Jak zapakować felgi do wysyłki kurierem?

Współcześnie wysyłki przedmiotów kurierem cieszą się dużą popularnością. Dzięki usługom świadczonym przez przewoźników paczki nadasz taniej i szybciej. Co więcej, zdecydowanie rozszerzyła się lista przedmiotów, które transportują firmy kurierskie. Ze względu na szybki czas realizacji usługi oraz niskie koszty, coraz częściej za pośrednictwem przewoźników transportowe są części do samochodów. Z usługi tej korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale również klienci indywidualni. Chcesz wiedzieć, jak wygląda wysyłka felg kurierem oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśnimy, jak bezpiecznie nadać felgi kurierem!

Wysyłka felg kurierem

Wysyłka felg — czy jest to paczka niestandardowa?

Wysyłka felg kurierem nie zawsze oznacza, że mamy do czynienia z paczką niestandardową. Wszystko zależy bowiem od tego, ile ważą oraz jak są duże. Jeżeli zmieszczą się do kartonu, paczka będzie traktowana jako standardowa, dzięki czemu koszty realizacji usługi są znacznie niższe. Felgi zapakowane w folie stretch zazwyczaj uznaje się za przesyłkę niestandardową i kierowane są na sortownię ręczną.

Dlaczego tak ważne jest, w jaki sposób zostanie zakwalifikowana paczka? Od tego zależy nie tylko koszt usługi, ale także czas realizacji. Standardowe przesyłki zazwyczaj doręczane są szybciej niż gabarytowe. Jeżeli więc chcesz wiedzieć jak wysłać felgi szybko i tanio dobrze przemyśl kwestię pakowania. Może bowiem się okazać, że nadanie 4 odrębnych paczek standardowych będzie bardziej opłacalne niż jednej niestandardowej.

Jak wysłać felgi kurierem?

Wysyłka felg kurierem cieszy się dużą popularnością. Nie mniej jednak, aby rzeczywiście była opłacalna, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Felgi zwłaszcza aluminiowe łatwo ulegają uszkodzeniom. Nawet jeżeli ich rozmiar pozwala na umieszczenie w kartonie, warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie. Zaleca się, aby każda felga była w osobnym opakowaniu. Karton wypełnij kawałkami kartonu lub folią bąbelkową. Dobrym rozwiązaniem będzie również owinięcie felg folią stretch.

Jakim kurierem wysłać felgi samochodowe?

Interesuje Cię wysyłka felg i zastanawiasz się, który kurier będzie najlepszy? W tym wypadku warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Istotna jest bowiem nie tylko cena za usługę, ale również czas realizacji. Wybierając przewoźnika, dobrze jest sprawdzić regulamin poszczególnym firm. Dzięki temu sprawdzisz, jaki kurier w ogóle może przyjechać po paczkę. Następnie sporządź wycenę, możesz tego dokonać korzystając z naszej porównywarki firm kurierskich. Sprawdź nie tylko, ile będzie kosztowała Cię usługa, ale także, jak szybko paczka zostanie doręczona oraz jakie masz możliwości jej ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia felg.

zamów tanio przesyłki, zamów kuriera

Wysyłka felg kurierem DHL

Wysyłka felg kurierem DHL cieszy się dużą popularnością. Jak prawidłowo przygotować paczkę do transportu? Zgodnie z wytycznymi DHL felgi powinny być pakowane pojedynczo w pudełko kartonowe o regularnych kształtach. Ważne, aby najdłuższy bok był mniejszy lub równy 60 cm. Waga przesyłki nie może przekraczać 31,5 kg. W tym miejscu warto zaznaczyć, że o paczce standardowej mówimy wtedy, gdy w kartonie jest jedna felga. Jeżeli w pojedynczym pudełku umieścić dwie koszty zostaną naliczone jak za przesyłkę niestandardową.

Wysyłka felg przez DPD

Chcesz wiedzieć jak wysłać felgi przez DPD? Wymagania są dokładnie takie same jak w przypadku firmy DHL. Warto jednak dodać, że jeżeli wysyłamy felgę wraz z oponą, opłata zostanie naliczona jak za przesyłkę niestandardową. Przewoźnik dopuszcza umieszczenie dwóch felg w jednym kartonie zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym.

Niezależnie, którą firmę wybierzesz do wysyłki felg każdą z nich możesz zamówić przez GlobKurier.pl. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby nadać paczkę dowolną firmą kurierską! Do tego posiadając konto w naszym serwisie może wysyłać przesyłki jeszcze taniej!

zarejestruj się i wysyłaj taniej z Globkurier


Karolina Kadłubek, BOK, GlobKurier.plKarolina Kadłubek

Key Account Manager w firmie Globkurier.pl. Odpowiada za kontakt firmy z kluczowymi klientami. Koordynuje współpracę z przewoźnikami. Zarządza i wspiera swoim wieloletnim doświadczeniem Biuro Obsługi Klienta.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl