Jak wysłać kosmetyki kurierem?

Przemysł kosmetyczny przeszedł wiele zmian na przestrzeni dziesięcioleci, dziś jest wart miliardy, a tendencje wciąż są wzrostowe. Kobiety i mężczyźni używali, używają i zapewne będą używać produktów do pielęgnacji urody nieustannie, po to, by poprawić swój wygląd i podnieść pewność siebie. Świat makijażu stał się w ostatnich latach zjawiskiem globalnym. Wiele produktów dostępnych jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych czy na rynkach azjatyckich co oznacza, że zapotrzebowanie na wysyłkę kosmetyków jest ogromne.

Pędzel do makijażu, puder i szminka

Producenci produktów kosmetycznych wkładają wiele starań w zaprojektowanie funkcjonalnych i bezpiecznych opakowań, jednak nie każdy kosmetyk jest w stanie przetrwać długą podróż bez dodatkowych zabezpieczeń. Jeśli planujesz wysyłkę kosmetyków, przygotuj się do całego procesu. Musisz zadbać o szczegóły, jeśli chcesz by paczka z kosmetyczną zawartością dotarła bezpiecznie do adresata.

Jaką usługę wybrać?

Jaka jest idealna usługa kurierska do wysyłki kosmetyków? Odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa, ponieważ istnieje mnóstwo zmiennych, które wymagają rozważenia. Wszystko, począwszy od wielkości paczki, po lokalizację, destynację i skalę, wpływa na cenę i termin realizacji. Korzystając z narzędzia szybkiej wyszukiwarki na stronie GlobKurier.pl, możesz porównać ceny czołowych przewoźników i wybrać opcję najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb.

szybka wycena

Jak pakować kosmetyki do wysyłki?

Pierwszym krokiem w przygotowaniu produktów kosmetycznych do wysyłki jest ocena tego, co wysyłasz. Czy twoje produkty są delikatne i kruche jak np. mydła, czy kule do kąpieli? Czy są wrażliwe na ciepło jak balsamy lub kremy? A może mają nieregularny kształt jak świąteczne zestawy prezentowe? Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na sposób pakowania i wysyłki. W przypadku przesyłek ze szklaną zawartością na paczce powinna znaleźć się etykieta “Uwaga szkło”, a sama przesyłka musi być oznaczona jako niestandardowa.

Najczęściej pomocne są dwie opcje: pudełka i pęcherzykowe koperty. Podczas pakowania produktów do wysyłki ważne jest, aby między produktem a pudełkiem, w którym je umieściłeś, nie było pustych przestrzeni. Jeśli wysyłasz przesyłkę w ramach standardowej usługi kurierskiej, będzie ona podlegała mechanicznym procesom sortowniczym. Wiele paczek jest przerzucanych podczas transportu, kurierzy śpieszą się i nie zawsze są w stanie poświęcić należytą uwagę paczką. Folia bąbelkowa, oprócz piankowych bądź styropianowych wypełniaczy, jest popularnym i skutecznym materiałem ochronnym. Jeśli chcesz wymusić na kurierze dodatkową uwagę względem Twojej paczki, naklej ostrzegawczą etykietę. Zadbaj o to by transportowane płyny, nie uszkodziły się i nie rozlały. Jeśli przewożone płyny do kąpieli, szampony czy olejki uszkodzą pozostałe paczki, przewoźnik ma prawo pociągnąć Cię do odpowiedzialności finansowej i zażądać pokrycia strat. Gdy w przesyłce znajdują się aerozole, produkty na bazie alkoholu lub lakiery do paznokci, w pierwszej kolejności upewnij się, czy dany towar może zostać wysłany do danego kraju lub, czy u wybranego przewoźnika nie jest traktowany, jako ADR. W razie wątpliwości zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą mailową: kontakt@globkurier.pl

Czego potrzebujesz do pakowania kosmetyków?

Potrzebne materiały do ​​pakowania:

  • Koperty — wysyłka produktów w kopercie jest idealną opcją dla małych, trwałych przedmiotów. Na kopertach zwykle znajduje się niewielka ilość folii bąbelkowej, aby zapewnić wypełnienie, ale nie ma dużo miejsca na dodatkowe materiały wypełniające, więc przedmioty wysyłane w kopertach muszą być dokładnie wyselekcjonowane. Koperty sprawdzą się w przypadku płaskich i mocnych przedmiotów np.: palet cieni, bronzerów, pędzli itd. Koperty będą dobry rozwiązaniem  w przypadku: pomadek, lakierów do paznokci, maseczek do twarzy czy tuszy do rzęs.
  • Karton — jeśli Twoje przedmioty są większe lub nie można ich położyć płasko, pudełko jest lepszą opcją niż koperta. Są one również lepiej dostosowane do delikatnych przedmiotów. Sztywne i wytrzymałe pudełko będzie zewnętrzną warstwą opakowania. Powinno być nieco większe od zawartości, nie może zbyt ciasno przylegać do produktu, potrzebne jest dodatkowe miejsce na materiały amortyzujące.
  • Termiczna folia bąbelkowa — ponieważ kosmetyki są produktami wrażliwymi na temperaturę, musisz chronić je przed zmianami temperatury podczas transportu,
  • Materiał ochronny — wypełniacze takie jak wiórki papierowe, tektura falista pokruszona, zmięty papier, poduszeczki wypełnione powietrzem itp. Wszystko po to, aby zapobiec przemieszczaniu się kosmetyków w transporcie.
  • Taśma klejąca i nożyczki.

Przed zabezpieczeniem pudełka za pomocą taśmy, dobrze potrząśnij, aby upewnić się, że znajdujące się w nim przedmioty są bezpieczne i nie poruszają się wewnątrz pudełka. Jeśli sprzedajesz kosmetyki, zwróć uwagę na estetykę, a także kwestie recyklingu i biodegradowalności opakowań. Dziś klienci zwracają większą uwagę na ekologię niż kiedykolwiek, a korzystanie z tego rodzaju produktów w wysyłce pokazuje standardy i przywiązuje klientów do marki.

Jak zapakować kosmetyki do wysyłki kurierem?

1.Upewnij się, że wszystkie produkty są prawidłowo zamknięte.

jak wysłać kosmetyki, jak zapakować kosmetyki, wysyłka kosmetyków kurierem

2.Może pozostawić kosmetyki w oryginalnym opakowaniu, dzięki temu zyskasz dodatkowe zabezpieczenie.

jak wysłać kosmetyki, jak zapakować kosmetyki, wysyłka kosmetyków kurierem

3. Owiń każda przedmiot w folię bąbelkową. Możesz dodatkowo zabezpieczyć taśmą.

jak wysłać kosmetyki, jak zapakować kosmetyki, wysyłka kosmetyków kurierem

4. Umieść zabezpieczone przedmioty w kartonie. Jeśli w kartonie została wolna przestrzeń, wypełnij ją wypełniaczem.

jak wysłać kosmetyki, jak zapakować kosmetyki, wysyłka kosmetyków kurierem

 

5.Jeśli wysyłasz elementy szklane – naklej odpowiednie etykiety. Zaklej przesyłkę taśmą i umieść etykietę przewozową.

Jeśli w kartonie została wolna przestrzeń, wypełnij ją wypełniaczem.

Zastanów się nad pogodą

Podczas wysyłania paczek, szczególnie za granicę ważne jest również, aby wziąć pod uwagę możliwe zmiany warunków klimatycznych. Ponieważ wiele kosmetyków musi być przechowywanych w określonej temperaturze, ważne jest, aby były one chronione na cieplejsze dni i izolowane w trakcie mrozów. Krótko mówiąc, nie możesz pozwolić na to, aby paczka z kosmetykami przechodziła gwałtowne zmiany temperatury. Uszkodzone w ten sposób produkty zostaną zwrócone, w wyniku czego Twoja firma poniesie znaczne straty. Lepiej kontrolować temperaturę i zadbać o to, by Twoje kosmetyki docierały w idealnym stanie, w każdą pogodę.

Postępuj zgodnie z zasadami wysyłki

Przy wysyłce kosmetyków należy również pamiętać o przepisach dotyczących transportu. Zwróć uwagę na fakt, że produktów takich jak perfumy zawierające alkohol nie można wysyłać za pośrednictwem tradycyjnej usługi kurierskiej. Takie paczki powinny być przesłane specjalnym lub dedykowanym do tego typu przesyłek środkiem transportu. Dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się z regulaminem danego przewoźnika przed wysyłką kosmetyków. To pomoże uniknąć niemiłych niespodzianek. Wiele zależy także od krajowych przepisów celnych. Zasadniczo perfumy nie mogą podróżować drogą powietrzną — częściowo dlatego, że są płynne, a częściowo dlatego, że zawierają alkohol, który jest łatwopalny. Niektóre kraje wymagają specjalnego oświadczenia do wysyłki kosmetyków, wszystko zależy od formy transportu oraz wybranego przewoźnika. Chcąc wysłać kosmetyki do Stanów Zjednoczonych, możesz napotkać spore trudności, ponieważ amerykańska agencja FDA, która reguluje rynek kosmetyków, może uznać produkt za lek i będzie on podlegał bardziej rygorystycznym przepisom prawnym. Aby dostarczyć paczkę do wybranej lokalizacji w odpowiednim czasie, ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad i przepisów podanych przez wybranego przewoźnika. Dzięki temu unikniesz dodatkowych opłat i opóźnień w dostawie. Postępuj zgodnie z regulaminem i solidnie zapakuj wysyłane kosmetyki, a dostarczenie paczki przebiegnie gładko i bez żadnych komplikacji.

zamów tanio przesyłki


Marta Pakulska

W firmie GlobKurier.pl zajmuje się pozyskiwaniem i obsługą kluczowych klientów biznesowych i indywidualnych. Dba o wysoką jakoś obsługi, stale wspierając klientów strategicznych.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl