Dostępne opcje dodatkowe przesyłki kurierskiej

Wysyłka paczki to nie tylko jej sprawne nadanie i bezproblemowe doręczenie do adresata. Poza standardowym doręczeniem przesyłki, kurierzy oferują również szereg dodatkowych opcji. Jakich? Zakres jest bardzo szeroki – od ubezpieczeń, po usługę Same Day, czyli doręczoną w ciągu 24 godzin. Jak skorzystać z tego rodzaju udogodnień? Sprawdź poniżej i odkryj swoje możliwości, jakie gwarantują opcje dodatkowe przesyłki kurierskiej.

opcje dodatkowe przesyłki kurierskiej

Przesyłasz coś cennego? Ubezpiecz paczkę!

Przesyłki kurierskie to nie tylko książki czy produkty spożywcze. Z pewnością spotkałeś się z sytuacją, kiedy w kartonie znajdował się np. telefon komórkowy lub laptop. Są to niewątpliwie cenne przedmioty, na których doręczeniu bardzo nam zależy. W takich sytuacjach warto postawić na ubezpieczenie przesyłki, które w razie uszkodzenia sprzętu, pokryje koszty jego naprawy. Usługa ta sprawdzi się również w przypadku przesyłania:

 • faktur firmowych,
 • akt sądowych,
 • umów,
 • przesyłek zagranicznych,
 • przesyłek opłacanych za pobraniem itp.

Ile kosztuje ubezpieczenie przesyłki kurierskiej? Najczęściej jest to koszt w granicach kilku-kilkunastu złotych. O tym, jaka będzie ostateczna cena usługi, decyduje w głównej mierze deklarowana wartość przesyłki – im jest wyższa, tym koszty ubezpieczenia będą większe.

dodatkowe opcje w przesyłce kurierskiej

Wykupienie tej usługi nie jest trudne. Wystarczy że będziesz znał zadeklarowaną wartość przesyłki. Następnie jednym kliknięciem wybierasz opcję dodatkowego ubezpieczenia i gotowe – paczka może ruszać w drogę.

Paczka za pobraniem – wiarygodnie i sprawnie

Przesyłka pobraniowa również jest traktowana jako opcja dodatkowa. Jest to pewna forma zabezpieczenia dla klienta, który ponosi koszty dopiero w momencie, kiedy fizycznie dostanie swoją paczkę. Dlaczego warto korzystać z tego rodzaju przesyłek? Przede wszystkim opcja ta działa na podniesienie wiarygodności Twojego sklepu internetowego. Klienci wiedzą, że jesteś pewien jakości swoich towarów, przez co czują, że taki zakup jest bezpieczny. Jest to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają możliwości wykonania płatności za pośrednictwem Internetu.

Opcja wysyłki za pobraniem wiąże się z dodatkowymi kosztami. Musisz jednak pamiętać, że koszt ten różni się w zależności od wybranego przewoźnika oraz usługi terminu zwrotu pobrania. Konieczne jest także ubezpieczenie tego rodzaju paczki. Czy zatem warto? Oczywiście! Klienci lubią mieć możliwość wyboru a jednocześnie czuć się bezpiecznie podczas zakupów w sieci. Przesyłka pobraniowa wpisuje się niemal idealnie jako kolejna opcja na liście rodzajów dostawy. Dodatkowo zapewnia możliwość pewnego rodzaju kontroli nad przebiegiem płatności, co również jest cenne dla kupującego

Opcje dodatkowe przesyłki kurierskiej – przesyłki niestandardowe

Przesyłki niestandardowe to inaczej takie, których nie da się sortować automatycznie. W zależności od wybranego przewoźnika, możesz spotkać się z różnymi wytycznymi dotyczącymi pakowania przesyłek standardowych. Kiedy zatem musisz przygotować się na opłaty dodatkowe związane z niesortowalnym rodzajem paczki? Najczęściej są to przesyłki o nieregularnym kształcie:

 • owalne,
 • cylindryczne,
 • uniemożliwiające stabilne przyleganie do powierzchni.

Więcej na temat przesyłek niestandardowych przeczytasz w naszym artykule: https://www.globkurier.pl/porady/przesylka-niestandardowa-najwazniejsze-informacje/

Każda firma kurierska ma prawo naliczyć dodatkowe opłaty za obsługę przesyłki, która według jej regulaminu jest uznawana za niestandardową. Dlaczego? Takie paczki muszą być sortowane ręcznie, co jest traktowane jako usługa dodatkowa, która może przyczynić się do opóźnień w dostarczeniu.

dodatkowe opcje przesyłki kurierskiej

Cennik obowiązujący dla firmy DHL z dnia 15.04.2021r.

Opcje dodatkowe przesyłki kurierskiej – usługa załadunku i rozładunku

Masz firmę i często transportujesz towar na paletach? Usługa ta jest dla Ciebie idealną opcją. Polega ona na załadowaniu i rozładowaniu przesyłki paletowej przy pomocy samochodu dostawczego z windą. Tego rodzaju proces przeprowadzony w odpowiedni sposób gwarantuje sprawne działanie całego systemu magazynowania. Jakie sprzęty są tutaj używane? Przede wszystkim wózki widłowe i paletowe. Dzięki temu zarówno załadunek, jak i rozładunek są bezpieczne a jednocześnie sprawne i efektywne.

ROD, POD i PDI – co to takiego?

Sprawny przebieg procesu doręczania przesyłek to przede wszystkim odpowiednia komunikacja i jego maksymalna optymalizacja. Aby osiągnąć właśnie taki efekt, warto skorzystać z opcji dodatkowych, które ułatwią życie zarówno nadawcy, jak i odbiorcy przesyłki.

 • ROD – czyli inaczej dokumenty zwrotne. Jest to opcja dla tych nadawców, którzy do przesyłki dołączają dokumenty. Zostają one na miejscu wypełnione przez adresata i przekazane zwrotnie kurierowi, który z kolei dostarcza je nadawcy. Kiedy można wykorzystać tę opcję? Szczególnie przy przesyłaniu faktur czy przy pisemnym potwierdzaniu odbioru.
 • POD – czyli potwierdzenie dostarczenia. Usługa ta zazwyczaj polega na dostarczeniu nadawcy kopii potwierdzonego przez odbiorcę listu przewozowego  (e-mailem lub pocztą). Jeśli jednak taki dokument nie jest potrzebny, można wybrać opcję powiadomienia o dacie i godzinie oraz nazwisku osoby odbierającej paczkę. Taka informacja może być dostarczona za pośrednictwem telefonu, e-maila czy SMSa.
 • PDI – czyli informacja przed doręczeniem. Jest to wiadomość, która jest wysyłana do adresata przed przyjazdem do niego kuriera z paczką. Jeśli chodzi o formę takiej komunikacji to jest ona uzależniona od kuriera. Niejednokrotnie może obejmować kilka kanałów, np. telefon, SMS oraz e-mail.

Dostawa w sobotę? Tak, to możliwe!

Jeszcze do niedawna mało kto spodziewał się kuriera z paczką w sobotę. Obecnie jednak taka forma dostawy również istnieje. Wystarczy przy zleceniu wysyłki zaznaczyć tę dodatkową opcję i czekać na nadanie. Gdzie sprawdzi się taka opcja? Przede wszystkim tam, gdzie przesyłka jest na tyle pilna, że nie może przeczekać weekendu. Są to m.in. dokumenty czy przedmioty zamawiane w sklepie internetowym w ostatniej chwili a potrzebne na „już”.

Kurier z etykietą

Sporym usprawnieniem w nadawaniu przesyłek jest także opcja kuriera z etykietą. Jest to usługa, dzięki której nie musimy drukować etykiety we własnym zakresie, kurier przyjeżdża już z wydrukiem i nakleja na paczkę (GLS, DHL), lub paletę (DHL). Komfortowe rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy nie mają czasu lub możliwości, aby samodzielnie wydrukować etykiety.

Kurierskie usługi dodatkowe to w wielu przypadkach komfortowa opcja pozwalająca na szybsze dostarczenie przesyłki. Korzystanie z nich jest nie tylko bezpieczne, ale również bardzo łatwe. Wystarczy, że w formularzu zaznaczysz wybrane rodzaje usług a wszystko automatycznie wliczy się w koszt wysyłki. Teraz już nie pozostanie Ci nic innego jak czekanie na kuriera, który wkrótce przybędzie po paczkę.

opcje dodatkowe przesyłki kurierskiej

Cennik obowiązujący dla firmy DHL z dnia 15.04.2021r.

Przesyłka u odbiorcy w ciągu 24 godzin? Damy radę!

Niektóre przesyłki kurierskie muszą zostać doręczone pod wskazany adres jeszcze tego samego dnia. I choć mogłoby się to wydawać niemożliwe, w rzeczywistości istnieje taka opcja. Mowa tutaj o usłudze typu Same Day, czyli doręczeniu tego samego dnia. Zanim zaczniesz z niej korzystać, musisz poznać kilka zasad, dzięki którym dowiesz się, czy taka dostawa jest możliwa w twoim przypadku.

 • Przesyłki Same Day działają tylko na terenie miast i pomiędzy miastami jednego województwa.
 • Kluczowe znaczenie ma odległość!
 • Usługa doręczenia tego samego dnia funkcjonuje w kilkunastu największych miastach w Polsce, m.in. w Krakowie, Katowicach, Warszawie itd.
 • Przesyłka musi zostać nadana przed godziną 16:00.

Tego rodzaju usługo najczęściej wiążą się z naliczeniem dodatkowych opłat. W przypadku wysyłki na terenie jednego miasta opłata jest stosunkowo niska. Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę do innego miasta na terenie województwa, musisz się przygotować na wyższe stawki.

Kiedy warto skorzystać z takiej usługi? Kiedy firmowe dokumenty muszą dotrzeć do biura na drugim końcu miasta jeszcze tego samego dnia – kurier doręczy je za Ciebie. Urodziny, rocznica ślubu, obrona pracy dyplomowej – nie musisz przeciskać się przez miasto, żeby zrobić niespodziankę bliskiej osobie. Przesyłki Same Day to również świetne rozwiązanie dla sklepów internetowych – klienci z pewnością będą zadowoleni z tak szybkiej dostawy.

Załóż konto i zamów kuriera

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl