Jak wysłać meble kurierem?

Meble można odpowiednio zapakować i przesłać za pomocą kuriera. To coraz popularniejsza praktyka, sprzedawcy coraz chętniej sprzedają swoje meble online, korzystając z platform takich jak Allegro czy eBay. Duże gabaryty mebli budzą jednak pewne wątpliwości klientów w kwestii transportu. Czy meble mogą być bezpiecznie wysłane kurierem? Oczywiście, jednak aby dostarczyć zakup do nowego nabywcy należy zamówić właściwą usługę kurierską.

meble, kurier, wysyłka, jak wysłać meble kurierem

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Jak wysłać meble kurierem?

Najlepsze firmy przewozowe oferują usługi przewożenia mebli. Należy jednak przyznać, że jest to bardzo wymagający rodzaj zlecenia. Tylko sprawne zaplecze logistyczne, odpowiednio przygotowane samochody i doświadczony personel pozwalają na przewiezienie już złożonych mebli. Przesyłka paletowa to najczęściej wybierana forma dostawy mebli. W DHL Parcel palety mają wymiary 200cm x 200cm x 200cm, to największa paleta z dostępnych w ramach usługi kurierskiej.

Pamiętaj!

Meble muszą być odpowiednio zabezpieczone oraz powinny zostać umieszczone na palecie.

Tani przewóz mebli kurierem

Ile kosztuje wysyłka mebli kurierem? Znalezienie najtańszego przewoźnika nie jest najłatwiejsze, ale w tym przypadku z pomocą przychodzą brokerzy i dostępne w sieci porównywarki. Jeśli nie wiesz jaki kurier najtaniej dostarczy Twoje meble, wejdź na GlobKurier.pl – w ramach naszej platformy sprawdzisz ceny 50 dostawców za pomocą kilku kliknięć. Z pomocą GlobKurier możesz wysłać meble w dowolne miejsce na terenie kraju i nie tylko.

Jeśli chcemy wysłać komuś biurko, sofę, szafę czy stolik w prezencie konieczne będzie odpowiednie zapakowanie przesyłki. Transport i pakowanie może wydawać się kłopotliwe, ale przy odpowiednim przygotowaniu materiałów zabezpieczających przewóz mebli może być bezpieczny.

Czy wiesz, że…

firmy kurierskie często nie podejmują się transportu antyków. Głównie ze względu na fakt, na wysoką wartość takich mebli i trudności w oszacowaniu ewentualnych zniszczeń.

Jak przygotować meble do transportu?

Jeśli zdecydujesz się wysłać paczkę kurierem, to najlepszy czas na to, żeby zmierzyć swoje meble. Zanotuj wszystkie liczby poczynając od szerokości, głębokości i wysokości, a także wymiarów przekątnych mebli. Kurier musi wiedzieć, jaki rozmiar pojazdu wysłać i ile miejsca pozostawić na inne dostawy.

Wykonuj dokładne pomiary i nie zapomnij o tym, aby wziąć pod uwagę wszystkie wystające części. Właściwe pomiary pozwolą Ci nie tylko oszacować czy meble zmieszczą się na paletę, ale także ile materiałów do pakowania będziesz potrzebował. Folia bąbelkowa i tektura są idealne do mniejszych przedmiotów; upewnij się, że chronisz narożniki lub ostre krawędzie. Nie oszczędzaj na folii bąbelkowej i materiałach amortyzujących. Używaj podwójnych pudełek, sztywnego kartonu i taśm przemysłowych.

Porada

Zwróć szczególną uwagę na narożniki, które są szczególnie podatne na uszkodzenia, zwłaszcza w przypadku twardych meblach, takich jak drewniane stoły. Chroń narożniki za pomocą tektury lub folii bąbelkowej.

Jeśli przewozisz przedmioty takie jak sofa lub szafa bądź inne wielkogabarytowe meble skontaktuj się z firmą kurierską przed rozpoczęciem pakowania, tak aby sprawdzić, czy przewoźnik zapewnia odpowiednie wiązanie ładunku i zabezpieczenie palety.

Wysyłka szafy kurierem

Opróżnij wnętrze mebli, dzięki czemu zmniejszysz wagę przesyłki. Pozostawione we wnętrzu śrubki czy inne ostre elementy mogą porysować mebel w trakcie transportu. Należy pozbyć się wszystkich ruchomych elementów. Dobrym pomysłem jest również dokładne wyczyszczenie mebli przed ich zapakowaniem. Warto pozbyć się całego kurzu i brudu, ewentualnych zarodników pleśni lub bakterii itp. Co więcej, pamiętaj, że kurz i inne zanieczyszczenia mogą zarysować polerowane powierzchnie podczas ruchu.

Porada

Wszelkie przedmioty z ruchomymi częściami, takimi jak jak szuflady lub drzwiczki, muszą być trwale zaklejone taśmą lub folią, tak  aby zapobiec ich poluzowaniu podczas transportu.

Demontaż mebli do transportu

Przy przewozie mebli często pojawia się kwestia tego, czy rozkręcać meble, czy też przewozić je w całości. Oba rozwiązania mają swoje wady. Przy planowaniu transportu mebli warto oszacować, jak wysoko będą wnoszone meble i czy rozkręcanie nie okaże się przypadkiem konieczne. Wszelkie większe zdemontowane części należy następnie ostrożnie zapakować i wpakować do osobnych pudełek.

Nie zapomnij o wyraźnym oznaczeniu każdego pudełka, tak aby przy ponownym składaniu łatwo odnaleźć potrzebne elementy. Mniejsze elementy są łatwiejsze do zapakowania, jednak trzeba przyznać, że rozkręcanie i skręcanie może osłabić stabilność konstrukcji. Jeśli zdecydujesz się na demontaż, upewnij się, że wszystkie śruby, gwoździe, zawiasy i inne metalowe elementy znajdują się w oddzielnych szczelnie zamkniętych torebkach.   

Porada

Umieść wkręty i małe kawałki w plastikowym worku i przymocuj taśmą do mebli, z których zostały wykonane. Nie zapomnij o oznaczeniu torby, aby wiedzieć, do której części mebla pasują elementy.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo mebli w trakcie transportu zaleca się demontaż takich elementów jak:

  • Gałki i szuflady
  • Kółka
  • Nogi stołowe
  • Drzwi i szuflady

Przeprowadzka i transport mebli?

W przetransportowaniu mebli do nowej lokalizacji mogą pomóc profesjonalni przewoźnicy, którzy mają duże doświadczenie i specjalistyczny sprzęt, który pozwoli im szybko i sprawnie dostarczyć meble pod Twój nowy adres, nawet na drugim końcu kraju. Doświadczone firmy wskazują jak odpowiednio spakować meble, aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę. Przy odpowiednich zabezpieczeniach możesz mieć pewność, że Twój ulubiony fotel zostanie bezpiecznie dostarczony do miejsca docelowego. Zaoszczędzisz sobie mnóstwo czasu, wysiłku i nerwów, a nawet pieniędzy na naprawę lub wymianę uszkodzonych mebli. Aby dokładnie poznać ofertę doświadczonych usługodawców i proponowanej formy dostawy, skontaktuj się z nami i uzyskaj bezpłatną wycenę.

Podsumowując…

Przed zapakowaniem lub wyborem usługi do transportu musisz dokładnie zmierzyć swoje meble. Jeśli to możliwe, zdemontuj elementy w celu bezpiecznego pakowania i transportu. Upewnij się, że informacje o ładunku są dokładne, ponieważ czynniki te wpływają na ostateczną cenę dostawy.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie wysyłki mebli napisz na adres e-mail e-mail: transportmebli@globkurier.pl lub zadzwoń pod numer telefonu: 22 300 16 21

 


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl