Jak zamówić kuriera DHL?

Chcąc zamówić usługę wysłania paczki z pomocą firmy kurierskiej, można stanąć przed trudnym wyborem, ponieważ na rynku dostępnych jest bardzo wielu przewoźników. Najlepiej w tym celu skorzystać z naszej wyszukiwarki atrakcyjnych usług kurierskich i zdecydować się na doświadczone przedsiębiorstwo przewozowe. Zawsze powinno się współpracować z najlepszymi, dlatego warto sprawdzić, jak zamówić kuriera DHL.

Jak zamówić kuriera DHL?

 

Firma DHL jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw zajmujących się dostarczaniem paczek i przesyłek, która działa w niemal wszystkich krajach na świecie. Firma ta została założona w 1969 roku w Kalifornii przez trójkę przyjaciół, których pierwsze litery nazwisk utworzyły rozpoznawalny skrót DHL (Dalsey, Hillblom and Lynn). Na samym początku to niewielkie przedsiębiorstwo zajmowało się obsługiwaniem przesyłek między kontynentalnymi Stanami Zjednoczonymi a Hawajami. W latach 90. DHL zostało wykupione przez Deutsche Post, co przyczyniło się do jeszcze bardziej żywiołowego rozwoju tego przedsiębiorstwa, które aktualnie obsługuje aż 1,3 miliarda paczek każdego roku. 

Aby skorzystać z usług DHL, najlepiej wspomóc się naszym systemem wyszukiwania najtańszych opcji przesyłkowych. Na stronie internetowej szybkiej wyceny należy wpisać wymiary, wagę i ilość wysyłanych paczek. Warto podać dokładne dane, co pozwoli na sprawne obliczenie kosztów przesyłki. Jeśli wymiary czy waga paczki okażą się na miejscu inne niż te podane podczas zamówienia, trzeba będzie się liczyć z możliwością doliczenia przez kuriera dodatkowej opłaty. Aby przejść do następnego etapu, naciśnij czerwony przycisk “Wyszukaj oferty kurierów”.

 

Jak zamówić kuriera DHL?

Wybranie oferty DHL

Na tym etapie składanego zamówienia pojawi się bardzo wiele ofert od różnych firm kurierskich. Jedną z nich będzie DHL, którą wybiera się poprzez naciśnięcie przycisku “Zamów”. Dodatkowym świetnym rozwiązaniem jest możliwość wyboru przesyłek terminowych z doręczeniem do godziny 9.00 lub 12.00. Przy wyborze tej usługi przewozowej konieczne będzie wpisanie kodów pocztowych, aby sprawdzić, czy wpisane miejsca docelowe obsługiwane są przez tę firmę kurierską w trybie ekspresowym. Przy przesyłkach standardowych jest się przekierowywanym od razu do następnego etapu zamówienia, podczas którego wybiera się jedną z trzech opcji: “mam już konto/chcę założyć konto/wysyłam bez rejestracji”. Po podaniu swoich danych i wybraniu typu zakładanego konta (firmowe, prywatne), można przejść do dalszego etapu składanego zamówienia.

Jak zamówić kuriera DHL?

Podanie danych nadawcy i odbiorcy

Na tym etapie trzeba podać dokładne dane nadawcy i odbiorcy, dzięki którym kurier DHL będzie mógł przetransportować paczkę z miejsca odbioru do miejsca docelowego. Ważne są także adres e-mail oraz numer telefonu, które pozwolą na skuteczne śledzenie paczki oraz możliwość skontaktowania się kuriera z odbiorcą albo nadawcą w celu poprawnego dostarczenia przesyłki. Po wpisaniu danych naciśnij przycisk “Kontynuuj”.

 

Jak zamówić kuriera DHL? Dane nadawcy i odbiorcy

Jak zamówić kuriera DHL? Dodatkowe opcje przesyłki

W tym miejscu dokonywanego zamówienia wymagane jest określenie zawartości wysyłanej paczki oraz tego, czy zostanie ona dostarczona do terminalu, czy kurier ma przyjechać po nią pod adres nadawcy. Trzeba także określić typ nadawanej paczki, do wyboru są dwie opcje: przesyłka standardowa oraz niestandardowa. 

Według zasad DHL przesyłka standardowa ma regularny kształt i nie stanowi problemu przy transporcie.

 

Jak zamówić kuriera DHL?

 

Przesyłka niestandardowa nie jest zapakowana w sztywne opakowanie, przez co ma nieregularny kształt. Do tego typu paczek zalicza się także te z odpowiednimi nalepkami (“Ostrożnie szkło”, “góra – dół”) oraz nierównomiernym rozkładem obciążenia.

Wysyłka paczki z DHL daje dużo dodatkowych możliwości. Do wybrania jest ubezpieczenie paczek w niewysokiej cenie czy też powiadomienia SMS. Pozwala to na bezpieczne skorzystanie z usług tego kuriera, szczególnie w przypadku drogocennych lub niestandardowych przesyłek.

Po ustaleniu zawartości oraz zaznaczeniu dodatkowych opcji przechodzi się do etapu zapłaty, gdzie wybiera się swój bank oraz typ przelewu. Gdy rachunek jest już uregulowany, drukuje się list przewozowy i nakleja go na swoją przesyłkę. Przy wyborze opcji odbioru paczki od nadawcy, czeka się na przyjazd kuriera. Jeśli chce się oszczędzić na czasie, przesyłkę dostarcza się do terminalu, skąd sprawnie jest ona przewożona przez kuriera na adres odbiorcy.

Mamy nadzieję, że powyższa instrukcja rozwiała wszelkie wątpliwości związane z tym, jak zamówić kuriera DHL. Dzięki naszej platformie proces ten jest bardzo prosty i intuicyjny. Z naszą pomocą w kilka minut można nadać paczkę i spać spokojnie, wiedząc, że zostanie ona dostarczona na czas i pod właściwy adres.

Proszę pamiętać o tym, że podane w artykule stawki mają charakter poglądowy i nie powinny one być traktowane jako wiążące opłaty za określone usługi kurierskie.

jak zamówić kuriera DHL


Magdalena Jagieła

Koordynator ds. Transportu i Spedycji w firmie Globkurier.pl. Project Manager w metodyce zwinnej agile. Doświadczony lider w efektywnym zarządzaniu zespołem. Koordynuje organizacyjny obszar współpracy z przewoźnikami.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl