Transport lotniczy towarów – kiedy jest opłacalny?

Choć transport lotniczy prężnie rozwija się na polskim rynku to w dalszym ciągu niewielu z właścicieli dużych przedsiębiorstw decyduje się właśnie na wybór tego rozwiązania. Dlaczego? Niestety, ale jest to jedna z najdroższych form transportowania towarów do zagranicznych odbiorców, prócz tej wady ma ona także wiele zalet takich jak chociażby krótki czas realizacji zlecenia (dostarczenia towaru do adresata). Sprawdź w jakich sytuacjach należy zdecydować się na usługę transportu lotniczego towarów.

Transport lotniczy towarów – kiedy jest opłacalny?

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


optymalizacja seo globkurier devagroup

Czym zajmuje się spedycja lotnicza?

Spedycja lotnicza jak sama nazwa wskazuje zajmuje się przewożeniem towarów od zleceniodawcy drogą powietrzną, gdzie głównym środkiem transportu jest zazwyczaj samolot towarowy.

Transport lotniczy towarów polega na przetransportowaniu towaru z głównego portu lotniczego do lotniska zlokalizowanego w innym dowolnie wybranym miejscu na całym świecie. W Polsce znajduje się kilka portów lotniczych, ulokowanych w największych miastach – Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach oraz Wrocławiu. Dostarczeniem przesyłki na lotnisko może zająć się przedsiębiorca lub zatrudniona w tym celu firma kurierska – jest to tak zwana usługa Door to Door, określany inaczej mianem transportu lotniczego Cargo.

Warto skorzystać też z firmy oferującej usługę spedycji lotniczej, która świadczy tzw. usługi kompleksowe. Przewoźnicy lotniczy bardzo często oprócz bezpośredniego odebrania towaru od zleceniodawcy zajmują się także pakowaniem, przepakowywaniem, załadunkiem, formalnościami związanymi z przeprawą celną oraz dostarczeniem towaru do konkretnego odbiorcy. Oprócz tego duża większość firm oferuje swoim klientom możliwość ze skorzystania z usług magazynowania (przechowywania) towarów a także skrupulatnym tłumaczeniem dokumentów.

optymalizacja seo globkurier devagroup

Ile kosztuje transport lotniczy towarowy?

Transport lotniczy niestety nie należy do najtańszych. Obecnie jest to jedna z najdroższych usług dostarczania przesyłek do odbiorców. Pomimo to nie brakuje firm, które oferują swoim klientom możliwość dostarczenia towaru drogą powietrzną. Dlaczego? Głównym powodem jest szybkość działania, wówczas okres realizacji zamówienia ogranicza się zazwyczaj do dwóch dni roboczych. Kolejną zaletą jest bezpieczeństwo transportowanych przesyłek, transport lotniczy uznawany jest przez specjalistów za najbezpieczniejszy sposób przewożenia towarów. Fracht lotniczy jest drogą usługą dlatego też warto skontaktować się biurem obsługi klienta, co da ogólny pogląd na całkowite koszty związane ze spedycją lotniczą.

Najbardziej opłacalnym dla przedsiębiorców jest transport lotniczy palet, to dobry sposób na przetransportowanie większej ilości określonych towarów, co z kolei przyczynia się do obniżenia potencjalnych kosztów wysyłki.

paczkę do anglii

Potrzebujesz pomocy przy skorzystaniu z transportu lotniczego?

Jeżeli rozważasz skorzystanie z usług transportu lotniczego polecamy kontakt z opiekunem klienta! W sytuacji, kiedy wiesz już, gdzie w najbliższych miesiącach dostarczane mają zostać Twoje towary – do Nowego Jorku, Meksyku, Hong Kongu, Bangkoku, Toronto lub innej stolicy będącej centrum biznesowym to warto już sprawdzić ofertę.

GlobKurier.pl jako jedyni w całej Polsce wśród firm logistycznych, zajmujemy się spedycją lotniczą, obsługującą szybki i najtańszy transport lotniczy przesyłek cięższych o wadze od 100-500 kg, w usłudze Door to Door, potocznie nazywanej “od drzwi do drzwi oraz / Door to Airport! Oferta ta dedykowana jest w szczególności producentom i przedsiębiorcom zajmującym się sprzedażą samochodów i części samochodowych, odzieżą oraz obuwiem, sprzętami elektronicznymi a także branży energetycznej.

W porównaniu do konkurencji charakteryzujemy się szybkością działania, ogólną wycenę paczki nadanej transportem lotniczym otrzymasz już po kilku minutach a po zatwierdzeniu wybranej oferty oraz uwzględnieniu usługi HWL przesyłka natychmiast zostanie odebrana przez kuriera i wyruszy w długą podróż. Od dzisiaj nie będziesz musiał dostarczać przesyłek bezpośrednio na lotnisko, firma zrobi to za Ciebie!

Wycena frachtu lotniczego

Samodzielne przygotowanie wyceny nadania przesyłki to nie lada wyzwanie, a to z tego względu, iż fracht lotniczy tak samo jak fracht drogowy cechuje się zmiennym cennikiem opłat celnych oraz innych opłat lotniskowych. Mając pod ręką gotowy cennik destynacji, linie lotnicze oraz zakres przedziałów wagowych łatwiej będzie Ci dokonać ostatecznego wyboru co przyspieszy realizację zlecenia, a tym samym dostarczenie towarów do wybranego miejsca docelowego. Oferujemy również konkurencyjne ceny. Koszty frachtu lotniczego są najniższe na całym polskim rynku logistycznym.

Zapraszamy do odwiedzenia strony GlobKurier.pl. Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy, skorzystaj z porównywarki cen, zapoznaj się z przykładowym kosztorysem a następnie wybierz ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl