Jak zapakować opony do wysyłki kurierem?

Potrzebujesz wysłać opony kurierem? To łatwiejsze niż myślisz, pamiętaj tylko o odpowiednim zapakowaniu przesyłki. Branża motoryzacyjna korzysta z usług kurierskich bardzo często. Opony i felgi aluminiowe mogą przez swój kształt być nieco niewygodne w wysyłce, ale przy odpowiednim zapakowaniu nie musisz się bać o bezpieczny transport swoich opon.  

UWAGA! 

FedEx – nowe zasady transportu opon:

W okresie 01.11.2020 – 31.12.2020 wszystkie przesyłki zawierające opony w serwisie krajowym FedEx, które nie będą spakowane w karton, nie zostaną przyjęte do transportu. Ponadto zostanie naliczona dodatkowa dopłata za „pusty podjazd”.

Wysyłka opon

Przewoźnik

Parametry
Przesyłka standardowa
Przesyłka niestandardowa
Instrukcja pakowania opon

FEDEX

Maksymalna waga do 35 kg Maksymalna średnica do 70 cm Opona zapakowana pojedynczo lub podwójnie
Opony zapakowane jako komplet
Instrukcja pakowania opon

InPost

Maksymalna waga do 30 kg Maksymalny rozmiar do 15 cali Opony pakowane po dwie sztuki (jedna na drugiej bez felg), nie mogą być łączone równolegle "obok siebie"Opony zapakowane jako komplet
-

DPD

Maksymalna waga do 31,5 kg Maksymalna średnica do 80 cm Opona zapakowana pojedynczo
Opony zapakowane jako komplet
Instrukcja pakowania opon

DHL

Maksymalna waga do 31,5 kg Maksymalna średnica do 60 cm Opona zapakowana pojedynczo
Opony zapakowane jako komplet
Instrukcja pakowania opon

UPS

Maksymalna waga do 35 kg Maksymalna średnica do 70 cm
Opona zapakowana pojedynczo
Opony zapakowane jako komplet
-
Informacje zawarte w tabeli zostały zaktualizowane: 30.11.2020. Przed wysyłką opon zachęcamy do zapoznania się z informacji zawartymi na stronach przewoźników.

Podstawowe zasady transportu opon

Po pierwsze opona przeznaczona do wysyłki musi być czysta, przede wszystkim sucha i wyczyszczona z błota. Kiedy już zadbamy o ten podstawowy aspekt, kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego opakowania. Część przewoźników zaleca zabezpieczenia opon taśmą klejącą, inni wskazują na wykorzystanie kartonowych pudeł. Wszyscy kurierzy są zgodni co do widoczności listu przewozowego. Jakiekolwiek wgniecenia czy wybrzuszenia, szczególnie w obszarze kodu kreskowego mogą utrudnić, a niekiedy nawet uniemożliwić realizację zlecenia. Pamiętaj, że kurier musi być w stanie sprawnie odczytać kod kreskowy z przesyłki, po to, by mogła ona wyruszyć w podróż i być odpowiednio sortowana na każdym etapie. Nie zwracając uwagę na kwestie widoczności kodu w trakcie pakowania, możesz wpłynąć na opóźnienie realizacji Twojej przesyłki.

Wysyłka opon za granicę

Jeśli planujesz wysłać oponę w przesyłce międzynarodowej, w większości przypadków reguły przewozu są zbieżne z zasadami obowiązującymi w serwisie krajowym. W przypadku DPD wyjątek stanowią jedynie kraje skandynawskie. Opony wysyłane do Norwegii, Danii, Szwecji lub Finlandii muszą być owinięte w folię. Na wierzchu opakowania powinieneś nakleić list przewozowy – jak już wiesz, musi on być w pełni czytelny. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że do Szwecji można wysyłać opony zapakowane wyłącznie pojedynczo – większe paczki nie będą tam przyjmowane. 

Kliknij logo przewoźnika, aby zobaczyć jak prawidłowo zapakować opony

Logo dpd
 

 

 

 

Podczas wysyłania felg aluminiowych i opon zawsze podawaj prawidłową wagę i wymiary przesyłki, to zapewnić płynną dostawę i uchroni przed późniejszymi dodatkowymi kosztami.
Potrzebujesz szybkiej wyceny dla swojej przesyłki? Skorzystaj z praktycznej wyszukiwarki i porównaj oferty cenowe czołowych przewoźników i wysyłaj swoje opony najtaniej.

zarejestruj się i wysyłaj taniej z Globkurier


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl