InPost rozbudowuje centralna sortownię w Piotrkowie

InPost rozbudowuje centralna sortownię

InPost jest obecny w parku P3 Piotrków od 2009 roku. Tam mieści się centralna sortownia, której planowana jest rozbudowa. To kolejna inwestycja InPost w infrastrukturę. Powiększenie powierzchni umożliwi zainstalowanie kolejnego sortera. W planach firmy jest uruchomienie jeszcze dwóch sortowni w nowych parkach logistycznych.

P3 Piotrków rozbuduje o dodatkowe 3109 mkw. magazyn, będący główną sortownią firmy InPost  Po zakończeniu prac firma będzie miała do dyspozycjo 78 doków i 7 bram z poziomu „0”. Powiększenie powierzchni da firmie InPost  możliwość zainstalowanie w magazynie kolejnego, czyli trzeciego już sortera. Dzięki temu wolumeny obsługiwanych paczek oraz liczna zatrudnionych osób zwiększy się o 20 procent. Przebieg rozbudowy zaplanowano tak, aby nie zakłócała operacji prowadzonych w obiekcie. Nowa część magazynu ma być ukończona w IV kwartale tego roku.

Firma nie tylko rozwija infrastrukturę pod względem zwiększenia liczby nowych lokalizacji paczkomatów, ale także rozbudowuje sieć logistyczną. Nowe sortownie powstaną w 7R Park Sosnowiec i 7R Park Warszawa, planowana jest też budowa nowoczesnego obiektu w parku logistycznym MLP Poznań West.

InPost ukierunkował część swoich inwestycji w technologię, samochody elektryczne czy bardziej nowatorskie usługi jak Bankopaczkomaty, czy dostępną w niektórych miastach dostawy zakupów spożywczych do lodówkomatów.

P3 Piotrków to jeden z największych parków magazynowych w Polsce Centralnej. Park znajduje się w Woli Bykowskiej, w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, na przecięciu autostrady A1 oraz dróg E75 i E67. Lokalizacja parku stwarza optymalne warunki dla krajowej dystrybucji.

Źródło: wnp.pl, propertynews.pl