Co można wysłać w paczce do USA?

Co można wysłać w paczce do USA? Niestety nie wszystko. Pewne artykuły są po prostu zakazane. Oznacza to, że paczka nadana do Stanów Zjednoczonych zawierająca tego typu towary może zostać zatrzymana przez celników. Następnie będzie odesłana do nadawcy na jego koszt.

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Co można wysłać w paczce do USA?

Towary, których nie można nadawać w przesyłkach do Stanów Zjednoczonych określa prawo amerykańskie. Zabrania ono przesyłu różnego rodzaju towarów, w tym:

  • papierosów, narkotyków i alkoholu;
  • materiałów łatwopalnych, wybuchowych (broń, amunicja, poduszki powietrzne, silniki, pasy bezpieczeństwa);
  • materiałów niebezpiecznych (baterie, wszelkie płyny, gazy i aerozole np. dezodoranty, lakiery itd.);
  • perfum, biżuterii, kosztowności;
  • roślin, lekarstw;
  • artykułów spożywczych (mięso, przetwory mięsne, rybne, słodycze);
  • drewna surowego;
  • skóry dzikich zwierząt i poroża.

Wysłanie produktów żywnościowych jest możliwe po uzyskaniu specjalnego pozwolenia. Wystawia je amerykańska administracja ds. żywności i leków. Wyjątkowo dopuszcza się wysyłanie domowych wyrobów, jeśli są wysyłane do osób prywatnych. Specjalnych pozwoleń odpowiednich organów wymagają także paczki z dziełami sztuki, obrazami, rzeźbami i przedmiotami wartościowymi.

Ile kosztuje paczka do USA?

Najlepiej sprawdzić korzystając z szybkiej porównywarki kurierów. Jednym kliknięciem sprawdzisz dostępność oferty i cenę od 50 przewoźników. Wejdź na GlobKurier.pl wpisz parametry paczki, wybierz państwo i porównaj oferty.

Co się stanie, jeśli nadam paczkę do USA z zakazanymi materiałami?

Jeśli celnicy znajdą zakazane towary niestety będziemy stratni o koszty przesyłki. W przypadku ujawnienia próby przesłania zakazanych towarów, nadawca zostanie poinformowany o tym fakcie telefonicznie. Następnie paczka jest odsyłana do nadawcy na jego koszt. Ma on ograniczony czas (2 miesiące) na odebranie przesyłki. Jeśli się na to nie zdecyduje, przesyłka zostanie poddana utylizacji.

uszkodzona przesyłka w sklepie inetrnetowym

 


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl