Wygodna i tania wysyłka paczki na Ukrainę

Wielu mieszkańców Ukrainy przeniosło się do Polski, obecnie w naszym kraju przebywa ponad milion Ukraińców, a ich liczba wciąż rośnie. To sprawia, że coraz popularniejsza staje się wysyłka paczek na Ukrainę, ale również z Ukrainy do Polski. Warto jednak zaznaczyć, że Ukraina nie należy do Unii Europejskiej, przez co wysyłka towarów przez granicę może wiązać się z kontrolami oraz opłatami celnymi. Jednak wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów przygotowaliśmy, specjalną ofertę tanich przesyłek na Ukrainę.

paczka na Ukrainę

 

Tanie przesyłki na Ukrainę

Współpracujemy z cenionymi firmami kurierskimi, dzięki temu gwarantujemy wysokiej jakości usługi w atrakcyjnych cenach. W naszej ofercie można skorzystać z kuriera Meest, FedEx lub DHL. W zależności od potrzeb sam wybierasz, która firma zrealizuje Twoje zlecenie. Jeśli zależy Ci na niskiej cenie, a przesyłki, które wysyłasz, nie przekraczają wagi 30 kg, skorzystaj z firmy Meest. Przesyłki możesz nadać już od 36,90 zł netto! W opłacie za przesyłkę wliczony jest koszt zgłoszenia przesyłek do odpowiednich procedur celnych. Pamiętaj, żeby uniknąć opłaty za cło, wartość przesyłki nie może przekroczyć 100 EURO. Dodatkowo wymiary paczki na Ukrainę nie mogą przekroczyć:

  • maksymalnej długości 274 cm
  • 70 kg wagi rzeczywistej
  • sumie długości i obwodu paczki ≤ 400 cm

Przesyłki na Ukrainę kurierem Meest doręczane są transportem drogowym, w zależności od adresu odbiorcy czas doręczenia może się różnić. Czas, w jakim przesyłka zostanie doręczona, liczony jest od dnia odebrania paczki przez kuriera od nadawcy. Przesyłki nadane do Kijowa lub w obrębie stolicy doręczane są w przeciągu 5 dni roboczych, natomiast paczki do pozostałych miejscowości trafią do odbiorcy w okresie do 8 dni roboczych.

Przesyłki lotnicze na Ukrainę

Prowadzisz firmę i zależy Ci, aby Twoja przesyłki trafiły do odbiorcy, w jak najkrótszym czasie? Możesz skorzystać z usług kuriera FedEx, który w swoje ofercie ma możliwość doręczenia paczki transportem lotniczym. Niewielkie przesyłki lotnicze, których waga nie przekracza 0,5 kg, nadasz już od 92 zł netto! Dokumenty możesz wysłać za pośrednictwem FedEx już od 64 zł netto! Pamiętaj, że zarejestrowani klienci biznesowy mogą zyskać jeszcze niższe ceny, a rejestracja w naszym serwisie jest darmowa i zajmuje mniej niż 1 minutę. Jeśli decydujesz się na wysyłkę dokumentów, nie musisz się martwić odprawą celną, ponieważ tego typu przesyłki jej nie podlegają. Jednak na Ukrainę nie możesz kurierem wysłać dokumentów mających charakter korespondencji bieżącej i osobistej wymienianych pomiędzy osobami innymi niż nadawca i adresat lub osoby z nimi zamieszkujące. Korzystając z usług FedEx, możesz nadać paczki do 70 kg, a średni czas doręczenia paczki lotniczej to 1-2 dni roboczych, natomiast przesyłki drogowe dostarczone są do 6 dni roboczych. Z usług FedEx na Ukrainę mogą również skorzystać klienci posiadający konto indywidualne.

zarejestruj się i wysyłaj taniej z Globkurier

Palety na Ukrainę w ramach oferty dla firm

Przez GlobKurier.pl możesz również zlecić doręczenie przesyłki paletowej. Oferta dostępna jest dla klientów biznesowych, a palety doręczane są na zasadzie B2B (firma – firma). Usługa realizowana jest przez DHL Fracht, co daje gwarancje jakości w atrakcyjnej cenie. Paletę na Ukrainę wyślesz już od 1047 zł netto (cena bez opłaty paliwowej). Palety na Ukrainę podlegają odprawie celnej, dlatego konieczne jest przygotowanie niezbędnych dokumentów. Aby odprawa celna przebiegła bez problemowo, potrzebujesz:

  • faktury eksportowej (1 egzemplarze w języku polskim, 2 egzemplarze w języku angielskim);
  • list pakunkowy;
  • dokumenty rejestracyjne firmy.

Ważne!

Ponadto w przypadku dostaw do Kijowa odprawa celna musi odbyć się w agencji celnej wyznaczonej przez DHL. Jeśli dostawa będzie do innej części kraju, odprawy można dokonać w innej agencji, jednak wiążę się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Koszt odprawy celnej w agencji wyznaczonej przez przewoźnika DHL wynosi – 200 zł netto, w przypadku odprawy w innej agencji celnej, cena wyliczana jest indywidualnie.

Bezproblemowa wysyłka na Ukrainę

Jeśli nie wysyłałeś wcześniej paczki za granicę, a zwłaszcza do kraju nienależącego do Unii Europejskiej, wszelkie procedury z tym związanie mogą wydać się skomplikowane. Jednak z naszą pomocą wysyłka na Ukrainę może być prosta i bezproblemowa. W razie pytań wszelkie informacje możesz zyskać, kontaktując się z nami: kontakt@globkurier.pl. Dokumenty, konieczne przy wysyłce dużych paczek i palet na Ukrainę, możesz pobrać z naszej strony: odprawa celna GlobKurier.pl. Do tego na naszym blogu znajdziesz pomocne artykuły, przygotowane przez eksperta, który wyjaśnia aspekty celno – podatkowe związane importem i eksporterem towarów na Ukrainę:

eksport na Ukrainę, import z Ukrainy, wysyłka na Ukrainę


Damian Musiał

Product Specialist w Globkurier.pl. Zajmuje się wprowadzaniem nowych produktów do oferty oraz aktualizacją bieżących usług.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl