Co można wysłać w paczce do Niemiec?

Nadanie paczki kurierskiej czy pocztowej na terenie kraju nie należy do procesów skomplikowanych. Gdy planujemy wysłać paczkę poza granice naszego kraju np. do Niemiec staje się to trudniejsze do zrealizowania niż myśleliśmy. W przypadku przesyłki do Niemiec istnieją ściśle opracowane reguły oraz prawa, które określają co może znajdować się w nadawanych paczkach. Czego więc nie możemy wysłać w takiej paczce?

paczce do niemiec

Ograniczenia dotyczące zawartości nadawanych paczek do Niemiec

W przesyłkach międzynarodowych nie można zamieszczać przede wszystkim rzeczy, które mogłyby uszkodzić pozostałe paczki lub pobrudzić je. Dodatkowo zakazane jest umieszczanie w przesyłkach zawartości, która mogłaby stwarzać niebezpieczeństwo dla pracowników firm kurierskich i osób, które będą miały do czynienia z nadawaną paczką.

Oczywiście zabronione jest również przesyłanie paczek, które zawierają substancje odurzające zabronione na terenie danego kraju, broń, materiały wybuchowe oraz łatwopalne, materiały promieniotwórcze czy sprzęt wojskowy.

Przesyłki do Niemiec obowiązują wyżej wymienione zasady, a oprócz nich ustanowiono także zakaz przesyłania papierosów oraz wyrobów tytoniowych, baterii litowych zarówno pakowanych osobno jak i zamontowanych w przesyłanym urządzeniu, broni palnej i amunicji, a także zakazane jest wysyłanie zwierząt żywych i uli pszczelich.

Jeśli osoby odpowiedzialne za sprawdzenie poprawności zawartości nadanych przesyłek wykryją w nich coś co ich zaniepokoi, mogą oni odesłać paczkę do nadawcy na jego koszt. W tej sytuacji nadawca paczki dowiaduje się telefonicznie o decyzji podjętej przez celników i jest on zobowiązany do odebrania paczki w ciągu dwóch najbliższych miesięcy. W przeciwnym razie paczka zostaje oddana do utylizacji.

Sposoby wysłania przesyłki na teren Niemiec

Przed przekazaniem paczki w ręce kuriera, który dostarczy ją do Niemiec, konieczne jest jej odpowiednie przygotowanie w celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się jej ewentualnych uszkodzeń. Najlepszym sposobem na uniknięcie niechcianych wypadków jest zapakowanie przesyłanej przez nas zawartości w folię bąbelkową oraz różnych rozmiarów kartony. Dodatkowo zaleca się użycie wypełniaczy, tak aby zawartość nie miała możliwości przesuwania się w środku kartonu podczas jej transportu. Aby uniknąć pomyłek i stresów związanych z odpowiednim nadaniem paczki do Niemiec najlepszym wyjściem jest pomoc wyspecjalizowanej firmy przewozowej. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się pomoc strony GlobKurier!

Tanie przesyłki do Niemiec

Usługi oferowane przez firmę GlobKurier

GlobKurier oferuje swoim klientom serwis lokalny, który pozwala na nadanie i wysyłkę przesyłek kurierskich z dostawą w ten sam dzień na terenie tego samego województwa, serwis krajowy, w którym firmy kurierskie dostarczą nadane przez klientów przesyłki na terenie całego kraju w atrakcyjnie niskich cenach oraz serwis międzynarodowy dzięki któremu nadamy paczkę na tereny w obrębie kraju Unii Europejskiej. Dodatkowo porównywarka cen, dostępna na stronie GlobKurier, pozwoli nam na wybranie najatrakcyjniejszej oferty, w której za pomocą kuriera nadamy naszą przesyłkę do Niemiec. Firma GlobKurier w swojej ofercie ma do zaproponowania swoim klientom nadanie przesyłek DOX czyli paczek zawierających najczęściej dokumenty lub przedmioty charakteryzujące się małym rozmiarem, transport palet na terenie kraju oraz poza jego granice, transport dłużyc oraz wielkogabarytowych przesyłek o wydłużonej konstrukcji, a także transport materiałów niebezpiecznych ADR.

Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy GlobKurier?

To co wyróżnia firmę GlobKurier wśród konkurencji to przede wszystkim tysiące zadowolonych klientów, którzy obdarzyli firmę zaufaniem. Serwis ten opiera się na największych operatorach na rynku krajowym i międzynarodowym dzięki czemu usługi te realizowane są w sposób profesjonalny. Ponadto jedna umowa pozwala na korzystanie z usług wszystkich dostępnych firm kurierskich. Dla osób, którzy cenią sobie swój czas GlobKurier okaże się strzałem w dziesiątkę, gdyż zapewnia on swoim klientom optymalizację czasu składania zamówień aż do 80%. Dodatkowo atrakcyjne ceny pełnionych usług sprawią, ze oferta ta zadowoli najbardziej wymagających klientów.

Tanie przesyłki do Niemiec z GlobKurier

Jeśli chcesz mieć tanie przesyłki do Niemiec wystarczy, że jesteś klientem biznesowym i w szybkiej wycenie wpiszesz wymiary przesyłki i wybierzesz najniższą cenę, widoczną wśród ofert.  Po przejściu przez wszystkie etapy składania zamówienia należy już tylko czekać na kuriera, który bezpiecznie dostarczy naszą paczkę do Niemiec. Skorzystanie z tej oferty to przede wszystkim oszczędność czasu oraz pieniędzy. Dodatkowo każda paczka jest ubezpieczona co zapewnia zwiększone bezpieczeństwo wysłanych przez klienta rzeczy, a dodatkowo umożliwiamy nadawcy ciągłe monitorowanie przesyłki.

 


Magdalena Jagieła

Koordynator ds. Transportu i Spedycji w firmie Globkurier.pl. Project Manager w metodyce zwinnej agile. Doświadczony lider w efektywnym zarządzaniu zespołem. Koordynuje organizacyjny obszar współpracy z przewoźnikami.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl