Wysyłka paczki na święta. O czym należy pamiętać?

Jeśli planujesz wysłać rodzinie świąteczną paczkę, musisz zrobić to odpowiednio wcześniej, w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że prezent nie znajdzie się pod choinką. Co zrobić, aby nadana przed świętami przesyłka dotarła na czas?

Wysyłanie paczki na święta? O czym należy pamiętać? Świąteczne paczki, paczki na święta

Nie zwlekaj!

Ankiety wskazują, że aż 40% kupujących będzie czekać do ostatnich 10 dni przed Bożym Narodzeniem na zakup prezentów. To spory błąd. W tym okresie sprzedaje się masę produktów. Sprzedaż e-commerce w okresie świątecznym ustanowiła rekordy w 2018 r., Osiągając bezprecedensowy wzrost o 16,5% względem poprzedniego roku. Sprzedaż online znacznie wyprzedza dynamikę sprzedaży detalicznej, dla kurierów oznacza to pełne ręce roboty. Każdy z zamówionych online produktów musi zostać przecież dostarczony pod wskazany adres.

Wysyłkowy deadline

Jako konsumenci jesteśmy przyzwyczajeni do coraz sprawniejszych i szybszych dostaw. Okres przedświąteczny jest jednak bardzo wyjątkowy. Firmy kurierskie takie jak FedEx, DHL czy UPS zatrudniają tysiące dodatkowych pracowników sezonowych, aby sprostać wymaganiom dostawy w okresie świątecznym, mimo to żadna firma nie jest w stanie dać 100% gwarantu terminowości. Obsługa wszystkich nadanych w tym okresie przesyłek jest niezwykle wymagająca. Im wcześniej zamówisz prezent online bądź wyślesz paczkę rodzinie czy przyjaciołom, tym lepiej. Pamiętaj, że e-commercowy boom startuje już w listopadzie. Poczta i firmy kurierskie najczęściej podają terminy, które są ostateczną bezpieczną datą. Wysyłka przed tymi terminami to wysokie prawdopodobieństwo, że zamówiony prezent nie okażę się musztardą po obiedzie.

Taniej, także w czasie świąt?

Jak tanio wysłać paczkę na święta? Zacznij od porównania dostępnych ofert. Skorzystaj z narzędzia, jakim jest wyszukiwarka GlobKurier.pl. Dzięki niej łatwo porównasz koszty zlecenia różnych usług kurierskich. Ceny mogą różnić się w zależności od Twojej lokalizacji i miejsca docelowego wysyłki, dnia, w którym chcesz nadać paczkę oraz od jej wielkości. Ceny będą częściowo zależeć także od tego, jak długo przed Bożym Narodzeniem wyślesz paczkę.

Zapakuj na czas

Jeśli nadajesz przesyłkę pamiętaj o swoich obowiązkach. Zadbaj o odpowiednie przygotowania paczki — robisz to we własnym interesie. Każde niedociągnięcie i zaniedbanie może skończyć się opóźnieniem w dostawie. Weź pod uwagę warunki atmosferyczne. Upewnij się, że używasz odpowiedniego rozmiaru pudełka. Użyj pudełka dostosowanego do wagi i rozmiaru wysyłanej zawartości. Ponownie używane pudła są bardziej narażone na rozdarcie w warunkach opadów deszczu lub śniegu. Zawsze dokładnie sprawdź adres dostawy, błędnie wpisany kod pocztowy bądź numer mieszkania może skutkować zwrotem paczki. Wedle statystyk niepoprawnie wypełniony list przewozowy jest główną przyczyną problemów z dostawą.

Sprawdź, jak prawidło spakować przesyłkę w 7 krokach.

Prezent w dostawie

Jeśli wysyłasz rodzinie bądź przyjaciołom prezent, pamiętaj, aby zapakowany w papier ozdobny prezent schować w kolejne kartonowe pudełko. Nie „owijaj” zewnętrznego opakowania. To ważne, aby zadbać o estetyczną warstwę opakowania prezentu, ale wstążki, kokardy i papier prezentowy mogą zostać wciągnięte przez maszyny sortujące. Jeśli chcesz zapakować prezent, najpierw go zawiń, a następnie umieść w pudełku.

Świąteczne smakołyki w paczce

Święta to pyszny czas i nic dziwnego, że chcemy dzielić się smakołykami z bliskimi. Wysyłając jedzeniowe podarunki swoim bliskim, pamiętaj o podstawowych zasadach. Twoja paczka nie może stanowić zagrożenia dla innych przesyłek, jeśli nieodpowiednio zabezpieczona paczka przecieknie i uszkodzi pozostałe, przewoźnik ma prawo nałożyć konsekwencje finansowe. Jedzenie, które szybko się psuje i wydziela nieprzyjemne zapachy również możemy zaliczyć do kategorii towarów wykluczonych.

Więcej o wysyłce świątecznych smakołyków możesz przeczytać na: Jak wysłać świąteczne przysmaki kurierem?

Monitoruj i spokojnie czekaj na święta

Korzystając z usług GlobKurier.pl możesz sprawić status swoich przesyłek, dzięki temu unikniesz nerwowego oczekiwania na kuriera. Na każdym etapie możesz zweryfikować gdzie znajduje się Twoja przesyłka. Więcej o śledzeniu paczek przeczytasz tutaj: https://www.globkurier.pl/blog/jak-sledzic-przesylke-na-globkurier-pl/


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl