Jak wysłać wino kurierem?

Święta Bożego Narodzenia to okazja na odpoczynek i spędzenie miłych chwil w rodzinnym gronie. Jednak zanim do tego dojdzie, wiele rzeczy należy zaplanować i przygotować. Jedną z nich jest zakup prezentów. Dla wielu osób wybranie odpowiednego podarunku dla znajomych i bliskich stanowi wyzwanie. Duża różnorodność produktów wcale nie ułatwia tego zadania, dlatego często wybieranym podarkiem dla pełnoletnich krewnych i znajomych jest wino. 

jak wysłać wino kurierem

Czasem stanowi ono główny prezent, nie raz jest tylko dodatkiem. W obecnych czasach, niektórych bliskich nie będzie okazji obdarować osobiście, więc można wesprzeć się firmą kurierską, która wcieli się w rolę świętego Mikołaja. Jednak wysyłka alkoholu kurierem, w tym również wina budzi pewne wątpliwości. Regulaminy większości firm kurierskich zabraniają wysyłki alkoholu. Niektóre firmy umożliwiają wysyłkę tylko poprzez wycenę indywidualną. Zatem można czy można wysłać wino kurierem?

Wysyłka wina – jakiego kuriera wybrać?

Wiele firm kurierskich w swoim regulaminie zabrania wysyłki alkoholu. Jest to produkt łatwo tłukący się, który może uszkodzić inne przesyłki. Niektóre firmy kurierskie umożliwiają wysyłkę alkoholu, w tym również wina w ramach usług niestandardowych lub wyceny indywidualnej. Decydując się na wysyłkę wina kurierem jako osoba prywatna, można napotkać wiele trudności, które uniemożliwią nadanie takiej paczki. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku klientów biznesowych. Po spełnieniu odpowiednich warunków wino można nadać za pośrednictwem kuriera UPS. Jednak usługa dostępna jest dla firm poprzez wycenę indywidualną. Jeśli chcesz nadać wino kurierem UPS, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta (kontakt@globkurier.pl lub +48 22 300 16 21).

Wino na prezent – jak zapakować?

Jeśli już decydujemy się na wysyłkę wina kurierem, należy zadbać o prawidłowe zabezpieczenie butelki. Wino można zabezpieczyć na kilka sposobów:

  • Drewniana skrzyneczka

Dużą popularnością przy wysyłce wina cieszą się drewniane skrzyneczki, które dla dodatkowe zabezpieczenia wypełnione są wiórami. Dla większej gwarancji bezpieczeństwa drewnianą skrzyknę przed umieszczeniem w kartonie wysyłkowym warto owinąć folią bąbelkową lub innym materiałem zabezpieczającym, a wolne przestrzenie uzupełnić wypełniaczem.

  • Styropianowe opakowanie na wino

W Internecie można nabyć specjalne, styropianowe opakowania na butelki wina, które wyprofilowane są zgodnie z kształtem standardowej butelki o pojemności 750 ml. Wino należy umieścić w takim opakowaniu, a następnie dobrze zakleić taśmą. Tak przygotowany produkt należy umieścić w sztywnym i dopasowanym kartonie, który będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie.

  • Torba powietrzne

Innym rozwiązaniem, które sprawdza się w przypadku butelek o kształcie nieco innym niż standardowe, są torby powietrzne. Są one łatwe w użyciu, a ich napompowanie trwa zaledwie kilka minut. Po napompowaniu torby i zapakowaniu w niej wina również należy umieścić je w twardym i do pasowym kartonie.

  • Folia bąbelkowa, flopak

Wino można również szczelnie i dokładnie owinąć w folię bąbelkową, najlepiej kilkukrotnie. Następnie umieścić w kartonie, którym na spodzie umieszczony został flopak (styropianowy wypełniacz). Pozostałe wolne przestrzenie również należy uzupełnić wypełniaczem.

Niezależnie od wybranej metody, na każdej przesyłce należy umieścić etykiety ostrzegawcze („UWAGA SZKŁO”, „FRAGILE”). Przesyłki zawierające wino, należy nadać w ramach usług niestandardowej, która jest nieco droższa niż wysyłka standardowa, ale zmniejsza ryzyko uszkodzenia delikatnej przesyłki.

Ważne!

Za pakowanie przesyłki i ewentualne szkody, jakie źle zabezpieczenia przesyłka może wywołać, odpowiedzialność ponosi nadawca. Nieprzestrzeganie regulaminu firm kurierskich wiążę się z karami finansowymi.

Dla kogo wino na prezent to dobry pomysł?

Wino to idealny dodatek do prezentu zawłaszcza, jeśli wysyłane jest w ramach podarunku świątecznego dla pracowników lub wspólników. Jednak każda osoba ma inne preferencje smakowe, więc wybór odpowiedniego trunku może być problematyczny. Jeśli nie znamy upodobań osoby obdarowywanej, warto kierować prestiżem wina i wybierać te z rejonów znanych z produkcji wina. Można również zasięgnąć rady doradców pracujących w specjalistycznych sklepach. Jednak niezależnie jakiego wino wybierzemy bez odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki, odbiorca może nie mieć okazji spróbować wybranego trunku.

Wyceń i wyślij prezent przez GlobKurier.pl

 


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl