Jak zapakować drabinę?

Drabina musi być przesłana w ramach przesyłki niestandardowej. Drabina ze względu na swoją delikatną konstrukcję powinna być bardzo uważnie zapakowana. Warto pomyśleć o kilku warstwach zabezpieczających, tak aby wyeliminować ryzyko uszkodzenia.

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Co należy zrobić

Zapoznaj się z następującymi wytycznymi:

  • Owiń drabinę folią bąbelkową i oklej taśmą klejącą
  • Szczelnie owiń wystające elementy, tak by w trakcie transportu ostre zakończenia nie naruszyły opakowania
  • Osłoń drabinę arkuszem tekturowym. Zewnętrzne opakowanie musi być odpowiednio twarde i odporne na zniszczenie. W przesłaniu drabiny, czyli produktu o wystających elementach sprawdzi się dwuwarstwowy, odporny na wilgoć karton. Zasada jest prosta m ciężka przesyłka, tym solidniejsza tektura
  • Pusta przestrzeń w opakowaniu powinna zostać wyeliminowana materiałem wypełniającym
  • Całość zabezpiecz przy użyciu stretchu
  • Zabezpiecz przesyłkę taśmą klejącą
  • Pamiętaj o naklejeniu listu przewozowego

Etykietowanie:

Przyklej list przewozowy bezpiecznie na płaskiej powierzchni już zapakowanego przedmiotu. Zabezpiecz całą etykietę przezroczystą taśmą.

Przesyłka niestandardowa

Ze względu na swoją konstrukcję drabina musi być przesłana w ramach przesyłki niestandardowej. Przesyłka niestandardowa to taka, która ze względu na swój nieregularny kształt nie może być sortowana automatycznie. Każda z takiej przesyłki musi być sortowana ręcznie. Standardowe wymiary przesyłek są definiowane w regulaminach poszczególnych firm kurierskich. Jeśli nadawana paczka nie mieści się w ramach wyznaczonych przez przewoźnika, naliczona zostanie dodatkowa opłata.  Jeśli dana przesyłka przekracza standardową wagę 30-32 kg zostanie uznana jako wysyłka niestandardowa. Jako przesyłkę z tych kategorii traktowane są także paczki zawierające płyny. W przypadku firm DPD czy DHL wszystkie materiały budowlane, w tym także drabiny, muszą być przesyłane w kartonowym opakowaniu (waga do 31,5 kg). Drabina owinięta wyłącznie w folię bąbelkową czy strecz nie zostanie przewieziona.

 


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl