• GLOBKURIER POMOC

  Płatności za usługi

  Wszystkie informacje odnośnie płatności zebrane w jednym miejscu.

  Jak opłacić zamówienie?

  Opłacenia zamówienia można dokonać w piątym kroku formularzu zamówienia, oznaczonym nagłówkiem „Płatność”. Płatności mogą być dokonywane w następujących formach:

  przelewu bankowego,

  płatnością online,

  z konta prepaid,

  kartą płatniczą.

  Gdzie mogę sprawdzić jakie są ceny?

  Cenę przesyłki sprawdzisz, wpisując jej wymiary, wagę, kraj nadania i odbioru na stronie szybkiej wyceny. Tam pojawią się dostępne oferty, różnych firm kurierskich. Dzięki temu możesz porównać ceny przewoźników i wybrać najlepszą ofertę dla siebie. Podane ceny nie zawierają żadnych ukrytych opłat. Na stronie widoczne są ceny netto i brutto.

  Jakie są ceny usług w Globkurier?

  Dokładamy wszelkich starań, aby ceny w GlobKurier były jak najkorzystniejsze. Swoją przesyłkę lub paletę możesz wycenić, wchodząc w zakładkę szybka wycena.

  Dowiedz się więcej.

  Od czego zależy cena za fracht morski?

  Głównymi czynnikami, które wpływają na cenę frachtu morskiego drobnicowego są:

  – waga, wymiary, objętość ładunku,
  – kierunek transportu,
  – niepiętrowalność towaru,
  – specyfika ładunku.

  Pozostałe aspekty, które mają wpływ na końcową wycenę frachtu morskiego, to:

  – okres w roku, w którym nadajesz ładunek,
  – opłaty dodatkowe.

  Więcej na temat czynników wpływających na kształtowanie się cen frachtu morskiego przeczytasz w artykule na naszym blogu.

  Czy mogę negocjować ceny?

  Jako klient biznesowy, który wysyła miesięcznie więcej niż 20 przesyłek, możesz się z nami skontaktować w celu wynegocjowania lepszych stawek. Również w przypadku wysyłek wymagających indywidualnej wyceny, takich jak fracht morski, niektóre przesyłki niestandardowe ceny mogą być negocjowane.

  Czym jest COD/przesyłka za pobraniem?

  ang. Cash on Delivery

  Rodzaj przesyłki kurierskiej, za którą płacisz przy odbieraniu paczki kurierowi.

  Dowiedz się więcej.

  Jak nadać COD/przesyłkę za pobraniem?

  Płatność za pobraniem jest usługą dodatkową. Można ją wykupić podczas składania zlecenia na transport przesyłki. Co ważne – koszt usługi różni się w zależności od wybranego przewoźnika! Pamiętaj, że przesyłka za pobraniem musi być ubezpieczona.

  Dowiedz się więcej.

  Kiedy otrzymam pieniądze z pobrania?

  W razie wysyłania przez Zleceniodawcę przesyłek COD ”za pobraniem”, Zleceniobiorca zwróci pobrane od Odbiorcy przesyłki kwoty w terminie 21 dni roboczych liczonych od następnego dnia roboczego po odebraniu przesyłki przez Odbiorcę.

  W przypadku realizacji usługi dodatkowej COD 30 dni „za pobraniem” – zwrot w ciągu 30 dni roboczych liczonych od następnego dnia roboczego od daty doręczenia przesyłki do Odbiorcy.

  W przypadku realizacji usługi dodatkowej COD 14 dni „za pobraniem” – zwrot w ciągu 14 dni roboczych liczonych od następnego dnia roboczego od daty doręczenia przesyłki do Odbiorcy.

  W przypadku realizacji usługi dodatkowej COD 7 dni „za pobraniem” – zwrot w ciągu 7 dni roboczych liczonych od następnego dnia roboczego od daty doręczenia przesyłki do Odbiorcy.

  W przypadku realizacji usługi dodatkowej COD 3 dni”za pobraniem” – zwrot w ciągu 3 dni roboczych liczonych od następnego dnia roboczego od daty doręczenia przesyłki do Odbiorcy.

  W przypadku realizacji usługi dodatkowej COD 1 dzień „za pobraniem” – zwrot w ciągu 1 dnia roboczego liczonego od następnego dnia roboczego od daty doręczenia przesyłki do Odbiorcy.

   

  Jakie są sposoby płatności i rozliczeń w serwisie Globkurier?

  Serwis GlobKurier.pl udostępnia kilka popularnych możliwości płatności oraz rozliczania zakupu usług kurierskich. Nasz system zamawiania usługi kurierskiej składa się z 6 kroków, a  5 z nich jest wybór sposobu płatności.

  Przelew bankowy zwykły

  Przelew bankowy online

  Płatność kartą online

  Płatność z konta prepaid

  Płatność odroczona 

  Dowiedz się więcej.

  Za co wystawiona jest faktura?

  Faktura jest wystawiona za każdą usługę, niezależnie czy jest to firma, czy osoba prywatna.
  W przypadku przelewu bankowego online jest wystawiana najpierw faktura proforma (może być do każdego zlecenia, nie raz na tydzień) i na podstawie tego dokumentu jest wystawiana faktura VAT.

  Na fakturze znajduje się informacja, z jakiego tytułu została ona wystawiona.

  Jakie są rodzaje wystawianych faktur?

  FZOF –  za płatność odroczoną wystawiana raz w tygodniu

  FPRO – po wystawionej wcześniej proformie

  FPRE – za płatność prepaid

  FREZ – za płatność prepaid zbiorcza 

  FZOD –faktura wystawiona na odbiorcę w przypadku wybrania usługi Na Koszt Odbiorcy

  FKS – korekta do faktrury

  FVSZ – faktura wystawiona za zwrot do nadawcy

  FSZ – faktura za anulacje zlecenia

  Kiedy otrzymam fakturę?

  W zależności od usług i rodzaju płatności:

  Przy płatności przelewem bankowym lub online wystawiona zostaje faktura pro forma, na podstawie której klient zobowiązany jest uiścić płatność. Po zaksięgowaniu płatności otrzymasz fakturę za zlecenie.

  W przypadku płatności odroczonej – faktury zbiorcze wystawiane są w poniedziałek, z reguły w godzinach porannych, a także pierwszego dnia miesiąca. Okres rozliczeniowy zwykle wynosi tydzień.

  Dla przesyłek NKO (na koszt odbiorcy) faktura jest wystawiana na dane odbiorcy podane w zleceniu, po doręczeniu i zaksięgowaniu płatności od przewoźnika.

  Faktury za usługi dodatkowe wystawiane zostają po otrzymaniu informacji o skorzystaniu z usług towarzyszących.

   

  Jak otrzymać fakturę zbiorczą?

  Płatność odroczona jest włączona po podpisaniu umowy.
  Wymogiem włączenia jest zrealizowanie dwóch wpłat na przedpłatę za zlecenia.

  Na fakturze są błędy co zrobić?

  W tym przypadku skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, by skorygować błędne dane. 

  kontakt@globkurier.pl 

  Czy jest możliwość odroczenia terminu płatności np. dla firm?

  Klienci, którzy podpisali umowę dotyczącą stałej współpracy z Globkurier.pl, mogą dokonywać rozliczeń za pomocą wystawianych okresowo faktur za złożone zlecenia usług kurierskich. Faktura wystawiana jest zbiorczo raz w tygodniu na wszystkie zlecenia.

  Aby uzyskać więcej informacji bądź zgłosić chęć podpisania umowy, proszę skontaktować się z nami pod adresem kontakt@globkurier.pl

   

  Czym jest konto prepaid?

  Konto prepaid to jeden ze sposobów płatności w serwisie Globkurier.pl tuż obok takich możliwości jak przelew bankowy zwykły, przelew bankowy online czy płatność kartą online. Możliwość opłacenia zamówienia z konta prepaid możliwa jest wyłącznie dla użytkowników posiadających konto. Opłata za wypłatę środków z prepaid – 9,99 PLN/NETTO. 

  Jak doładować konto?

  Zaloguj się w serwisie Globkurier.pl i przejdź do panelu klienta. W oknie głównym, w widocznej sekcji moje finanse kliknij przycisk doładuj i dokonaj wpłaty.

  Jak dokonać płatności z konta?

  Podczas składania zamówienia w punkcie zatytułowanym Płatność należy wybrać z dostępnych opcji formę płatności – konto prepaid. Jeżeli na koncie znajdują się odpowiednie środki zamówienie zostanie w ten sposób opłacone.

  Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?