Jak zwrócić towary zakupione w Castoramie?

Remont czy wykończenie nowego mieszkania to dla wielu stresujący i męczący okres. Czas remontu to także godziny spędzone na zakupach w marketach budowlanych. Jeśli zdarzyło Ci się dokonać nietrafionego wyboru i chcesz zwrócić zakupiony produkt, przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się, w jaki sposób możesz odesłać niechciany towar.

drabina, wysyłka kurierem, zwrot

Castorama to jednej z najpopularniejszych marketów budowlanych, w którym codziennie zaopatruje się tysiące klientów. Sklepy funkcjonują na rynku już od 22 lat, oferując całą gamę produktów budowlanych i remontowych. W asortymencie znajdziemy także bogatą ofertę materiałów ogrodniczych i dział poświęcony dekoracji domu. Castorama reklamuje się hasłem: Budujesz? Remontujesz? Urządzasz? Stała się wielofunkcyjnym sklepem, który swoje produkty oferuje także online.

Wysyłka towarów online

E-sklep Castorama.pl realizuje wysyłkę towarów wedle 3 różnych schematów. Pierwszym jest dostawa do klienta pod wskazany adres, drugim możliwość odbioru towaru w sklepie. Klient, wypełniając formularz, deklaruje, w jakim konkretnie punkcie odbierze towar. Trzecią opcją jest dostawa z wykorzystaniem paczkomatów InPost.

Regulamin sklepu internetowego Castorama: https://www.castorama.pl/regulaminy/regulamin-sklepu-castorama

Bez względu na to, czy kupisz towar stacjonarnie, czy online masz prawo do zwrotu. Forma zwrotu nie jest uzależniona od sposobu dostawy. Bez względu na to, czy sam odebrałeś towar, czy został on dostarczony przez kuriera — zwrotu możesz dokonać w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Każdy zwrot może zostać zrealizowany osobiście przez klienta w dowolnym sklepie na terenie kraju. Nie ma znaczenia, pod jakim konkretnie adresem dokonałeś zakupu, towar możesz zwrócić w każdym sklepie stacjonarnym.

Jak zwrócić towar do Castoramy?

Jako konsument masz prawo do zwrotu każdego towaru w terminie 14 dni od daty zakupu. Zasada zwrotu definiowana jest art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta. W takich przypadkach nie musisz podawać powodu ani składać wyjaśnienia, dlaczego oddajesz towar. Aby zwrócić produkt, klient powinien wypełnić standardowy formularz odstąpienia od umowy. Taki dokument dołączony jest do każdej przesyłki i dostarczany razem z rachunkiem. Jeśli klient zgubi załączony formularz, może go pobrać ze strony i wydrukować.

Formularz zwrotu: https://www.castorama.pl/cms/index/renouncement

Jeśli zakup został zrealizowany online, nie musisz drukować dokumentów. Formularz ma też formę interaktywną i może zostać wypełniony z poziomu Panelu Klienta. Pamiętaj! Jeśli wyślesz zgłoszenie i odstąpisz od umowy, od tego momentu masz 14 dni na zwrócenie towaru.

Czego nie można zwrócić do Castoramy?

Jeśli towar został zakupiony online przez sklep internetowy, również można go zwrócić stacjonarnie. Co ciekawe, towar może być zwracany w dowolnym momencie. Regulamin nie określa sztywnej daty zwrotu. Jeśli reklamujesz produkt i powołujesz się na kartę gwarancyjną, pamiętaj, aby mieć dokument przy sobie. Jeśli zwracasz towar, powinieneś załączyć także paragon bądź fakturę VAT. Jeśli nie powołujesz się na procedurę reklamacyjną, musisz pamiętać, że zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania. Zwrócone nie mogą zostać także towary wykonane na specjalne zamówienie i życzenie klienta. Jeśli zamówiłeś w Castoramie docinane specjalnie na Twoje życzenie elementy szkła czy drewna nie będziesz miał możliwości zwrotu. Podobnie w przypadku mieszanych farb. Produkt, który został wykonany specjalnie na Twoje zamówienie, nie podlega standardowym regułom zwrotu.

W jaki sposób dokonać zwrotu do Castoramy?

Castorama oferuje także odpłatny sposób odbioru zwrotu towaru, taką deklarację można złożyć w trakcie wypełniania formularza online. Warto zaznaczyć, że wedle informacji umieszczonej na oficjalnej stronie sklepu, Castorama nie pokrywa kosztów dostawy produktów. Za odesłanie towaru klient musi zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli chcesz odesłać produkty do Castoramy taniej, skorzystaj z oferty dostępnej na platformie GlobKurier.pl. Opcja szybkiej wyceny pomoże Ci obrazowo porównać ceny dostępne na rynku. Zaproponowana cena wyliczana jest na podstawie wymiarów paczki (waga, długość, szerokość, wysokość) i adresów (miejsce odbioru/dostawy paczki). Platforma obsługuje także wielkogabarytowe przesyłki. Bez problemu zwrócisz towar na palecie czy z wykorzystaniem dłużyc.

WYŚLIJ TANIO PALETYJak przygotować towar do zwrotu?

Sklep zaznacza, że zwracany towar powinien znajdować się w oryginalnych opakowaniach. Jeśli rozpakujesz towar i wyrzucisz pudełko, reklamacja nie zostanie uznana. Jeśli sklep zatwierdzi zwrot, należność za towar zostanie zwrócona. Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio przygotować i zabezpieczyć towar. Folia bąbelkowa czy inne materiały amortyzujące mogą zniwelować ryzyko obicia produktu w czasie transportu. Dodatkowe, staranne opakowanie oryginalnego pudełka może wyeliminować ryzyko uszkodzeń w transporcie. Warto podkreślić, że każdy zwrot weryfikowany jest przez pracownika sklepu Castorama. Jeśli towar jest uszkodzony bądź zużyty, nie będzie możliwości zwrócenia produktu. Co ważne, na konto konsumenta zostaje zwrócona kwota, za jaką towar został kupiony, nie taka, która aktualnie znajduje się w ofercie.

Przeczytaj więcej: Zwrot produktów GlobKurier.pl

zarejestruj się i wysyłaj taniej z Globkurier


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl