Ekspresowa dostawa kurierem

Doba ma tylko lub aż 24 godziny. Percepcja jest różna w zależności od tego, czy czekamy na paczkę, czy ją doręczamy. Przy szybkim tempie życia i zakupach “na już”, konsumenci oczekują niemal błyskawicznych dostaw. Coraz większa grupa interesuje się tematem przesyłek ekspresowych. Firmy kurierskie dwoją się i troją, aby sprostać wyzwaniom i dostarczać przesyłki kolejnego dnia po złożeniu zamówienia. Co warto wiedzieć o czasie dostawy? Czy ekspresowa dostawa w ciągu 24 godzin jest możliwa?

Od czego zależy czas dostawy?

Paczki muszą pokonać fizyczny dystans, dlatego czas dostawy uzależniony jest w oczywisty sposób od miejsca docelowego i sposobu dostawy. Jeśli paczka musi być dostarczona na inny kontynent, najszybszą formą dostawy będzie transport lotniczy, którego realizacja to zwykle 1-2 dni robocze. W przypadku transportu multimodalnego część przewozu paczki odbywa się drogą powietrzną, a następnie – po przeładunku – transportem drogowym, i trwa zwykle 2-4 dni robocze. W ramach przesyłek krajowych dostępna jest opcja wysyłki ekspresowej – paczka trafi do właściciela w następny dzień roboczy od nadania. Z kolei w ramach przesyłek lokalnych GlobKurier.pl oferuje opcję SameDay Delivery, gdzie przesyłki mogą być doręczane w obrębie jednego województwa już w ten sam dzień. Sprawdź cennik przesyłek SameDay.

Od czego zależy czas trwania wysyłki?

Jeśli kupujesz przez internet i zastanawiasz się, kiedy spodziewać się kuriera, musisz pamiętać, że na czas dostawy wpływa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim kod pocztowy i lokalizacja, ale też np. czas złożenia zamówienia. Pracownicy firmy kurierskiej pracują w określonych godzinach – zwykle od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00 do 18:00. Czas pracy kurierów zależy od indywidualnych ustaleń konkretnej firmy przewozowej i nie podlega zewnętrznym regulacjom. Godziny pracy mogą zmieniać się w zależności od sezonu, np. powszechną praktyką jest wprowadzanie rozszerzonych godzin pracy w dni przedświąteczne. O tym, czy kurier dostarczy paczkę w sobotę, także decyduje przewoźnik. Część firm kurierskich pobiera dodatkową opłatę za dostawę w ten sam dzień. W związku z tym musisz założyć, że przesyłka ekspresowa zwykle kosztuje więcej. InPost w marcu 2020 roku wprowadził nową usługę Paczka w Weekend, w ramach której dostarcza przesyłki do Paczkomatów także w soboty i niedzielę. Usługa kierowana jest głównie do właścicieli sklepów internetowych, którzy chcą proponować rozszerzony czas dostawy dla swoich klientów. To także sposób na płynniejsze dostawy i rozwiązanie problemu przeładowania Paczkomatów.

Ekspresowa dostawa w 24 godziny — czy to możliwe?

Jak przesyłkę ekspresową realizuje GlobKurier.pl? W ramach szybkiej paczki zapewniamy gwarancję dostawy do godziny 9:00 lub 12:00 dnia następnego dnia roboczego. Biorąc pod uwagę niepracujące niedziele i święta, dostawa w ciągu 24h nie zawsze będzie możliwa. Co więcej, w poszczególnych regionach może być ona niedostępna. Lokalizacja ma olbrzymie znaczenie, czas dostawy zależy bowiem od bliskości węzłów komunikacyjnych i centrów logistycznych. Przy składaniu zamówienia weryfikujemy za pośrednictwem kodu pocztowego, czy usługa może być zrealizowana. Co ważne, przesyłki terminowe realizuje się dla ładunków do 30 kg. 

Odpowiadając więc na postawione wyżej pytanie – ekspresowa dostawa w 24h jest możliwa. Za dodatkową opłatą kurier w 24 godziny dostarczy Twoją paczkę, jednak muszą być spełnione dodatkowe warunki. Interesuje Cię szybki i tani kurier? Porównaj ceny proponowane przez czołowych przewoźników takich jak InPost, DHL, DPD, UPS, czy FedEx.

Jak rozumieć dostawę w 24 godziny?

Z pozycji konsumenta oczekującego na paczkę musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, z perspektywy firmy kurierskiej czas dostawy liczy się od momentu nadania przesyłki. Firmy różnie interpretują czas nadania – jedni definiują go jako moment wygenerowania listów przewozowych, inni jako nadanie rozumieją przekazanie paczki kurierowi, jeszcze inni traktują go jako moment, w którym paczka znajdzie się w sortowni. Po drugie, to jaki czas upłynie od złożenia zamówienia do jego nadania, leży po stronie sprzedawcy. Dokonując zakupów, zwróć uwagę na deklarowany czas realizacji zamówień. To okres, w którym sprzedawca zobowiązuje się do skompletowania zamówienia i przekazania go kurierowi do doręczenia. Na stronach większości serwisów kurierskich znajdziemy informację, że w ramach standardowej usługi kurier dowiezie paczkę w następny dzień roboczy po nadaniu. Czas, w którym otrzymasz paczkę, zależy także od płynności i funkcjonowania logistyki danego sklepu internetowego. 

Przeczytaj więcej o czasie dostawy: 

 


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl