Bezpieczna przesyłka kurierska – jakie są na to sposoby?

Bezpieczna przesyłka kurierska to coś, czego oczekujemy zarówno jako odbiorcy, jak i nadawcy paczek. Jest to szczególnie ważne, kiedy w paczce znajdują się cenne przedmioty. Jakiekolwiek uszkodzenia mogą oznaczać w tym przypadku obniżenie wartości przesyłki, co w przypadku sprzedaży może oznaczać konieczność zwrotu. W jaki sposób uniknąć takich sytuacji? Pierwszym krokiem jest prawidłowe zapakowanie przesyłki. Resztę oddaj w ręce firmy kurierskiej. Z jakich usług dodatkowych możesz skorzystać?

bezpieczna przesyłka kurierska

Przesyłasz cenną paczkę? Ubezpiecz przesyłkę

Na ten krok powinieneś się zdecydować zwłaszcza wtedy, kiedy zawartość paczki jest cenna. Komputer, telefon, sprzęt muzyczny – to z pewnością przedmioty, których kolejny zakup lub naprawa, wiążą się z poważnymi kosztami. Podobnie sprawa wygląda w przypadku przesyłek wysyłanych za granicę. Tutaj musisz zdawać sobie sprawę, że będą one musiały pokonać daleką drogę. Warto zatem nie tylko porządnie zapakować zawartość, ale również pomyśleć o ubezpieczeniu. Ubezpieczenie przesyłki sprawdzi się również, jeśli planujesz nadać ważne dokumenty czy faktury kurierem.

Jak ubezpieczyć paczkę? Na naszej stronie internetowej szybko wycenisz swoją przesyłkę a następnie wybierzesz optymalną formę dostawy. Kolejny krok to wpisanie niezbędnych danych nadawcy i odbiorcy oraz wybór usług dodatkowych. To właśnie tutaj jednym kliknięciem możesz wybrać ubezpieczenie przesyłki. Musisz jednak pamiętać, że wysokość opłaty będzie zależna m.in. od deklarowanej wartości wysyłanego przedmiotu.

bezpieczna przesyłka kurierska

Uwaga! Nie zaniżaj wartości przesyłki, gdyż w ten sposób narażasz się na straty. Dlaczego? W razie jakichkolwiek uszkodzeń otrzymasz zwrot gotówki adekwatny do informacji znajdujących się na liście przewozowym.

Więcej o możliwościach ubezpieczenia przesyłki kurierskiej przeczytasz tutaj.

Bezpieczna przesyłka kurierska za pobraniem

Pobraniowa przesyłka kurierska to opcja, która przynosi korzyści nie tylko klientowi, ale również nadawcy. Dlaczego? Sklep, który ma w ofercie właśnie tego rodzaju możliwość, automatycznie staje się bardziej wiarygodny w oczach klienta. Osoba zamawiająca czuje, że ryzyko związane z dostarczeniem paczki jest praktycznie minimalne – jeśli towar nie zostanie dostarczony, straty nie zostaną poniesione. Sprzedawca oferujący ten rodzaj przesyłki jest zatem w oczach klientów wiarygodny, rzetelny i przede wszystkim pewny jakości swoich towarów.

Paczka za pobraniem jest możliwa do wysyłki w kilku prostych krokach. Musisz pamiętać, że jest ona traktowana jako usługa dodatkowa, w związku z czym wybierzesz ją w toku zamówienia i uzupełniania formularza. Aby przejść do tego etapu, konieczna jest wycena przesyłki i wybór optymalnej formy dostawy paczki. Kolejny krok to wypełnienie formularza niezbędnymi danymi oraz dodanie usługi dodatkowej „Nadaję przesyłkę za pobraniem”.

bezpieczna przesyłka kurierska

Uwaga! Koszt płatności za pobraniem różni się w zależności od wybranego przewoźnika oraz usługi terminu zwrotu pobrania.

Więcej o nadawaniu przesyłki za pobraniem przeczytasz tutaj.

Śledź swoją przesyłkę!

Śledzenie przesyłki to jedna z najwygodniejszych opcji. Dzięki niej zarówno klient jak i sprzedawca mogą w każdej chwili sprawdzić, na jakim etapie jest ich paczka. Obecnie większość firm kurierskich umożliwia użytkownikom bieżące sprawdzanie aktualnego statusu paczki, co znacznie ułatwia choćby przewidzenie, kiedy dotrze ona do adresata. Jeśli nadajesz paczki z GlobKurier.pl, masz możliwość śledzenia ich bezpośrednio na naszej stronie. Wystarczy w odpowiednim miejscu wpisać numer GK paczki a po naciśnięciu przycisku szukania wyświetli się historia realizowanego zamówienia.

bezpieczna przesyłka kurierska

Uwaga! Na naszej stronie możesz masowo śledzić swoje przesyłki – jednorazowo możesz sprawdzić ich nawet 10.

Więcej o śledzeniu przesyłek z GlobKurier.pl znajdziesz tutaj.

Bezpieczny kurier – czy to możliwe?

Wybór najbezpieczniejszej opcji dostawy to nie tylko usługi dodatkowe, ale również zaufany a jednocześnie tani kurier. Nie wiesz na którą firmę kurierską postawić? Decyzję ułatwi Ci dostępny na naszej stronie ranking kurierów. Znajdziesz tam opinie użytkowników i sprawdzisz, które firmy kurierskie cieszą się największą popularnością.

W dobie pandemii bezpieczeństwo jest dla nas szczególnie istotne. Warto zatem korzystać z możliwości zamówienia kuriera bez wychodzenia z domu. Jest to bezpieczny sposób, który jednocześnie umożliwia dokładne sprawdzenie opcji dostawy i wybór tej najbardziej optymalnej.

Oceń firmę kurierską

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl