Jak wysłać świąteczne przysmaki kurierem?

Okres Bożego Narodzenia czy innych rodzinnych świąt to czas, który spędzamy z naszymi bliskimi przy suto zastawionym stole. Nie wyobrażamy sobie świątecznych dni bez smakołyków i zapachów, które towarzyszą nam od dzieciństwa. Jeśli ktoś z Twoich bliskich nie może spędzić świąt w takiej atmosferze, dzięki usłudze kurierskiej możesz przypomnieć mu smak i zapach świąt, przesyłając jedzenie w paczce. Przesyłanie świątecznych produktów kurierem to złożony temat i rodzi wśród klientów pewne wątpliwości, jednak przy wyborze odpowiedniej usługi, a przede wszystkim przy właściwym zapakowaniu paczki można bezpiecznie zrealizować plan świątecznej wysyłki ze smakołykami.

Jak wysłać świąteczne przysmaki kurierem?

Towary wykluczone

Część przewoźników klasyfikuje przesyłkę jedzenia jako towary wykluczone. Dla firmy kurierskiej istotne jest, aby przesyłka nie powodowała problemów w transporcie. Jeśli paczka z jedzeniem przecieknie, może uszkodzić przesyłki innych klientów, co niesie ze sobą konsekwencje finansowe. Jedzenie, które ma krótki termin przydatności do spożycia i szybko się psuje, może nie przetrwać podróży, zepsuć się i wydzielać nieprzyjemne zapachy. Firma kurierska nie może sobie na to pozwolić, dlatego klienci często wysyłają produkty, które nie psują się łatwo. Mowa tu o takich produktach jak np. czekolady czy słodycze i te towary zwykle bezpiecznie docierają do adresatów.

Świąteczne ciasto — wysyłka kurierem?

Piernik to Twoje popisowe świąteczne ciasto i bardzo chciałbyś poczęstować nim osobę, która nie mieszka blisko Ciebie? Możesz skorzystać z usługi kuriera. Wysyłanie ciastek może być problematyczne, szczególnie jeśli zdecydujemy się wysłać lukrowane babeczki bądź inne ciastka o nieforemnym kształcie. Rodzaje ciast, które ze względu na kształt mogą być łatwo transportowane to np. biszkopty i keksy. Nie można mieć pewności, że paczka pozostanie w pozycji pionowej — nawet jeśli użyjesz szczególnych oznaczeń i etykiet. Aby przygotować ciasto do wysyłki, zacznij od zawinięcia go w kilka warstw folii — to pomoże zachować świeżość i utrzymać kształt. Jeśli to ciasto domowej roboty, upewnij się, że ostygnie przed zawinięciem. Nigdy nie owijaj jeszcze ciepłego ciasta. Dla pewności, dodaj kolejną warstwę ochronną w postaci folii bąbelkowej.

Jak pakować świąteczne jedzenie do wysyłki?

Najlepiej wybrać mocne pudło z tektury falistej. Należy zadać o wypełniacze, które zablokują wolną przestrzeń w pudełku tak, aby produkty nie przemieszczały się w czasie transportu. Możesz także użyć zgniecionej gazety, jakiekolwiek zabezpieczenie będzie lepsze niż żadne. Po prostu upewnij się, że wszystko jest ciasno zapakowane, aby zminimalizować ruch podczas dostawy. Unikaj słoików i pojemników szklanych. Przetwory, konfitury czy miody to świetny prezent świąteczny, jednak szklane opakowanie może zostać łatwo uszkodzone. Pamiętaj, że wybierając standardową przesyłkę kurierską, musisz mieć świadomość, że Twoja paczka trafi do sortowni i będzie transportowana z wykorzystaniem maszyn. Zawsze wysyłasz paczkę na swoją odpowiedzialność. Żadna z firm kurierskich nie może zagwarantować, że paczka na 100% dotrze do właściciela bez żadnych uszkodzeń.

Jak zapakować paczkę w 7 krokach?

Zaplanuj dobrze wysyłkę

Przedświąteczny czas to bardzo gorący okres wysyłkowy. Firmy kurierskie mają pełne ręce roboty. Transport do Wielkiej Brytanii to nawet tygodniowa droga dla Twojej paczki, a w grudniu ten czas może się dodatkowo wydłużyć. To szczyt sezonu, więc jeśli chcesz, aby Twoje smakołyki znalazły się na wigilijnym stole nadawcy, wyślij swoją przesyłkę odpowiednio wcześniej.

30 doręczeń na sekundę?
Jak kurierzy radzą sobie w okresie przedświątecznym.
Przeczytaj więcej: Logistyka ecommerce: Jak kurierzy radzą sobie w przedświątecznym okresie? Kto nie otrzyma paczek?


Patrycja Piekoszewska - specjalista globkurierPatrycja Piekoszewska

Sales Specjalist w GlobKurier.pl. Na co dzień pracuje z klientami indywidualnymi jak i biznesowymi. Przedstawia oferty oraz pomaga w rozwiązywaniu problemów przy realizacji zleceń.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl