Tania wysyłka paczek w 2021 roku – czy to możliwe?

Jaki jest najtańszy sposób wysyłki międzynarodowej w 2021 roku? Czy tania wysyłka wiąże się z  czasochłonnym wertowaniem cenników i regulaminów firm kurierskich? Na szczęście nie, jest droga na skróty!  Możesz skorzystać z naszego bezpłatnego kalkulatora kosztów wysyłki, aby uzyskać aktualne stawki od najlepszych międzynarodowych kurierów. 

tania wysyłika

Tania wysyłka, czyli jak znaleźć taniego kuriera?

Wyszukiwarka kurierów działa w prosty i intuicyjny sposób. Wystarczy, że podasz wymiary paczki, miejsce nadania i adres docelowy. Algorytm podpowie dostępne opcje, w ten sposób możesz przejrzeć propozycje i wybrać najtańszego dostawcę. Platforma GlobKurier.pl integruje ponad 50 dostawców, w tym czołowe marki, takie jak FedEx, DPD, DHL, InPost czy TNT, oraz lokalnych przewoźników. Sprawdź, która oferta najbardziej wpisuje się w Twoje potrzeby, najtańsza wysyłka jest w Twoim zasięgu. 

Co wpływa na koszt wysyłki?

Na cenę przesyłki wpływa także rodzaj transportu. Możesz wybrać i postawić na stosunkowo tani, choć wolniejszy transport morski, bądź droższą, ale zdecydowanie szybszą wysyłkę lotniczą. Poszukiwanie najtańszych stawek, szczególnie za wysyłkę międzynarodową, może wydawać się uciążliwe. Szukając taniego kuriera, warto zdawać sobie sprawę, co składa się na koszt przesyłki. Jest to przede wszystkim odległość pomiędzy miejscem nadania, a przeznaczenia wysyłki. Im jest ona wyższa, tym wyższa staje się również kwota, jaką należy zapłaci za wysyłkę. Kurierzy stosują strefy wysyłki jako sposób mierzenia odległości, jaką paczka przebywa od punktu nadania do punktu odbioru. Przewoźnicy oferują również specjalne ceny dla niektórych krajów. Dla przykładu, u niektórych pośredników Hongkong jest klasyfikowany jako „Grupa 3”, podczas gdy Chiny kontynentalne mają odrębną stawkę. 

Sprawdź, jak wygląda transport: drogowy, lotniczy, morski i kolejowy.

SPOSÓB OBLICZANIA KOSZTÓW PRZESYŁKI

Koszt przesyłki = cena netto za przesyłkę + opłata paliwowa* + usługi dodatkowe + VAT

Sprawdź aktualne ceny opłat paliwowych 

Skorzystaj z porównywarki cen

Zanim jednak zdecydujesz się poruszać po skomplikowanych tabelach cen firm przewozowych, przetestuj działanie wyszukiwarki i wyceń swoją przesyłkę. Najpopularniejsze sposoby wysyłki to zazwyczaj UPS, FedEx czy InPost. Jaki tani kurier będzie najlepszy? Wybór firmy zależy od wielu czynników. W większości przypadków nie ma dobrej lub złej odpowiedzi, która firma jest „najlepsza” pod względem wysyłki, jednak porównywarka może podpowiedzieć, która usługa będzie najtańsza. Oferty prezentowane w ramach platformy GlobKurier są zawsze aktualne, automatycznie uzupełniane z bieżącymi cennikami wszystkich przewoźników.

Różne firmy kurierskie oferują różne opcje dostawy, ale za przesyłkę ekspresową będziesz musiał zapłacić więcej. Sprawdź, jak działa szybka paczka.

wycena przesyłki, porównywarka cenZałóż darmowe konto w serwisie GlobKurier.pl. Jako zalogowany użytkownik możesz liczyć na dodatkowe rabaty. Bez względu na to, czy realizujesz zamówienie jako firma, czy jako osoba prywatna, tania wysyłka kurierska jest możliwa.

Wyszukiwarka kurierów

Próba obliczenia kosztów wysyłki może sprawić, że każdy sprzedawca e-commerce poczuje się oszołomiony, ale nie warto odpuszczać. Cena wysyłki ma znaczenie dla każdego klienta indywidualnego, ale dla firm, przy większej skali, tani wysyłka to kluczowa wartość w budżetowaniu. Jeśli chcesz wiedzieć, ile będzie kosztować wysłanie paczki za granicę lub chcesz dowiedzieć się, jak oszacować koszty wysyłki do swoich klientów w Polsce — mamy dobrą wiadomość. Jest rok 2021, a to oznacza, że ​​dostępnych jest wiele narzędzi do obliczania kosztów, wystarczy kilka kliknięć myszką i gotowe. Przygotuj podstawowe informacje potrzebne do wyceny. Przemyśl kwestie, które mogą wpłynąć na cenę przesyłki, takie jak dodatkowe ubezpieczenie. Sprawdź, ile może kosztować najtańsza wysyłka.

Jak zamówić kuriera do domu?

Stanie w kolejce na poczcie to mało atrakcyjna wizja, szczególnie w czasach epidemii koronawirusa. Dzisiaj nawet klienci indywidualni wolą wysyłać i odbierać paczki w systemie door to door. Kiedyś opcja ta dostępna była wyłącznie dla właścicieli sklepów internetowych i przedsiębiorców e-commerce, a teraz jest dostępna dla wszystkich — skorzystaj z wysyłania paczek kurierem z domu. Możesz zamówić kuriera w mniej niż 1 minutę! Dwie najważniejsze rzeczy, których potrzebujesz do wysyłania paczek z domu to komputer (lub urządzenie mobilne) i połączenie z Internetem. Oczywiście jest też kilka dodatkowych rzeczy, które mogą ułatwić nadawanie paczek z domu bez konieczności wizyty w punkcie. Pomocna może okazać się drukarka: po to, aby tworzyć etykiety wysyłkowe. Istnieją termiczne drukarki etykiet przeznaczone do tego zadania, ale na domowy użytek wystarczy sprawna drukarka atramentowa lub laserowa. Nie masz drukarki? Możesz zaplanować odbiór paczki z gotową etykietą, kierowca przyniesie potrzebne dokumenty ze sobą. Przeczytaj więcej ⇾ Kurier z wydrukowaną etykietą

kurier, dostawa

Jeśli planujesz wysyłkę na większą skalę, warto pomyśleć o zakupie samoprzylepnych etykiet. Zwykły papier do drukarek działa świetnie i jest łatwo dostępny, jednak etykiety samoprzylepne oszczędzają czas i wyglądają profesjonalnie. Jeśli etykieta jest drukowana na arkuszu papieru, przytnij ją do odpowiedniego rozmiaru i zabezpiecz wszystkie cztery strony przezroczystą taśmą (unikaj zaklejania jakichkolwiek kodów kreskowych). Umieść etykietę w miejscu, które jest łatwe do odczytania i zeskanowania. Nie pozwól, aby etykieta owijała się po bokach pudełka i unikaj umieszczania jej na którymkolwiek ze szwów paczki.

Jak wysłać paczkę kurierem?

Tania wysyłka musi być dobrze przygotowana. Jeśli chcesz uniknąć dodatkowych kosztów związanych ze zwrotem paczki, pamiętaj o sprawdzeniu poprawności danych. Błędy w adresach to najczęstsza przyczyna opóźnień w dostawie. Przed wydrukiem sprawdź, czy numer mieszkania i kod pocztowy są poprawnie. Liczba wysyłanych paczek w 2021 roku stale rośnie, kurierzy mają pełne ręce roboty, dlatego zawsze podawaj numer telefonu. Bezpośredni kontakt z odbiorcą może pomóc w płynności dostaw. Jeśli chcesz optymalizować koszty wysyłki, pakuj odpowiedzialnie. Pamiętaj, że paczka ma do przebycia długą drogę, trafia do sortowni i jest przekazywana z rąk do rąk. Używanie zbyt małego pudełka nie pozostawia miejsca na opakowanie ochronne i naraża przedmiot na uszkodzenie w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z nim. I odwrotnie, zbyt duże pudełko stanowi zagrożenie dla twojego przedmiotu, ponieważ przeważnie będzie trudniej sobie z nim poradzić. Ponadto większe pudełko zwiększy wagę paczki, przez co wysyłka będzie droższa. Problem z wysyłką ponadgabarytowych paczek ma tyle samo wspólnego z ciężarem, co z gabarytami. Produkt może być lekki jak piórko i nadal podlegać dodatkowym opłatom za wysyłkę.

⇥ Zobacz, jak obniżyć koszt wysyłek kurierskich

⇥ Policz koszty przesyłek międzynarodowych w 2021 roku


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl