciężar,
  • Uszczelnij pudełka za pomocą wytrzymałych taśm. Jeśli to możliwe, wzmocnij taśmę, nakładając je wielokrotnie, celując w szwy,
  • Unikaj wolnych przestrzeni w kartonie, które możesz wypełnić folią bąbelkową, bądź pianką,
  • Użyj specjalnie zaprojektowanej piankowej obudowy i dostosowanej tektury falistej, aby amortyzować zawartość dużej paczki. Unikaj używania zmiętego papieru, ponieważ może nie być w stanie chronić twoich przedmiotów.

Możesz wysyłać duże paczki na wiele sposobów

Dużą paczkę możesz przesyłać tradycyjnym transportem drogowym, lotniczym albo morskim. Ten pierwszy jest zwykle najtańszą opcją, dostępną zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm. Jeśli, natomiast zależy Ci na czasie wybierz fracht lotniczy, który zwykle realizowany jest najkrócej. Transport morski jest dobrym rozwiązaniem w przypadku przesyłki o bardzo dużej objętości, np. towaru w kontenerach, jednak czas takiego transportu to kilkanaście do kilkudziesięciu dni.

Duża przesyłka z GlobKurier

Wysyłka paczek o większych wymiarach nie musi być problematyczna, a za pośrednictwem GlobKurier może okazać się jeszcze prostsza. Dzięki Nam nadasz zarówno paczki, jak i palety o niestandardowych wymiarach. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz kuriera do wysyłania dużej, czy ciężkiej paczki w kraju bądź zagranicę, na GlobKurier.pl uzyskasz wycenę za taki transport, a Nasz zespół pomoże Ci na kolejnych etapach zlecenia i realizacji transportu. Dlatego nie czekaj i już dzisiaj sprawdź cenę dla swojej ponadgabarytowej przesyłki.


Barbara Bąk

Spedytor w Globkurier.pl. Zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych. W zakres jej obowiązków wchodzi współpraca z partnerami logistycznymi.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl