Jak zamówić kuriera GLS?

Kurier GLS przez lata działalności zyskał sobie uznanie wśród firm oraz indywidualnych klientów. Usługi kurierskie tego przewoźnika są często wybierane ze względu na cenę i jakość dostawy. Grupa GLS posiada własne spółki krajowe i partnerów, dzięki którym udało się zbudować dobrze funkcjonującą sieć i sprawne dostarczać przesyłki do 41 krajach Europy. Dziś GLS obsługuje ponad 270 000 klientów i stał się europejskim liderem jakości w logistyce paczek.

Jak zamówić kuriera GLS?

Co o GLS klient wiedzieć powinien?

Firma działa od 1999 roku, dysponuje więc sporym doświadczeniem branżowym. Już od początku działalności GLS stała się silnym ogniwem niemieckiego rynku usług kurierskich. Od kilkunastu lat GLS stale powiększa swoje zasięgi, aktualnie obsługuje 41 kraje w Europie, dostarcza także przesyłki do 8 stanów w USA.

Jak zamówić kuriera GLS?

Bez względu na to czy wysyłamy paczki w obrębie kraju czy Europy zawsze istotne jest bezpieczeństwo przesyłki. GLS oferuje wiele usług dodatkowych, ale aby poznać wszystkie dodatkowe możliwości warto dowiedzieć się jak zamówić kuriera GLS. Aby skorzystać z usług tej firmy warto posłużyć się wyszukiwarką dostępną na platformie GlobKurier.pl. Konieczne będzie dokładne wprowadzenie parametrów paczki, tylko na tej podstawie może zostać określony całościowy koszt usługi. Każdy nadawca musi zmierzyć przesyłkę i podać dokładną wysokość, długość i szerokość paczki, nie bez znaczenia jest też waga całego ładunku. W obrębie wyszukiwarki nadawca musi podać ilość paczek. Jeśli na tym etapie dane zostaną zaniżone, przewoźnik ma prawo naliczyć dodatkowe opłaty przy odbiorze.

szybka wycena

Kiedy już wszystkie parametry zostaną wpisane. Wyszukiwarka podpowie dostępne oferty, spośród listy należy wybrać tą odpowiadającą firmie GLS.

Jak zamówić kuriera GLS? - cena kurier GLS

Klikając przycisk <<Zamów>>, nadawca skierowany jest do kolejnego etapu realizacji. W tym momencie klient musi określić swój status i wybrać czy chce zalogować się do konta, które już posiada, zdecydować się na założenie nowego profilu bądź też zrealizować zamówienie bez konieczności logowania się na swoim koncie. Wysyłka bez rejestracji jest w pełni bezpieczna, jednak decydując się na założenie konta, użytkownik otwiera sobie drogę do korzystania z atrakcyjnych rabatów. Przy zakładaniu nowego konta, klient decyduje czy chce wysyłać przesyłki z konta firmowego czy prywatnie. Forma może być w pełni dostosowana do potrzeb nadawcy.

zamówienie

 

Wypełniając dane potrzebne do rejestracji konta, warto zwrócić szczególną uwagę na ich poprawność. Podobnie w kolejnym kroku, gdzie konieczne będzie wpisanie danych teleadresowych odbiorcy przesyłki. Poprawne podanie wszystkich szczegółów potrzebnych do zrealizowania usługi (miejsce odebrania, dostarczenia przesyłki, poprawne numery telefonu nadawcy i odbiorcy) minimalizuje ryzyko wydłużenia czasu realizacji. To właśnie błędnie wpisane dane są najczęściej przyczyną opóźnień w dostawie. Mechanizm formularza wychwyci niektóre z pomyłek i nie pozwoli na przejście do następnego kroku bez poprawnie wpisanego kodu pocztowego, jednak szczegółowa weryfikacja leży po stronie osoby wypełniającej formularz zlecenia.

zamówienie - formularz

Dlatego zawsze warto sprawdzić wpisane dane dwa razy. Po weryfikacji poprawności zleceniodawca może przejść do kolejnego kroku, tj. ustawień przesyłki. W tym momencie użytkownik wskazuje datę odebrania przesyłki, a następnie wybiera usługi dodatkowe.

ustawienia przesyłki

Poprzez deklarację szacowanej wartości przesyłki klient może wybrać opcję dodatkowego ubezpieczenia.

ubezpieczenie przesyłki - jak zamówić kuriera gls

Przesyłka niestandardowa kurier GLS

Przy wysyłce przesyłki o niestandardowych wymiarach, który ze względu na swoje gabaryty nie może być spakowany wedle wytycznych, konieczna będzie dodatkowa dopłata. Dodatkowo płatna jest też funkcja powiadomienia SMS o nadaniu i doręczeniu paczki.

Po wypełnieniu formularza, ostatnim krokiem będzie realizacja płatności za usługę. Platforma GlobKurier.pl oferuje w tym zakresie wiele możliwości. Opłata może być zrealizowana natychmiastowo przy użyciu funkcji płatności online bądź też na podstawie dokumentu proforma. Dla zalogowanych użytkowników dostępna jest opcja konta pre-paid.
Kolejnym krokiem będzie wybór formy płatności. Może być to natychmiastowa zapłata w formie płatności online, przelewu bankowego na podstawie dokumentu proforma czy płatność fakturowana z wykorzystaniem konta pre-paid. Użytkownik zasila konta i wykorzystując zgromadzone tam środki może opłacać kolejne zlecenia.

jak zamówić kuriera gls- płatności

Po zdefiniowaniu formy płatności użytkownik akceptuje podsumowanie i składa zamówienie. Kurier GLS otrzymuje zlecenie, teraz pozostaje czekać na wizytę kuriera w wybranym w trakcie wypełniania formularza terminie.

Jak zamówić kuriera GSL


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl