Jak zapakować narty do wysyłki kurierem?

Chcesz optymalnie przygotować się na wyjazd, ale nie wiesz jak zapakować narty do wysyłki kurierem? Skorzystanie z usług kurierskich przy wysyłce nart może być dobrym pomysłem. Zwłaszcza gdy opłaty w tanich liniach lotniczych rosną, a dotychczasowi przewoźnicy zmniejszają limity bagażu. Jeśli wybierasz się na stoki w tym roku, pomyśl o nowym rozwiązaniu. Po co zabierać narty do samolotu, skoro mogą one czekać, na miejscu, kiedy tam dotrzesz? Myślisz o wysyłce nart lub snowboardu kurierem albo obawiasz się pakowania? Sprawdź, czego będziesz potrzebować.

jak zapakować narty? wysyłka nart kurierem? sprzęt narciarski

Jak zapakować sprzęt narciarski?

Aby prawidłowo spakować swoje narty, będziesz potrzebował przede wszystkim mocnego pudełka. Idealne będzie długie, kartonowe pudełko. Jednym z najtrudniejszych aspektów wysyłki nart jest ich trudny kształt. To niestety sprawia, że ​​trudno jest znaleźć karton, w które można by je zapakować. Właściwe pudełko ma kluczowe znaczenie dla kwestii bezpieczeństwa. ​​Twoje narty dotrą do miejsca docelowego w jednym kawałku, jeśli zostaną dokładnie i z uwagą zapakowane. W rzeczywistości, bez względu na wysyłkę, istnieje kilka zasad. Postaraj się wybrać pudełko, które jest wystarczająco wytrzymałe. W tym wypadku unikaj ponownego użycia pudeł, szczególnie jeśli są uszkodzone. Znajdziesz wiele sklepów internetowych sprzedających pudełka kartonowe specjalnie zaprojektowane na tego typu problematyczne przedmioty. Istnieje kilka specjalnych pudeł na narty, które można kupić online. Można również wykorzystać pudełka po innych produktach, ale ważne jest, aby upewnić się, że używane pudło jest wystarczająco mocne, aby przetrwać wiele razy podczas transportu. Niezależnie od wybranego pudełka, wzmocnij je mocno taśmą pakową, szczególnie na rogach.

Amortyzacja przy wysyłce nart kurierem

Po między nartami a ścianą wewnętrzną pudełka powinno znajdować się co najmniej 5 cm przestrzeni na amortyzację. Celem jest zabezpieczenie nart tak, aby poruszały się, jak najmniej i były chronione przed uderzeniem. Upewnij się, że Twoje pudełko nie jest za małe i nic nie wystaje. Oczywiście, nie możesz wybrać też zbyt dużego pudełka. Znajdziesz wiele sklepów internetowych sprzedających pudełka kartonowe specjalnie zaprojektowane na te przedmioty. Narty muszą być nieruchome, inaczej obijający się w środku sprzęt może zostać uszkodzony. Przy pakowaniu pomocna będzie także:

  • rolka taśmy
  • materiał wypełniający, o właściwościach amortyzujących (np. folia bąbelkowa)
  • ochraniacze krawędzi — wykonanych z polistyrenu lub pianki (opcjonalnie)

Po bezpiecznym ułożeniu przedmiotów zamknij pudełko za pomocą wysokiej jakości samoprzylepnej taśmy. Pamiętaj, że kijki mają ostre zakończenia, je również warto zabezpieczyć folią, tak aby nie rozerwały opakowania.

Jak zapakować narty?

Wykonaj poniższe czynności, aby bezpiecznie wysyłać narty bez ryzyka uszkodzeń.

1. Zablokuj hamulce narciarskie, możesz wykorzystać do tego opaski, bądź inne mocowania, tak aby hamulce przylegały do ​​deski i nie wystawały.

2. Chroń wrażliwe części nart, owijając wiązania folią bąbelkową i zabezpieczając je szczelnie taśmą. W ten sam sposób należy chronić czubki nart i kijków narciarskich.

3. Jeśli możesz, umieść narty w miękkim etui, a następnie wytrzymałym tekturowym pudełku o podwójnych ściankach. Narty powinny być obrócone tak, aby wiązania pasowały do ​​siebie, przed umieszczeniem w pudełku.

4. Pamiętaj o folii strech, weź pod uwagę warunki pogodowe, wilgoć, deszcz czy śnieg.

 

Torba na narty — jak pakować do wysyłki kurierem?

Inną świetną opcją jest użycie torby na narty jako pojemnika do pakowania. Są one na ogół zaprojektowane w celu ochrony sprzętu przed wybojami i ubytkami, które przynosi codzienne użytkowanie. Dlatego są solidną, ale nie idealną opcją wysyłania nart. Należy pamiętać, że torba na narty nie jest twardym materiałem, dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo, że Twoje przedmioty zostaną uszkodzone. Jeśli torba narciarska jest odpowiednio zapakowana zamortyzowana, nie powinno być żadnych problemów, ale należy o tym pomyśleć i zachować szczególną ostrożność. Ograniczenia wielkości mogą się różnić w zależności od kuriera, dlatego zawsze sprawdź regulamin przewoźnika. Mogą również występować różnice w sposobie obliczania obwodu przez różnych kurierów. Warto zapoznać się z informacjami i porównać koszty. Wybierając opakowanie, pamiętaj o konieczności naklejenia etykiety wysyłkowej do pudełka, tak aby było widoczne. Kod kreskowy musi być przyklejony w centralnym, płaskim, czytelnym miejscu. List przewozowy jest etykietą dla paczki, która pozwala na całą podróż przez kolejne punkty i terminale, a także na monitoring przesyłki.

Podaj dokładne dane

Dokonując rezerwacji usługi kurierskiej, musisz dokładnie wymierzyć swoją przesyłkę. Po zapakowaniu nart sprawdź jakich wymiarów jest karton. Postaw na dokładne pomiary, zmierz najdłuższe i najszersze punkty. Standardowe narty o długości 175 cm będziesz mógł wysłać większością firm kurierskich. Pamiętaj, żeby nie obniżać danych w trakcie wypełniania formularza. Jeśli okaże się, że Twój produkt ma większe wymiary niż pierwotnie przesłane, może być wymagana dodatkowa opłata.

Planujesz wyjazd? Wysyłka nart kurierem — pomysł dla Ciebie

Jeśli zdecydujesz się wysłać narty do miejsca swojego zakwaterowania — uzgodnij wszystkie szczegóły, zarówno z firmą kurierską, jak i z właścicielami obiektu. Jeśli zatrzymujesz się w innym miejscu zakwaterowania, takim jak domek, który nie otrzymuje regularnych przesyłek pocztowych lub kurierskich. Skontaktuj się ze swoim ośrodkiem narciarskim, aby dowiedzieć się, który punkt dostawy i odbioru na miejscu jest najlepszy. Użyj dostępnego adresu podczas rezerwacji. Jeśli ktoś spod głównego adresu będzie w stanie odebrać przez cały dzień, unikniesz zamieszania. Podanie centralnego adresu, a nie osobistego miejsca zakwaterowania pozwoli uniknąć zakłóceń.

Pomyśl o przesyłce wcześniej

Co ważne, narty powinny wyruszyć w podróż przed Tobą. Ze względu na charakter ośrodków narciarskich weź pod uwagę czynniki zewnętrzne. Warunki pogodowe w promieniu kilkudziesięciu kilometrów mogą mieć wpływać na płynność jazdy kierowców. Dlatego radzimy zorganizować dostarczenie bagażu co najmniej 3 dni robocze przed przyjazdem. Pamiętaj, w ramach usługi standardowej kurier nie dzwoni przed odbiorem. Żadna z osób dostarczająca przesyłki nie jest zobligowana do wykonywania telefonu, jednak w niektórych obszarach może to być konieczne. Jeśli otrzymasz połączenie z nieznanego numeru — odbierz. Zamawiając kuriera, podaj także lokalny numer telefonu bądź kontakt na recepcję ośrodka.

Wysyłka nart kurierem — ile kosztuje?

Aby sprawdzić, ile kosztuje wysyłka nart do alpejskich ośrodków narciarskich, skorzystaj z szybkiej porównywarki dostępnej na platformie GlobKurier.pl. Wypełnij kilka podstawowych informacji odnośnie Twojej wysyłki nart. Następnie zobaczysz propozycje cenowe kilkunastu firm kurierskich. W serwisie zintegrowanych jest 50 firm, w tym leaderzy branży: DPD, DHL, InPost, FedEx, ale też mniejsze, lokalne firmy logistyczne, które również mogą zaoferować atrakcyjną ofertę cenową na wysyłkę nart kurierem.

Szybka wycena, przewoźnicy. GlobKurier

Jeśli zdecydujesz się na wybór konkretnej firmy, pamiętaj, że zalogowani użytkownicy zyskują więcej. Skorzystaj z darmowej, niezobowiązującej rejestracji. GlobKurier.pl realizuje przesyłki do każdego miejsca w Polsce i ponad 190 krajów. Planujesz międzykontynentalną przygodę? pomożemy wysłać Twój sprzęt narciarski. Wiesz już jak zapakować narty do wysyłki? Do dzieła!


Karolina Kadłubek, BOK, GlobKurier.plKarolina Kadłubek

Key Account Manager w firmie Globkurier.pl. Odpowiada za kontakt firmy z kluczowymi klientami. Koordynuje współpracę z przewoźnikami. Zarządza i wspiera swoim wieloletnim doświadczeniem Biuro Obsługi Klienta.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl