Jak wysłać paczkę za pobraniem?

jak wysłać paczkę za pobraniem globkurier.pl

Jako przesyłkę pobraniową kwalifikujemy paczkę, za którą płacimy dopiero przy odbiorze. Opłata nie jest regulowana z góry, a wręczana kurierowi. Taka forma jest zabezpieczeniem dla klienta, który do momentu odbioru nie ponosi żadnych kosztów. To także ukłon w stronę klientów nieposiadających kart kredytowych. Właściciele e-sklepów są świadomi korzyści i często oferują taką formę dostawy. Jak zatem wysłać paczkę za pobraniem?

Cash On Delivery – czy warto?

Warto pamiętać, że taka opcja w ofercie sklepu podnosi jego wiarygodność. Klient ma poczucie, że ryzyko jest zupełnie zminimalizowane, jeśli towar nie zostanie dostarczony on nie poniesie żadnych strat. Tylko sklep pewny jakości swoich towarów i usług może zaproponować taką formę dostawy.

Preferencje klientów są bardzo różne i dziś z całą pewnością można stwierdzić, że nie ma jednej, uniwersalnej formy dostawy, która zadowoli wszystkich. Im więcej opcji zaproponuje sprzedawca, tym większa szansa na zaspokojenie oczekiwań konsumentów.  66% e-klientów zmieni sklep jeśli w ofercie konkurencji znajdzie bogatsze opcje dostawy. Dopasowanie formy wysyłki do indywidualnych preferencji jest niezwykle ważne dla ponad połowy kupujących. To bardzo duży odsetek, dlatego warto postarać się o to, by zatrzymać kapryśnych klientów na swojej platformie i pozwolić im wybierać.

Ustawa i płatność kartą przy odbiorze

Jednak warto podkreślić, że oferowanie przesyłki pobraniowej w sklepie internetowym nie jest obowiązkiem. W grudniu 2015 roku nowelizacja ustawy zmieniła obowiązujące prawo i zniosła obowiązek sprzedaży towarów online z opcją przesyłki pobraniowej. Zmiany w prawie konsumenckim nie wpłynęły jednak znacząco no oferty e-sprzedawców. Taka opcja pozostała dostępna w większości platform.

Przesyłka pobraniowa jest ciekawą alternatywą dla kupujących i generuje większe zyski dla poszczególnych sprzedawców. Przy tego rodzaju dostawie dodatkową dogodnością dla klienta będzie możliwość płatność kartą przy odbiorze. O ten aspekt również warto zadbać. W GlobKurier zamawiając usługę przesyłki pobraniowej z przewoźnikiem InPost i DPD odbiorca będzie mógł zrealizować transakcję  przy odbiorze, płacąc kartą.

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

Paczkę za pobraniem można wysłać w kilku prostych krokach. Przesyłka pobraniowa definiowana jest jako usługa dodatkowa, dlatego ta opcja dobierana jest w toku zamówienia i uzupełniania formularza. Jak wysłać paczkę za pobraniem?

  • Wejdź na szybką wycenę GlobKurier.pl
  • Wypełnij formularz z parametrami przesyłki
  • Wybierz dostawcę
  • Dodaj usługę dodatkową Płatność za pobraniem COD

Po wypełnieniu formularza dotyczącego danych nadawcy i odbiorcy, przechodzimy do sekcji ustawienia przesyłki, w której pojawia się możliwość wybrania opcji za pobraniem. 

jak wysłać paczką za pobraniem

Następnie musisz wprowadzić kilka kluczowych informacji, które pozwolą na obsłużenie procesu. Najważniejsze aby poprawnie podać kwotę pobrania i odpowiedni numer konta bankowego. Niezbędne będą także dane właściciela rachunku i dane adresowe. W kolejnym kroku należy podać kompletne dane odbiorcy i ustalić sposób płatności. Wygenerowany list przewozowy umieszczamy na przesyłce i wręczamy kurierowi. Teraz pozostaje już tylko oczekiwanie na zwrot pobrania.

Ważne!

Pamiętaj, że koszt płatności za pobraniem różni się w zależności od wybranego przewoźnika i usługi terminu zwrotu pobrania.

Pamiętaj! 

Przesyłka za pobraniem musi być ubezpieczona

Przesyłka za pobraniem – jak to działa?

Proces płatności za pobraniem jest wbrew pozorom prosty. Dostawcy odbierają należność za przesyłkę od adresata w formie gotówki w momencie dostawy. Zebrane pieniądze są następnie zdeponowane w lokalnym biurze i transferowane do sprzedawcy.

Ciekawostka

Ten model płatności jest niezwykle popularny w Indiach, gdzie ponad 50% transakcji realizowane jest właśnie w formie Cash On Delivery. W tym kraju system został zaprojektowany tak, aby przyciągać konsumentów wiejskich, którzy nie mają dostępu do cyfrowych systemów płatności – takich jak bankowość internetowa i karty kredytowe. Płatność gotówka przy odbiorze bezpośrednio sprzyja rozwojowi indyjskiego handlu elektronicznego.

Kiedy spodziewać się zwrotu?

Obok pytania jak nadać paczkę za pobraniem najczęściej pojawiającym się jest pytanie o termin zwrotu. GlobKurier.pl pobiera należności od odbiorcy i zwraca je do nadawcy w ciągu 21 dni roboczych liczonych od następnego dnia roboczego po dostarczeniu przesyłki do adresata. Korzystając z platformy GlobKurier klient ma także możliwości wybrać usługę dodatkową „COD 1 dzień za pobraniem”. W tej formie usługa zwrotu następuje zdecydowanie szybciej i należności znajdują się na koncie zainteresowanego w przeciągu 1 dnia roboczego od odbioru przez adresata. Oczywiście, za usługę mniej zapłaci klient, który na zwrot jest w stanie poczekać dłużej i wybierze 30 dniowy tryb zwrotu. W każdym przypadku środki zostaną zwrócone na numer konta bankowego, który został wskazany podczas generowania listu przewozowego.

Skorzystaj z szybkiej porównywarki i sprawdź jak nadać paczkę za pobraniem: Wysyłka za pobraniem


Patrycja Piekoszewska

Key Account Specialist w GlobKurier.pl. Na co dzień pracuje z klientami indywidualnymi jak i biznesowymi. Przedstawia oferty oraz pomaga w rozwiązywaniu problemów przy realizacji zleceń.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl