Pakowanie artykułów szklanych/kruchych

Szkło to bardzo kruchy materiał, dlatego wiele osób obawia się wysyłać szklane przedmioty korzystając z usług kuriera. Co w sytuacji, kiedy szkło bądź inny kruchy materiał musi zostać spakowany i wysłany? Czy wysyłka kieliszków, szklanek, kryształów czy ceramiki to dobry pomysł? Oczywiście, odpowiednio zapakowana przesyłka ma szansę bez żadnych uszkodzeń dotrzeć do adresata.

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


 

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zapakowanie przedmiotu. Nie możemy się oszukiwać, jeśli niechlujnie spakujemy szklany przedmiot istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasza przesyłka zostanie uszkodzona. Nawet najostrożniejszy kurier nie jest gwarancją bezpieczeństwa… to w naszej gestii leży, aby jak najlepiej zabezpieczyć przesyłkę. W tym celu będziemy potrzebować właściwych materiałów do pakowania.

Jak bezpiecznie zapakować szkło?

 

  1. Przygotuj karton, opakowanie w którym znajdować się będzie szkło musi być sztywne. Warto wybrać grubszy karton wielowarstwowy taki, który nie nosi śladów użytkowania. W tym przypadku naprawdę lepiej kupić nowe pudełko niż pozbywać się starych, zniszczonych i rozdartych.
  2. Zgięcia pudełka warto dodatkowo wzmocnić taśmą klejącą. Dla większego bezpieczeństwa, umieść pasek taśmy na dnie wewnątrz pudełka. Zaleca się aby stosować 3 warstwy szerokiej taśmy do zaklejenia dna i góry pudełka.
  3. Dno pudełka wyłóż dodatkowym materiałem zabezpieczającym, np. folią bąbelkową.
  4. Każdy szklany przedmiot przed włożeniem do kartonowego pudełka powinien być szczelnie owinięty, najlepiej w papier, gazetę, folię bąbelkową czy inny materiał.
  5. Owiń każdy z przedmiotów oddzielnie i przykryj “od góry” co najmniej kilkoma warstwami.
  6. Nie oszczędzaj na folii bąbelkowej, szklany przedmiot jest dobrze zabezpieczony wtedy, kiedy jego kształt i kontury nie będą widoczne. Każdy z szczelnie owiniętych przedmiotów powinien być dodatkowo zabezpieczony taśmą klejącą.
  7. Pamiętaj o wypełnieniu. Do pakowania szkła konieczne jest użycie materiałów, które zabezpieczą przed przemieszczeniem się przedmiotów wewnątrz pudełka. To zamortyzuje wstrząsy w trakcie transportu.  

szybka wycena

NIE OSZCZĘDZAJ NA MATERIAŁACH AMORTYZUJĄCYCH

Potrząśnij zamkniętym pudełkiem. Jeśli słyszysz ruch podczas potrząsania, musisz dodać więcej materiału wypełniającego. Wypełnij wszystkie puste przestrzenie w pudełku np. wykorzystując flo-pak. Dokładaj materiał, dopóki nie usłyszysz żadnego dźwięku podczas potrząsania.

Pakowanie szkła – czy dwa pudełka są niezbędne?

Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć przedmiot, możesz wykorzystać metodę dwuetapowego pakowania. Pudełko zapakowane wedle powyższej instrukcji umieść w drugim, większym pudełku, dzięki temu wewnętrzne pudełko będzie dodatkowo chronione. Poszukaj odpowiednio większego pudełka, tak aby zostało miejsce na kilka centymetrów wyściółki po każdej stronie mniejszego pudełka.

Etykiety

Wydrukuj list przewozowy i naklej go w widocznym miejscu na zewnętrznym pudełku. Pakowanie artykułów kruchych wymaga większej uwagi i ostrożności. Przy tego typu materiałach warto pamiętać o odpowiednim oznakowaniu pudełka. Etykieta ostrzegawcza będzie sygnałem dla kuriera jaki materiał znajduje się w przesyłce.

Przesyłki o wadze powyżej 50 kg

Jak spakować? Sprawdź w instrukcji:

DPD Dodatkowe zalecenia dotyczące pakowania – artykuły szklane

 

Uwaga! Szkło!

Musisz wiedzieć, że dzięki oznaczeniu przesyłki etykietą SZKŁO będzie ona traktowana jako przesyłka niestandardowa – ze względu na ręczne sortowanie. Ważne, aby o oznaczeniach i przesyłanym materiale poinformować już na etapie zamówienia i zaznaczyć odpowiednie opcje w trakcie wypełniania formularza.

Pamiętaj!

Prawo przewozowe chroni firmy kurierskie. Wedle obowiązujących przepisów to klient nadający przesyłkę odpowiada za odpowiednie opakowanie. Kruche przedmioty wysyłane są na ryzyko klienta, gdyż firmy kurierskie z reguły nie są w stanie zapewnić specjalnych warunków do przewozu szklanych elementów.

 


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl