Jak tanio wysłać prezent kurierem?

Ostatnia aktualizacja 12.11.2020

 

 

 

 

 

Grudzień coraz bliżej… Jeśli Twoi krewni, przyjaciele i bliscy są rozsiani po całym świecie, wysyłanie prezentu prawdopodobnie znajduje się w Twoim świątecznym grafiku. Jak uszczęśliwić swoich bliskich, nie tracąc przy tym fortuny na przesyłkę? Skorzystaj z naszych porad i wyślij prezenty taniej.

Jak tanio wysłać prezent kurierem?

Darmowa porównywarka cen

Analiza cen wysyłek, szczególnie tych międzynarodowych, może być przytłaczająca. Istnieją różne usługi w zależności od ram czasowych dostawy. Aby odpowiednio porównać oferty, musisz również wziąć pod uwagę ceny oparte na wadze i miejscu docelowym. W praktyce oznacza to wertowanie wielostronicowych, aktualizowanych na bieżąco cenników firm kurierskich. Jeśli jednak już sam pomysł Cię przerasta, możesz skorzystać z prostszych rozwiązań. Wyszukiwarka GlobKurier.pl to sprawny mechanizm, który za pomocą kilku kliknięć pozwoli Ci porównać dostępne oferty.

Wybierz destynację, wprowadź wymiary paczki i wyceń przesyłkę:

Wyceń przesyłkę i zamów kuriera

Tanio i na czas

Wystarczy, że wpiszesz podstawowe informacje a wyszukiwarka odpowie wizualizacją najatrakcyjniejszych wycen wiodących przewoźników krajowych i zagranicznych. System wygeneruje listę rekomendacji, spośród których wybierzesz usługę najatrakcyjniejszą cenowo.

Przy czym pamiętaj, że koniec roku to bardzo gorący czas wysyłkowy. Firmy kurierskie mają pełne ręce roboty i jeśli chcesz mieć pewność, że prezent znajdzie się pod choinką – pilnuj terminów. Wyślij prezent wcześniej, a unikniesz nerwowego śledzenia przesyłek. Jeśli nie chcesz płacić za ekspresową dostawę, zorganizuj wysyłkę z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

DHL, UPS czy FedEx?

Nie musisz wybierać jednego dostawcy, w obrębie platformy GlobKurier.pl możesz wysyłać prezenty w różne rejony świata z wykorzystaniem różnych przewoźników. Algorytm podpowie Ci, która z firm proponuje najtańszą wysyłkę do Wielkiej Brytanii, a która dostarczy najtaniej przesyłkę do Kanady. W GlobKurier możesz nadawać paczki do 192 krajów i korzystać z usług aż 50 kurierów.

Wyślij prezent za granicę

Wysyłasz za granicę? Przygotuj się!

Wysyłając prezent, szczególnie poza Unię Europejską, upewnij się, że kwalifikuje się on do wysyłki i nie narusza regulaminów przewozowych. Informacje na temat przedmiotów objętych ograniczeniami można znaleźć na stronie celnej każdego kraju. Musisz także sprawdzić różne opłaty celne i importowe dla poszczególnego państwa, ponieważ nawet w przypadku produktów oznaczonych jako prezenty, w zależności od wartości, mogą obowiązywać pewne opłaty celne. Najlepiej jest te informacje uzyskać wcześniej i nie pozostawiać odbiorcy prezentu z niechcianym rachunkiem.

↪️ Informacje i dokumenty związane z odprawą celną 

Lista prezentów zakazanych

Kupując prezenty musisz wiedzieć, że nie wszystko może być bezpiecznie wysłane. Przestudiuj listę produktów zakazanych w transporcie. Jedzenie i alkohol są częstym pomysłem prezentowym, ryzyko jest jednak duże. Złotą zasadą wysyłania żywności za granicę jest nie wysyłanie niczego, co może się zepsuć w trakcie. Jeśli wyślesz coś co np. rozleje się i uszkodzi inne paczki przewoźnik ma prawo obciążyć Cię finansowo. Aby tego uniknąć zwróć uwagę na opakowanie, żywność musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu producenta, które jest szczelnie zamknięte i nie podlegało żadnym modyfikacjom.

Pamiętaj, że ramach standardowej przesyłki większość firm kurierskich nie przewiezie alkoholu w żadnej formie. Wynika to z faktu, że alkohol jest substancją łatwopalną, dodatkowo szkło może się zbić, a płyn zalać pozostałe paczki w transporcie.

Mała paczka, mały koszt

Rozmiar i waga paczki jest nadal głównym czynnikiem wpływających na koszty wysyłki, więc utrzymanie obu tych wartości na możliwie najniższym poziomie jest najlepszym sposobem na zminimalizowanie kosztów. Ważne jest, aby pomiary były dokładne, w przypadku prezentów powszechnym błędem popełnianym przez klientów jest mierzenie przedmiotu przed jego zapakowaniem, co nie oddaje faktycznych wymiarów przesyłki. Jeśli chcesz uniknąć dodatkowych opłat, podanie prawidłowych informacji jest konieczne już na etapie składania zlecenia. Upewnij się, że Twoje pudełko jest niewiele większe niż pakowany prezent. Do dodatkowych zabezpieczeń użyj lekkiego materiału, takiego jak folia bąbelkowa. Ponowne użycie materiałów opakowaniowych to dobry pomysł, chociaż nie wpłynie to na cenę wysyłki, obniży ogólne koszty i będzie rozwiązaniem znacznie lepszy dla środowiska.

Bezpieczny Mikołaj

W większości przypadków Twoja przesyłka jest ubezpieczona na wypadek zagubienia lub uszkodzenia paczki, oczywiście pod warunkiem, że paczka została zapakowana zgodnie z wytycznymi i nie zawiera przedmiotów objętych ograniczeniami lub zabronionych. Jeśli jednak Twój prezent świąteczny jest trochę bardziej wartościowy, masz możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Pamiętaj, że taniej nie zawsze znaczy lepiej i w niektórych przypadkach źle zapakowana przesyłka bądź rezygnacja z dodatkowej ochrony mogą kosztować Cię więcej.

Chcesz obniżyć cenę wysyłki prezentów?
zarejestruj się i wysyłaj taniej z Globkurier


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl