Karta podarunkowa, voucher – jak je zapakować i wysłać?

Choć święta już za nami, okazji do obdarowywania bliskich nigdy nie brakuje. Urodziny, imieniny czy inne święta okazjonalne – niejednokrotnie w takiej sytuacji pojawia się problem, co kupić na prezent? Często dobrym pomysłem jest karta podarunkowa lub voucher. Wybór jest ogromny, obecnie wiele firm oferuje tego typu rozwiązania o różnej wartości. Taki podarunek jest łatwy do zapakowania i wysłania kurierem, zwłaszcza, jeśli nie mamy możliwości spotkać się z osobą, którą pragniemy obdarować.

Wysyłka karty podarunkowej kurierem

 

Czy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent?

Karta podarunkowa to wygodne rozwiązanie dla kupującego. Nie trzeba znać dokładnych upodobań, gustu i preferencji osoby, którą chce się obdarować. Karta podarunkowa może być do wykorzystania w sklepie konkretnej marki. Obecnie z wielu kart podarunkowych można skorzystać zarówno podczas zakupów stacjonarnych, jak i online. Jednak warto upewnić się przed kupnem karty w danym sklepie, czy w regulaminie zawarto informacje o wykorzystaniu karty podczas zakupów online. Vouchery czy karty podarunkowe nie dotyczą tylko poszczególnych sklepów, mogą również dotyczyć różnego rodzaju usług, np. platform streamingowych, salonów kosmetycznych lub marketplaceów. Tak duży wybór pozwala wybrać voucher, który naprawdę uszczęśliwi obdarowywaną osobę. Będzie lepszym rozwiązaniem niż niepotrzebny i nieraz nietrafiony podarunek.

Sposoby na zapakowanie karty podarunkowej

Vouchery najczęściej są umieszczane w kopercie, więc od kreatywności obdarowującego zależy, czy urozmaici to skromne opakowanie. Jednak, jeśli chcemy wysyłać kartę kurierem, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • każda przesyłka wysyłana kurierem powinna zostać umieszczona w kartonie o regularnym kształcie, kopercie lub foliopaku z etykietą naklejoną w widocznym miejscu;
  • karton, koperta lub foliopak, w którym znajduję się towar, nie może być ozdobiony żadnymi wstążkami lub kokardami. Takie elementy mogą utrudnić sortowanie przesyłki lub doprowadzić do niej uszkodzenia.

Jak wysłać kartę podarunkową?

Ze względu na niewielki rozmiar kartę podarunkową najłatwiej umieścić w kopercie A4 z folią bąbelkową, która będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczenie dla zawartości. Nadanie takiej przesyłki kurierem przebiega w ten sam sposób, co zamówienie kuriera dla nieco większych paczek. Wystarczy w formularzu szybkiej wyceny wpisać wymiary koperty, a następnie wybrać przewoźnika. Oferta dla przesyłek kopertowych oznaczona jest jako Koperta DOX. W ofercie GlobKurier.pl można również zamówić usługę terminową. Oznacza to, że przesyłka zostanie doręczona następnego dnia roboczego do określonej godziny. Usługa dostępna jest tylko w określonych lokalizacjach, jednak to idealne rozwiązanie dla osób, które postanowiły zakupić prezent na ostatnią chwilę.Przesyłki kopertowe

Cena z dnia 21.01.2021 dla klientów niezarejestrowanych
 

Obdarowywanie bliskich osobiście w dzisiejszych czasach może być nieco utrudnione, dlatego warto skorzystać z oferowanych rozwiązań i wysłać prezent za pośrednictwem firmy kurierskiej. Zwłaszcza, że niewielki rozmiar karty podarunkowej sprawia, że usługa kurierska nie będzie dużo kosztować.

PORÓWNYWARKA KURIERÓW


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl