H&M zwroty – Jak zwrócić towar do H&M?

Robienie zakupów to przyjemność, zwłaszcza kiedy można je robić online. Wybrane produkty zamawiamy dokładnie wtedy, kiedy mamy na to czas i w dowolnym miejscu. Dużą popularnością cieszą się zakupy online w sklepach sieci H&M. Jednak zakupy online uniemożliwiają przymiarki ubrań przed dokonaniem zakupów, dlatego często dokonywane są zwroty produktów. Zwrot towaru można wykonać na kilka sposobów, co sprzyja bezpiecznemu zawieraniu transakcji na odległość. Zastanawiasz się, jak zwrócić towar do H&M? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

Zwrot ubrań, zwrot do H&M

Jak dokonać zwrotu do H&M?

Zgodnie z obowiązującym prawem zwrotu produktów można dokonać w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. O czym należy pamiętać, robiąc zakupy w H&M? Zwrot towaru obowiązuje na większość produktów. Nie mniej jednak w przypadku bielizny powinna być ona nienoszona oraz z metką. Ze względów higienicznych nie ma możliwości oddania maseczek do twarzy. Istotny jest również czas, w jakim możemy odesłać zakupione przedmioty w H&M. Zwrot towaru może zostać dokonany nawet do 100 od otrzymania paczki. Warto jednak na bieżąco sprawdzać ten termin, ponieważ może ulegać on zmianom. Standardowy czas na odesłanie produktu wynosi 30 dni.

W jaki sposób można zwrócić produkty kupione online?

Popularny sposobem odesłania zakupów jest wybór firmy kurierskiej DHL. Zwrot H&M przebiega wtedy szybko i bezproblemowo oraz możemy śledzić, gdzie dokładnie znajduje się przesyłka. Możemy także zdecydować się na oddanie produktów zakupionych online do sklepu stacjonarnego. Standardowo mamy na to również 30 dni. Pamiętaj jednak, że produkty z H&M Home możemy zwrócić w sklepach stacjonarnych, które posiadają ten dział. Warto także pamiętać, że nie oddajemy towarów z kolekcji specjalnych, mebli, oświetlenia oraz kosmetyków z działu Beauty zakupionych online.

Jak zwrócić wadliwy towar?

Oddać możemy nie tylko towar, który się nie podoba, ale również wadliwy. W tym celu wypełnij specjalny formularz. Jeżeli nie posiadasz jego oryginalnej wersji, możesz pobrać go na stronie H&M w zakładce obsługa klienta/zwroty. Następnie wejdź na stronę DHL. Zwrot H&M zostanie odebrany przez kuriera po wypełnieniu formularza zamówienia odbioru przesyłki. Numer paczki zwrotnej odnajdziesz na etykiecie, dołączonej do zamówienia.

Zwrot do H&M – jaki kurier?

Zakupy zostały dostarczone do Ciebie za pośrednictwem DHL? Zwrot H&M dokonasz więc, korzystając z usług tego samego przewoźnika. W tym wypadku, aby odesłać produkty, należy:

1) Oderwij Formularz zwrotu i uzupełnij kod, który wyjaśnia powód odesłania towaru.

2) Formularz zwrotu umieść w paczce, którą będziesz odsyłać. W tym celu możesz użyć opakowania, w którym otrzymałeś od przesyłkę.

3) Na stronie DHL uzupełnij formularz zamówienia odbioru przesyłki zwrotnej.

4) Jeżeli przesyłka opłaca była przy odbiorze, wejdź na hm.com, w zakładkę Moje konto — Karty i płatności i upewnij się, że jest tam wpisany numer rachunku bankowego do dokonania zwrotu środków.

5) Na wypadek konieczności kontaktu z Działem Obsługi Klienta H&M zachowaj numer swojego zamówienia.

Zwrot w przypadku dostawy do paczkomatu

Jak wygląda procedura, jeśli paczka została dostarczona do paczkomatu?

Pierwsze kroki są identyczne, jak w przypadku procedury zwrotu za pośrednictwem DHL:

1) Oderwij Formularz zwrotu i uzupełnij kod, który wyjaśnia powód odesłania towaru.

2) Formularz zwrotu umieść w paczce, którą będziesz odsyłać. W tym celu możesz użyć opakowania, w którym otrzymałeś od przesyłkę.

Następnie na przesyłce naklej etykietę zwrotną lub napisz 24-cyfrowego numeru paczki, który znajduje się pod tym kodem na etykiecie. W celu nadania paczki możesz udać się do dowolnego paczkomatu lub punktu zwrotu. Jeżeli zaś chodzi o zwrot środków w przypadku płatności przy odbiorze, postępuj zgodnie z punktem 4:

Jeżeli przesyłka opłaca była przy odbiorze, wejdź na hm.com, w zakładkę Moje konto — Karty i płatności i upewnij się, że jest tam wpisany numer rachunku bankowego do dokonania zwrotu środków.

Zachowaj również numer zamówienia na wypadek konieczności kontakt z Działem Obsługi Klienta H&M.

jak wysłać telewizor wycena kurier przesyłka ostrożnie


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl