Nasza nowa strona - sprawdź!

nowy.globkurier.pl

Oferta dla przemysłu

 

Przesyłasz duży objętościowo i ciężki towar?

Bez palety się nie obejdzie!

 

Palety stanowią formę opakowania towaru, niezbędną w przypadku transportu towarów niestandardowych, dużych  lub po prostu dużej ilości towaru. GlobKurier.pl doradzi Ci jak korzystać z tej formy transportu aby obniżyła ona Twoje koszty.

 

Po pierwsze paleta - certyfikowana i właściwie przechowywana

Ze względu na niski koszt produkcji i dostępność materiału, najpowszechniej stosowane są palety drewniane o ustandaryzowanych wymiarach – w Polsce popularne są „europalety” o wymiarach 1200 x 800 mm. Występują jednak także inne rodzaje palet takie jak na przykład niestandardowe bądź przemysłowe. Jeśli nie wiesz jaką paletę wybrać, po prostu do nas napisz kontakt@globkurier.pl

Jeśli już posiadasz palety i wysyłasz na nich towar, pamiętaj aby raz na miesiąc lub kilka miesięcy, zrobić ich przegląd. Sprawdzić, czy wszystkie palety są prawidłowo oznakowane i czy są w dobrym stanie. Palety, które mają wady lub nie mają oznakowania EN 13698 – wymień je. Posiadanie i przewożenie na takich paletach, może kosztować Cię krocie.

 

Po drugie - prawidłowe pakowanie i znajomość przepisów kluczem skutecznej wysyłki

Pamiętaj, że po stronie wysyłającego leży odpowiedzialność za dobór prawidłowej palety oraz właściwe zapakowanie i zabezpieczenie towaru. Przedmioty, które umieszczane są na palecie powinny znajdować się w pozycji zapewniającej optymalną stabilność oraz nie wystawać poza krawędzie palety. Całość należy dokładnie zabezpieczyć folią rozciągliwą lub termokurczliwą. Nie powinno się owijać folią palet, których wilgotność przekracza 22%, gdyż może to spowodować zawilgocenie towaru, rozwój pleśni i zniszczenie przesyłki. Dodatkowo warto zabezpieczyć ładunek przed przemieszczaniem się przy pomocy pasów mocujących lub odciągników.

Po trzecie – oliwa zawsze sprawiedliwa

Jeśli Twój towar wymaga umieszczenia go na palecie, umieść go na niej. Niezależnie czy zdecydujesz się na naszą usługę czy usługę innej firmy logistycznej. Kary za niewłaściwie zapakowany towar, mogą być dość duże. Wynika to z faktu, iż duży gabaryt może naruszyć dobro innych przesyłek w pojeździe, zaszkodzić samemu pojazdowi lub wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy.

Pakując Towar prawidłowo, na palecie, masz pewność, że zapakowanym produktom nic nie grozi, a cały transport dotrze bezproblemowo do odbiorcy.

 

Po czwarte - oszczędzaj

Przesyłasz dużo, kilkanaście- kilkadziesiąt palet w miesiącu? Nie trać pieniędzy na indywidualnych stawkach. Skontaktuj się z nami określając ilość wysyłanego towaru, a my sporządzimy Dla Ciebie ofertę indywidualną, dzięki której będziesz w stanie wysyłać palety, dłużyce, niestndardy w atrakcyjniejszych cenach, na faktury z odroczonym terminem płatności.


Zapytaj o ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb

Skontaktuj się z nami, a pomożemy wybrać Ci właściwy transport dla Twojej przesyłki
Przygotujemy także dla Ciebie indywidualnie dostosowaną ofertę, dzięki której zoptymalizujesz koszty przesyłek kurierskich. Zaufaj naszemu doświadczeniu i wypełnij formularz - oddzwonimy.
 

 
Raportowany przez
Status
Typ
Firma*
Imię i Nazwisko
Adres Email*
Numer telefonu*
Treść wiadomości
Ilość przesyłek w miesiącu
Prowadzisz sklep internetowy? Zobacz, co możesz zyskać dzięki współpracy z GlobKurier.pl - 
kliknij tutaj.

 

 

 

 

 

‹ wróć