Jak tanio wysłać przesyłkę paczkową za granicę?

Interesują Cię tanie przesyłki paczkowe? Prowadzisz firmę i chcesz działać za granicą? To bardzo dobry kierunek! Eksport za granicę oznacza zwiększenie bazy klientów, stymulowanie konkurencji, dostęp do większej liczby rynków, umocnienie obecności w innych krajach, ale przede wszystkim zwiększenie obrotów i zysków. Dla wielu firm to milowy krok do prawdziwego skoku finansowego. Jak znaleźć taniego kuriera, który pomoże obsłużyć zagraniczne rynki?

Wysyłka przesyłek paczkowych za granicę

Wypróbowany i przetestowany produkt na rodzimym rynku może świetnie sprawdzić się na innych rynkach europejskich i nie tylko. Jednak sprzedaż produktu za granicą wymaga podjęcia ryzyka i starannego planowania. Jednym z kluczowych punktów jest znalezienie odpowiedniego partnera logistycznego.

Tanie przesyłki za granicę

Badanie przeprowadzone przez International Post Corporation wykazało, że 62% międzynarodowych nabywców oczekuje bezpłatnej wysyłki za granicę pomimo wyższych kosztów i nieprzewidywalnych problemów transgranicznych. Spełnienie wysokich oczekiwań i utrzymanie rentowności jest trudne, biorąc pod uwagę dodatkowe wyzwania, jakie pojawiają się przy przesyłkach międzynarodowych. Badania rynku wskazują, że tylko 22% sprzedawców podaje informacje o swojej polityce wysyłkowej już na stronie głównej. Pamiętaj, że klienci nie znoszą nieoczekiwanych kosztów podczas realizacji transakcji. Jeśli więc pobierasz opłaty za wysyłkę, upewnij się, że podałeś prawidłowy powód tych dodatkowych kosztów. Ile musi kosztować taka szybka i komfortowa międzynarodowa dostawa?

Tanie paczki do Europy? Zacznij od analizy

Zacznij od siebie i diagnozy swojej firmy. Oceń swój budżet i trzymaj się planu. Istnieje wiele kosztów związanych z wysyłką za granicę. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie koszty wysyłki jako procent marży. Zastanawiasz się, ile klient powinien płacić za przesyłkę? Wysyłka może stanowić nawet 25% całkowitych kosztów. W cenę powinny być wliczone wszystkie obciążenia związane z produkcją i wysyłką towarów, w tym:

  • cła przywozowe i wywozowe
  • ubezpieczenie
  • VAT
  • opłata dla kuriera

Jeśli chodzi o same towary, ważne jest, aby znać wymiary i wagę wysyłanych produktów. W planowaniu warto wziąć pod uwagę warunki transportu i np. możliwości pakowania w kontenerze transportowym. Odpowiedni rozmiar opakowania ma ogromne znaczenie. Przewoźnicy określają opłaty w zależności od wielkości paczki, wagi i miejsca docelowego. Zaoszczędzisz pieniądze, stosując lżejsze i mniejsze opakowania. Pamiętaj, że cena jest złożoną wartością, zależeć będzie od wymiarów paczki, wagi, miejsca przeznaczenia, wartości i rodzaju przesyłki i kilku pośrednich czynników jak np. usługi dodatkowe.

Oto niektóre ze zmiennych, o których powinieneś pomyśleć, przygotowując się do wysyłki:

Wymiary opakowania

Wszyscy główni przewoźnicy stosują unikalną technikę wyceny — do obliczania stawek wysyłki dla każdej paczki. Ta technika uwzględnia rozmiar paczki w celu ustalenia jej kosztów wysyłki. Obliczenia kosztów wysyłki dokonuje się przez pomnożenie długości, szerokości i wysokości paczki oraz podzielenie liczby przez standardowy dzielnik.

Waga paczki

Dzięki tej zmiennej koszt wysyłki zależy od wagi paczki. Przewoźnik użyje jej do obliczenia kosztów wysyłki. Oczywiście im cięższa paczka, tym droższa jest jej wysyłka.
Dodatkowym kosztem, o którym możesz nie wiedzieć, jest dopłata paliwowa, dostosowywana i pobierana przez przewoźników. Chociaż jest to względnie stały procent stawki wysyłki, jest również zależny od aktualnej ceny paliwa. Na tym froncie niewiele można zrobić, jeśli chodzi o ograniczenie kosztów. Niektóre inne opłaty ponoszone podczas wysyłki obejmują dostawę i odbiór w sobotę, dopłaty o rozszerzonym obszarze oraz opłaty za dodatkowe ubezpieczenie.

Cena netto za przesyłkę + opłata paliwowa* + usługi dodatkowe + VAT

Firmy spedycyjne ustalają stawki ryczałtowe według stref lub odległości, w których paczka podróżuje. Jeśli informacje dla różnych krajów wysyłki są mylące, koniecznie porozmawiaj z przedstawicielem i porównaj ceny, zanim zdecydujesz się skorzystać z konkretnej oferty.

Tanie przesyłki paczkowe

Zapewne przyzwyczaiłeś się już, że przedsiębiorca musi nieustannie walczyć o obniżenie kosztów wysyłki. Detaliści szukają rozwiązań firm spedycyjnych, które pozwalają im pozostać konkurencyjnym, nie zostawaj w tyle. Użyj kalkulatorów stawek wysyłki — dokładnie obliczysz koszty wysyłki biznesowej. Dzięki temu możesz planować strategicznie i unikać niespodziewanych opłat przy wysyłce towarów.

Każdy z głównych przewoźników oferuje inny zakres usług i stawek. ​Żaden z nich nie jest najlepszym rozwiązaniem dla każdej sytuacji. Korzystając z innej usługi dla każdej paczki, w zależności od wagi, wartości, miejsca docelowego i innych czynników, możesz wydać mniej na wysyłkę o tej samej jakości. Chociaż jest to nadal opłacalna opcja dla dużych firm, małe i średnie firmy mogą zaoszczędzić znaczne kwoty, wybierając innego przewoźnika dla każdego indywidualnego zamówienia.

szybka wycena, wycena przesyłki

Korzystając z platformy GlobKurier.pl masz czołowych przewoźników w zasięgu kilku kliknięć.

6000 zł oszczędności w ciągu roku!

Jeśli wciąż czytasz ten artykuł, jest duża szansa na to, że nadajesz przesyłki paczkowe za granicę regularnie i szukasz oszczędności. Już przy kolejnym zamówieniu zarejestruj się na naszej platformie GlobKurier.pl, a przekonasz się, że rabaty dla zalogowanych użytkowników mogą być naprawdę atrakcyjne. To pierwszy krok do tego, by nadawać paczki taniej.

Działając na naszym serwisie, masz:

  • 50 firm kurierskich
  • czytelne zestawienie cen za poszczególne usługi
  • pomoc w problemach celnych
  • pomoc specjalisty przez 5 dni w tygodniu
  • Ceny tańsze o 70%

Jeśli nie jesteś pewien, jak porównać przewoźników i ich usługi GlobKurier.pl to świetne miejsce na start! Nasz kalkulator stawek zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą wysyłki. Wystarczy wprowadzić odpowiednie informacje o paczce i porównać dostępne opcje. Ponadto pamiętaj, że tylko zalogowani klienci biznesowi mają dostęp do rabatów i pakietów przygotowanych specjalnie dla nich.

zamów tsl

Tanie przesyłki za granicę, a problemy celne

Pomyśl o brokerze, który wskaże drogę w problemach celnych. Osoby mniej zaznajomione z procesem, broker celny będzie wspierał doświadczeniem i znajomością rynku w zakresie wysyłania ładunku do niektórych portów lub terminali. Broker celny lub spedytor może również pomóc Twojej firmie uniknąć wysokich opłat i prowizji za nieprawidłowe wypełnianie dokumentów, lub nieoczekiwane opóźnienia. Nie łudź się jednak, że podmiot zewnętrzny zrobi za Ciebie wszystko. Na Tobie, jako sprzedawcy ciąży wiele obowiązków.
Wysyłka międzynarodowa to poważna sprawa. Nie próbuj igrać z systemem. Organy celne mogą skonfiskować lub opóźnić przesyłkę, jeśli założą, że jest ona cenniejsza, niż twierdzisz. Postępuj zgodnie z zasadami i włącz taryfy i inne zakazy produktów do międzynarodowego procesu wysyłki paczek.

Przed wysyłką towaru zadaj sobie kluczowe pytania:

1. Czy moja paczka jest dozwolona w kraju docelowym?

Pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest to, czy przedmioty w paczce są dozwolone w kraju docelowym. Każdy kraj ma swój własny zestaw zasad i ograniczeń, a wiele przedmiotów, które można wysłać w ramach przesyłek krajowych, znajdują się na liście towarów zakazanych w innych krajach. Możesz spotkać się z surowymi karami, jeśli nie będziesz przestrzegać lokalnych przepisów. Odwiedź oficjalną stronę pocztową tego kraju, aby uzyskać wskazówki na temat tego, co jest dozwolone, a co nie.

2. Ile wyniosą opłaty celne?

W zależności od tego, co wysyłasz i jego wartości, mogą obowiązywać dodatkowe opłaty celne do zapłaty, nad którymi nie mamy kontroli. W momencie rezerwacji międzynarodowej dostawy paczki nie możemy podać żadnych informacji na temat kosztów, ale w celu oszacowania kosztów możesz skontaktować się z urzędem celnym kraju, do którego wysyłasz.

3. Jak spakować międzynarodową paczkę?

Paczki międzynarodowe często zatrzymują się, podróżując drogą lądową, powietrzną, morską lub kolejową, a także mogą być sortowane i przetwarzane w wielu lokalizacjach. Dlatego jeszcze ważniejsze jest upewnienie się, że paczka jest bezpiecznie zapakowana. Warto również wziąć pod uwagę klimat,w kraju, do którego wysyłasz paczkę, jeśli wysyłasz paczkę z zimnego kraju do gorącego. Należy o tym pamiętać przy wyborze materiałów opakowaniowych.

Towar przemieszcza się za pomocą sieci tras ciężarówek, linii kolejowych, dróg wodnych i lotnisk. Odległość od miejsca nadania do miejsca docelowego i koszt wysyłki odgrywają ważną rolę w określaniu, które środki transportu zostaną wykorzystane, to będzie miało wpływ na cenę, a nawet pakowanie towaru.

Planuj zapasy magazynowania

Planowanie ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o transport, ponieważ każdy błąd może być kosztowny i obniżyć zyski nie tylko bieżącej przesyłki, ale wielu innych. Jedną z niezawodnych metod redukcji kosztów wysyłki jest skuteczne planowanie cyklu zapasów. Co to oznacza? Wysyłamy tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Dzięki efektywnemu planowaniu zapasów można uniknąć zamówień w pośpiechu, które będą kosztować znacznie więcej niż standardowe dostawy. Planowanie dostaw pozwala skutecznie negocjować z operatorem i wypracować spójny harmonogram w ramach standardowych stawek w ofercie.

Oszczędzaj czas pracownika

Zautomatyzuj pakowanie i zmniejsz koszty pracy. Zaoszczędź znaczne koszty pracy związane z ręcznym wysiłkiem i czasem spędzonym na wyborze optymalnych opakowań czy wypełnianiu listów przewozowych. Wybierając zautomatyzowaną technologię, możesz przekształcić nieefektywną i pracochłonną pracę w płynny i opłacalny proces. Wyeliminuj obciążenia wynikające z niewłaściwe wypełnionych adresów choćby przez integracje z platformą GlobKurier.pl

Tanie paczki do Europy

Skorzystaj z promocyjnych cen na przesyłki do 5 krajów Europejskich. Promocja dla klientów biznesowych i trwa do 31.03.3020.

Promocja 5 państw

Jeśli jeszcze nie zacząłeś sprzedawać na rynku międzynarodowym, czas zacząć! Według Statistica, od 2014 do 2021 roku sprzedaż e-commerce na całym świecie wzrośnie prawie o 246%. Korzystając z platformy GlobKurier.pl, możesz wysyłać do kilkudziesięciu krajów europejskich. Mało tego, Twoja firma może otworzyć się na cały świat! Wysyłaj przesyłki do ponad 190 krajów. Tanie przesyłki międzynarodowe są w Twoim zasięgu.


Karolina Kadłubek, BOK, GlobKurier.plKarolina Kadłubek

Key Account Manager w firmie Globkurier.pl. Odpowiada za kontakt firmy z kluczowymi klientami. Koordynuje współpracę z przewoźnikami. Zarządza i wspiera swoim wieloletnim doświadczeniem Biuro Obsługi Klienta.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl