Jak zamówić kuriera do domu i w jaki sposób na tym skorzystać?

Kurier czy poczta? Nad tym pytaniem zastanawia się wielu klientów. Coraz więcej z nich decyduje się na usługę kurierską. W tym artykule spróbujemy przekonać pozostałych, dlaczego wybór kuriera jest łatwiejszym, tańszym i wygodniejszym sposobem. Chcesz wiedzieć jak wysłać paczkę kurierem? Jak zamówić paczkę za pobraniem bądź jak zamówić kuriera do domu? Zapraszamy do lektury.

GlobKurier.pl

Kto powinien wiedzieć jak zamówić kuriera?

Informację o tym, jak zamówić kuriera powinien posiadać każdy, ponieważ większość z nas, pośrednio lub bezpośrednio, korzysta z usług kurierskich. To ważny elementem niemal każdego e-biznesu. Współpraca z pośrednikami kurierskimi ułatwia cały proces obsługi logistycznej w branży e-commerce, ale też w innych sektorach. W prowadzeniu sklepu internetowego sprawdzony dostawca to absolutna konieczność, ale z nadawania przesyłek korzystają wszyscy, także osoby prywatne. Bez względu na to, czy wysyłamy towar do klienta, czy dokumenty pomiędzy oddziałami firm, największe znaczenie z reguły ma czas dostawy. W ostatnich latach wyobrażenie o szybkości dostawy znacznie się zmieniło. Jeszcze w 2015 roku za szybką dostawę uważano przesyłkę dostarczoną w okresie od 3 do 4 dni. Dziś, szybka dostawa to maksymalnie 2 dni. Tym właśnie przesyłki kurierskie górują nad tradycyjną pocztą. Korzystając z GlobKurier, wysyłanie paczki kurierem jest nie tylko szybkie, ale też proste. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe. Przeczytaj, co musisz wiedzieć, aby szybciej i taniej realizować swoje wysyłki.

Jak zamówić kuriera do domu?

Wielu klientów zastanawia się, czy zamawianie kuriera do domu może być opłacalne? Jak najbardziej, szczególnie gdy korzystasz z dedykowanych porównywarek. Jeśli tylko posiadasz dostęp do sieci, możesz za pomocą prostego formularza online zamówić kuriera do domu. Przesyłka z odbiorem u nadawcy to najwygodniejsza forma, dlatego jest wybierana przez coraz szerszą grupę klientów. To bardzo proste. Wyznacz dzień, w którym Twoja przesyłka powinna zostać odebrana i odpowiednio przygotuj się do wizyty kuriera. Właściwie zapakuj paczkę i nie zapomnij o wydrukowaniu listu przewozowego. List przewozowy pobierzesz po wypełnieniu danych w panelu.

Jak wysłać paczkę kurierem?

Z GlobKurier.pl uzupełniasz dane, porównujesz oferty przewoźników, wybierasz dostawcę i wysyłasz. Wszystko za pośrednictwem przejrzystego panelu. W kilka minut wyślesz przesyłkę pod dowolny adres. W pierwszym kroku musisz określić wymiary swojej paczki. W odpowiednich polach wpisz cztery parametry: długość, szerokość, wysokość i wagę. Zwróć uwagę na użycie odpowiednich jednostek. Po określeniu wymiarów zobaczysz wygenerowaną przez system listę polecanych kurierów. Za pomocą jednego kliknięcia możesz porównać ceny kilkudziesięciu dostawców.

Przeanalizuj propozycje i wybierz opcję odpowiednią dla Ciebie. Zatwierdzając swój wybór, zostaniesz poproszony o wskazanie zawartości nadawanej przesyłki. Wiesz już, jak wysłać paczkę kurierem, dlatego z pewnością zainteresuje Cię możliwość opcji dodatkowych… jedną z nich jest wysłanie paczki za pobraniem.

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

Przesyłka za pobraniem to rodzaj dostawy, w której paczka może zostać przekazania w ręce odbiorcy, w momencie, gdy ten przekaże wyznaczoną kwotę kurierowi. Aktualnie większość przesyłek opłacana jest „z góry” (za pośrednictwem elektronicznych przelewów), mimo to opcja paczki za pobraniem ma wciąż grupę zwolenników. Jeśli Ty też preferujesz taką formę dostawy, w trakcie zamawiania kuriera, dobierz odpowiednią opcję dodatkową. Zaznacz pole „płatność za pobraniem COD”. Pamiętaj, że cena usługi Cash On Delivery różni się w zależności od wybranego przewoźnika. Więcej o tym, jak wysłać paczkę za pobraniem przeczytasz w artykule:

JAK WYSŁAĆ PACZKĘ ZA POBRANIEM>>

Przesyłka kurierska jest:

 Szybka

Wysłanie paczki za pośrednictwem kuriera jest szybsze od tradycyjnych rozwiązań. Firmy kurierskie działają sprawniej, dbając o wyznaczony czas dostawy. Zależy Ci na natychmiastowej wysyłce? Zapoznaj się z opcją SameDay Delivery, dzięki której przesyłka może być lokalnie dostarczona, nawet tego samego dnia.

Prosta

Wysyłanie paczek, nigdy nie było tak proste, jak dziś. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, nie musisz już stać w długich kolejkach na poczcie. Dostęp do Internetu i drukarka to wszystko, czego potrzebujesz.

Wygodna

Przesyłka kurierska to komfort zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Co ważne, jeśli wysyłasz dużo przesyłek, możesz zlecić ich stały odbiór. Wybierzesz odpowiednią godzinę, tak by zoptymalizować czas swojej pracy. Kurier regularnie będzie odbierał Twoje przesyłki, a Ty oszczędzisz czas spędzony przy paczkomacie.

Tania

Korzystając z GlobKurier, wyślesz przesyłkę taniej. Jako broker usług kurierskich, zbieramy klientów i tworząc duże, masowe zlecenia, dzięki czemu Ty możesz korzystać z atrakcyjniejszej ceny.

Choć cennik nie powinien być jedynym wskaźnikiem, decydującym o wyborze usługi kurierskiej, zawsze warto porównać warunki cenowe. Na rynku jest wiele świetnie działających firm kurierskich. Wybór pomiędzy ofertami nie jest tak prosty, jednak korzystając z usług pośrednika, możesz szybko porównać dostępną ofertę i wybrać najtańszego dostawcę. Jak zamówić kuriera do domu?


GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl