Wysyłka kurierem bez drukowania listu przewozowego

Wysyłka kurierem staje się coraz popularniejsza z powodu wielu zalet, które posiada. Najważniejszą z nich jest szybkość i wygoda. Składasz zamówienie, kurier odbiera przesyłkę i na dniach doręcza odbiorcy. Jedynym problemem może być wydrukowanie etykiety przewozowej. Posiadanie własnej drukarki to standard, ale każdy doskonale wie, że te sprzęty uwielbiają się buntować. Jednak korzystając z GlobKurier.pl taki bunt, nie będzie Ci straszny, bo możesz zamówić wysyłkę kurierem z wydrukowanym listem przewozowym.

broker kurierski, broker usług kurierskich, globkurier

Zamawianie kuriera w kilku krokach

Za nim zamówisz kuriera, musisz odpowiednio przygotować towar do wysyłki. Prawidłowe zabezpieczenie zminimalizuje ryzyko uszkodzenia, a do tego odpowiednio dobrany karton pozwoli oszczędzić Ci pieniądze. Wynika to z faktu, że na koszt przesyłki wpływa jej rozmiar oraz waga, dlatego ważne jest ergonomiczne zapakowanie. Zważ i zmierz przesyłkę, następnie uzyskane wymiary wpisz w szybką wycenę. System automatycznie wybierze najlepsze oferty dla danej przesyłki. Wystarczy teraz tylko wybrać daną firmę kurierską i przejść do wypełnienia formularza zamówienia. Na koniec należy opłacić zamówienie. Po zaksięgowaniu kwoty, na podany w zamówieniu lub przypisany do konta adres mailowy zostanie wysłany list przewozowy, który trzeba wydrukować i umieścić na przesyłce. Jeśli posiadasz konto w naszym serwisie etykietę przewozową, możesz również znaleźć do pobrania w Panelu Klienta.

Bez drukarki, bez problemu

Jeśli zależy Ci na kurierze z wydrukowaną etykietą, masz kilka opcji do wyboru. Dla zarejestrowanych klientów biznesowych dostępny jest kurier GLS, który posiada własną etykietę. Aby go zamówić, wystarczy być zalogowanym na konto biznesowe i po prostu skorzystać z szybkiej wyceny. Usługa jest w cenie. Osoby, które nie prowadzą działalności lub nie mają u nas konta, mogą zamówić kuriera DHL, w tym przypadku jest to usługa dodatkowa, którą wybiera się podczas wypełniania formularza zamówienia. Ostatnią z dostępnych opcji jest skorzystanie z całkowicie płatnej usługi, jaką jest wypisanie przez kuriera ręcznego listu przewozowego. Kurier może wypisać taką etykietę na specjalnym druczku i umieścić na przesyłce, jednak koszt takiej usługi to 9,99 zł/netto, a w przypadku międzynarodowego listy przewozowego kwota to – 25 zł/netto. Jak widać wysyłka kurierem, gdy nie masz możliwości wydrukowania listu przewozowego, nie musi stanowić problemu.

Wysyłka kurierem z etykietą

Wysyłka kurierem DHL z wydrukowaną etykietą przewozową to wygodna i szybka opcja, dostępną zarówno dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Nie jest konieczne nawet posiadanie konta, choć daje ono dostęp do rabatów. Jeśli chcesz nadać paczkę kurierem DHL z etykietą, wystarczy skorzystać z szybkiej wyceny i pośród dostępnych ofert wybrać kuriera DHL. Usługę wydrukowanych dokumentów przewozowych wybierasz dopiero w 4 kroku zamówienia. Jest to opcja dodatkowa, a jej koszt to zaledwie 1,50 zł. Jednak dostępna jest tylko w ramach usług krajowych. Należy również pamiętać, że przy wyborze tej opcji kurier przyjedzie z dokumentami przewozowymi na następny dzień roboczy.

zarejestruj się i wysyłaj taniej z Globkurier


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl