Jak wysłać telefon kurierem?

Planujesz wysłać telefon kurierem? Zapewne zastanawiasz się, czy wysyłka małej elektroniki, w tym właśnie telefonu komórkowego jest bezpieczna? Odpowiedź brzmi tak, jednak wszystko zależy od tego jaką wiedzę posiadasz, zanim zdecydujesz się na nadanie takiego sprzętu. W dzisiejszym artykule dowiesz się jak prawidłowo zapakować telefon do wysyłki, jakich materiałów do pakowania użyć oraz jak nadać tak przygotowaną paczkę z towarem.

telefon kurierem

Przygotowanie przesyłki do wysyłki zawsze leży po strony nadawcy, dlatego jeżeli decydujemy się na wysyłkę telefonu kurierem, musimy w prawidłowy sposób przygotować paczkę.

Chcesz wysłać telefon kurierem? Sprawdź, jak go zapakować!

Pierwszą bardzo ważną wskazówką jest zapewnienie dodatkowego opakowania – nigdy nie wysyłamy telefonu wyłącznie w jego oryginalnym pudełku! Dodatkowe opakowanie zapewni mu również lepszą ochronę i bezpieczeństwo w transporcie. Drugą istotną kwestią jest fakt, że w przypadku każdej elektroniki, sprzęt który wysyłamy, powinien być wyłączony.

Czego będziesz potrzebować do pakowania?

Do wysyłki telefonu za pośrednictwem firmy kurierskiej będziesz potrzebować:

  • Regularne opakowanie kartonowe – nieco większe od oryginalnego pudełka telefonu
  • Folię bąbelkową
  • Wypełniacz amortyzujący – styropian, poduszki powietrzne, flopak, papier lub gazety
  • Nożyczki
  • Taśma klejąca

Instrukcja pakowania telefonu do wysyłki

1. Wyłącz telefon i schowaj do oryginalnego opakowania. Sprawdź czy jest ono szczelne – jeżeli istnieje możliwość, że telefon mógłby z niego wypaść owiń całość dodatkowo folią bąbelkową a następnie zaklej taśmą.

2. Przygotuj kartonowe pudełko i włóż do środka telefon znajdujący się w oryginalnym opakowaniu. W przypadku jego poruszania użyj materiałów amortyzujących.

3. W celu wypełnienia nadmiernej przestrzeni możesz zdecydować się na styropian, specjalne poduszki powietrzne, flopak, ale również pognieciony papier czy gazety. Po zapełnieniu pustki wokół opakowania z telefonem zamknij karton i sprawdź delikatnie potrząsając czy się ono porusza. Jeżeli nie, opakowanie jest prawidłowo zabezpieczone, jeżeli tak – dodaj materiałów amortyzujących.

4. Zaklej karton dokładnie taśmą klejącą.

5. Przyklej etykietę.

Nie mam oryginalnego opakowania – co robić?

Jeżeli nie posiadasz oryginalnego opakowania to dokładnie zabezpiecz (folia bąbelkowa) i zamortyzuj (styropian/wypełnienie flopak) każdy wysyłany przedmiot w pudełku. To bardzo ważne ponieważ zarówno podczas sortowania jak i samego transportu każda paczka narażona jest na wstrząsy. Mogą one uszkodzić przewożony towar.

Jak wysłać telefon z GlobKurier.pl?

Po zapakowaniu dokładnie zmierz i zważ paczkę, a następnie skorzystaj z szybkiej wyceny serwisu Globkurier.pl. Po wpisaniu destynacji i wszystkich innych parametrów zobaczysz wszystkie aktualnie dostępne usługi kurierskie. Wybierz najlepszą ofertę dopasowaną do własnych preferencji. W typie przesyłki zaznacz opakowanie standardowe, a z zawartości wybierz akcesoria telefoniczne. Możesz również ubezpieczyć przesyłkę. Jeżeli posiadasz kod rabatowy to dodaj go na końcu zamówienia. Pssyt – znajduje się on na samym końcu artykułu 😊. Potwierdź, opłać zamówienie i czekaj na kuriera. To niezwykle szybkie i proste.

Masz jakiś inny sprzęt elektroniczny do wysyłki kurierem? Sprawdź, jak go odpowiednio zapakować:
Jak zapakować urządzenie elektroniczne?

telefon kurierem


Karolina Bigos

E-marketing Specialist w GlobKurier.pl. Zajmuje się pozyskiwaniem partnerów biznesowych oraz rozbudową sieci afiliacyjnych w GlobKurier.pl. Odpowiada również za tworzenie contentu multimedialnego i współpracę kreatywną.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl