Nasza nowa strona - sprawdź!

nowy.globkurier.pl

Paczki i przesyłki dłużycowe


Standardowe i nietypowe przesyłki kurierskie

PRZESYŁKI DŁUŻYCOWE DO 6 M W ATRAKCYJNYCH CENACH:
przesylkidluzycowe@globkurier.pl

Wysyłając paczki kurierskie, najczęściej wybieramy te o standardowych parametrach. Zazwyczaj są to przedmioty, które bez problemu można zapakować i dostarczyć w wybrane miejsce bez obawy o możliwość zniszczenia, potłuczenia czy rozlania.

Przesyłki kurierskie zaliczane do standardowych posiadają wymiary do 220cm z najdłuższym bokiem 120cm i wagą do 30kg. Oprócz paczek do 30kg zaliczanych do typowych przesyłek należą również koperty, zawierające priorytetowe dokumenty - dostarczane na miejsce tego samego dnia lub najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Wśród zazwyczaj wysyłanych przesyłek, znajdują się typowe elementy takie jak: pisma, dokumenty, ale też mnóstwo innych rzeczy, jak np. książki, płyty, odzież, kosmetyki oraz sprzęty nieco większe. Możliwości i potrzeby jakie posiadamy, skłaniają nas do eksportu bądź importu elementów wielkogabarytowych.


przesyłki dłużycowe

Właśnie te elementy o niestandardowych wymiarach, wysłane są w postaci paczki gabarytowej lub dłużycowej. Ta pierwsza jak sama nazwa wskazuje charakteryzuje się olbrzymią wagą, ciężarem i niemożliwością swobodnego poruszania lub przekładania.

Czym są paczki/przesyłki dłużycowe?


Określeniem paczki dłużycowej, nazywamy wszystkie paczki, których wymiar pojedynczego elementu nie przekracza:

 

  • długość - od 2m do 6m
  • wysokość - do 2,1m
  • suma wymiarów - do 6m (długość + szerokość + wysokość)

Paczki dłużycowe posiadają wagę dłużycową, którą oblicza się według przelicznika: 1 metr bieżący = 100kg. Waga rzeczywista elementu dłużycowego nie może przekraczać 30kg!

Paczki o wymiarach nieprzekraczających określonych parametrów przewożone są na specjalnych paletach. Umieszczone w dokładny sposób, uniemożliwiający jakikolwiek ruch czy przemieszczanie się elementu podczas transportu.

Paczki dłużycowe ze względu na nietypowe parametry, duże wymiary lub nietypowy kształt wymagają szczególnej obsługi. Opakowanie elementów przekraczających długość 200cm bezapelacyjnie musi być dokładne i precyzyjne – tak by podczas wysyłki nie było możliwości narażenia paczki na jakąkolwiek dysfunkcję.

Wyślij zapytanie;
przesylkidluzycowe@globkurier.pl

Korzystaj ze wszystkich możliwości i zarejestruj się na naszej stronie!Masz stałe wysyłki? Uzupełnij formularz i zgłoś się po indywidualny cennik


Status
Typ
Raportowany przez
Firma*
Imię i Nazwisko
Adres Email*
Numer telefonu*
Treść wiadomości
Ilość przesyłek w miesiącu
‹ wróć