Jak wysłać paczkę lotniczą? Praktyczne porady

Zdarza się, że nadając przesyłkę międzynarodową, najważniejsze jest, aby w krótkim czasie trafiła do odbiorcy. W takiej sytuacji warto zdecydować się na skorzystanie z opcji przesyłek lotniczych. Takie rozwiązanie pozwala na dostarczenie paczki nawet w przeciągu jednego dnia roboczego. Wiążę się to jednak z większą ceną niż w przypadku transportu drogowe lub drogowo – lądowego. Oferta przesyłek lotniczych w GlobKurier.pl dopasowana jest zarówno do potrzeb klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Przekonaj się, jak zamówić paczkę lotniczą!

Przesyłki lotnicze, jak zamówić przesyłkę lotniczą

Jak zamówić przesyłkę lotniczą?

Sam proces zamówienia przesyłki lotniczej jest bardzo prosty. Wystarczy zmierzyć i zważyć wcześniej zapakowaną przesyłkę, a następnie za pośrednictwem szybkiej wyceny uzupełnić wymiary paczki. Po wpisaniu parametrów pojawią się dostępne oferty przewoźników. Każda prezentowa oferta zawiera informacje, czy przesyłka transportowa jest drogowo, czy lotniczo. Należy wybrać przesyłkę opisaną jako transport lotniczy. Po kliknięciu pozostaje już tylko wypełnienie formularza zamówienia i opłacenie zlecenia.

przesyłka lotnicza, jak zamówić przesyłkę lotniczą

Przykładowa cena przesyłki lotniczej – 11.08.2020

Przesyłki lotnicze do krajów spoza Unii Europejskiej

W GlobKurier.pl możesz nadać przesyłki do 192 krajów. Proces wyceny przesyłki oraz składania zamówienia wygląda tak samo, niezależnie do jakiego kraju wysyłasz. Jednak decydując się na wysyłkę do krajów spoza Unii Europejskiej, konieczne jest przygotowanie niezbędnych dokumentów do odprawy celnej. Również wartość przesyłki oraz jej zawartość musi spełniać pewne normy. Paczki wysłane poza Unie objęte są opłatami celno-podatkowymi. Dlatego, jeśli pilnie potrzebujesz wysłać paczkę kraju nienależącego do Unii ani strefy Schengen w pierwszej kolejności zapoznaj się z informacjami związanymi z oprawą celną oraz przygotuj niezbędne dokumenty. Więcej informacji możesz znaleźć na stronie: Oprawa celna GlobKurier.pl

Oferta przesyłek lotniczych

Przesyłki lotnicze w GlobKurier.pl dostarczane są za pośrednictwem kuriera FedEx, TNT i UPS. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz globalnej sieci połączeń firmy gwarantują wysokiej jakości usługi, oraz profesjonalizm. Korzystając z GlobKurier.pl, możesz zamówić taką przesyłkę taniej niż bezpośrednio u przewoźnika, niezależnie czy jesteś klientem indywidualnym, czy biznesowym. Obecnie najpopularniejszymi kierunkami wysyłki paczek lotniczych są Stany Zjednoczone, Australia oraz Kanada. Przesyłkę lotniczą do USA można nadać już od 105,24 zł netto* (zarejestrowani klienci biznesowi) lub od 113,24  zł netto* (zarejestrowani klienci indywidualni). Ceny przesyłek do Australii zaczynają się od 129,27 zł netto* (zarejestrowani klienci biznesowi) lub od 139,12 zł netto* (zarejestrowani klienci indywidualni). Natomiast za przesyłkę lotniczą do Kanady zapłacisz od 105,24 zł netto*(zarejestrowani klienci biznesowi), a dla zarejestrowanych klientów indywidualnych cena zaczyna się od 122,57 zł netto*. Na cenę przesyłki wpływa jej rozmiar oraz waga.

*Podane ceny nie zawierają opłaty paliwowej oraz są zgodne z cennikami na dzień 11.08.2020
PACZKA ZA GRANICĘ

Ważnym aspektem wysyłki zagranicznej są również strefy odległe TEO. To tereny, które leżą poza obszarem doręczeń i dostarczenie takiej przesyłki wiążę się z uiszczeniem dodatkowej opłaty. Wysokość dopłat oraz lista kodów pocztowych, które podlegają dopłatom dostępna na stronie: https://www.globkurier.pl/faq/teren-odlegly-teo/. Zamawiając przesyłkę za granicę kurierem FedEx lub TNT w formularzu zamówienia automatycznie doliczana jest dopłata za strefę odległą.

Ile średnio trwa doręczenie przesyłki lotniczej?

Przesyłki lotnicze doręczane są średnio w 1-2 dni roboczych, liczonych od dnia odbioru przesyłki przez kuriera. Jednak w przypadku wysyłki do bardziej odległych zakątków świata lub gorzej skomunikowanych czas doręczenia może wydłużyć się do 4 dni roboczych. Czas doręczenia przesyłki do:

Wysyła dużej paczki lotniczej

Przesyłki lotnicze to szybkie i bezpiecznie rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku niewielkich pojedynczych przesyłek, jak i większych paczek. Oczywiście samoloty mają wprowadzone pewne ograniczenia w wysokości przesyłek. Na trasach europejskich jest to 75 cm, trasy transatlantyckie dopuszczają paczki do 160 cm, a cargo przewiozą nawet przesyłki do 220 cm wysokości. Dlatego, jeśli chcesz zlecić transport międzynarodowy dużej przesyłki lotniczej, zapoznaj się z naszą ofertą spedycji lotniczej. GlobKurier.pl to jedyna w całej Polsce firma logistyczna, zajmująca się spedycją lotniczą, obsługująca szybki i najtańszy transport lotniczy przesyłek cięższych o wadze od 100 kg do 500 kg, w usłudze door to door oraz  Door to Airport.

zarejestruj się i wysyłaj taniej z Globkurier


Damian Musiał

Product Specialist w Globkurier.pl. Zajmuje się wprowadzaniem nowych produktów do oferty oraz aktualizacją bieżących usług.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl