Jak zapakować części samochodowe?

Wybór odpowiedniej usługi kurierskiej ma ogromne znaczenie przy wysyłce części samochodowych za granicę lub na terenie naszego kraju. W GlobKurier dla tego typu przesyłek powstał dedykowany dział, który zajmuje się obsługą wysyłki elementów samochodowych transportem drogowym i lotniczym. Dzięki temu za pośrednictwem platformy można wysłać elementy o dużych rozmiarach i nieregularnych kształtach: maski samochodowe, drzwi czy akumulatory. Jak prawidłowo pakować części samochodowe?

jak zapakować części samochodowe, samochód, przesyłka, części

Materiał stworzony: 28.12.2018. Podane informacje mogą się różnić od obowiązujących zasad. Przed wysyłką przesyłki niestandardowej zachęcamy do zapoznania się z zasadami pakowania i klasyfikacji przesyłek niestandardowych u konkretnego przewoźnika.

Jak pakować części samochodowe do wysyłki?

Wszystkie elementy do wysyłki powinny być odpowiednio przygotowane. Jeśli części są używane, konieczne jest wyczyszczenie każdego elementu. Smary i oleje muszą być usunięte z powierzchni przesyłanych elementów, tak żeby płyny nie mogły wylać się w trakcie transportu.

W co spakować części samochodowe?

Części samochodowe mogą mieć bardzo różnorodny kształt od drobnych elementów po części o większych gabarytach. Dlatego do opakowania tych elementów będzie potrzebne kilka narzędzi. Do wysyłki mogą być potrzebne pudełka kartonowe, wypełniacz piankowy – dla dodatkowej ochrony, do wewnętrznej amortyzacji pudeł kartonowych i wypełniania przestrzeni między przedmiotem a pudełkiem. Przydatne mogą być także poduszki powietrzne dla dodatkowej wewnętrznej amortyzacji. Konieczna będzie także taśma samoprzylepna – do zamykania pudełka.

Pakowanie i wysyłka felg, rur wydechowych czy innych części samochodowych nie powinno być trudne, jeśli wykonanych zostanie kilka podstawowych kroków.

części samochodowe, wysyłka części samochodowych kurierem, części samochodowe kurier,

1.Każdą z części samochodowych owiń w folię bąbelkową. W przypadku elementów metalowych, takich jak felgi, zalecamy wykorzystanie tektury falistej i oklejenie jej wokół wszelkich ostrych krawędzi

2.Niektóre z elementów najpierw należy rozmontować. Umieść wszystkie małe przedmioty w plastikowych torebkach i zabezpiecz odpowiednim wypełniaczem.

3.Użyj taśmy klejącej do uszczelnienia pudełka. Do pakowania warto zastosować grubsze 3 lub 5 warstwowe pudła kartonowe, które są trwalsze i bardziej wytrzymałe.

4.Możesz użyć etykiet “Fragile” bądź “Nie rzucać” i nakleić je na przesyłkę, jednak warto pamiętać, że takie ostrzeżenie nie może zagwarantować bezpieczeństwa, żadne oznaczenie nie zastąpi odpowiedniego opakowania.

5.Zmierz wymiary swojego paczki dokładnie, korzystając z porównywarki GlobKurier wprowadź wymiary przesyłki, aby sprawdzić, jaki rodzaj wysyłki kwalifikuje się twój produkt.

Wysyłka części samochodowych – kiedy potrzebna paleta?

Za pośrednictwem standardowej przesyłki kurierskiej wyślemy małe części takie jak: wycieraczki, filtry, części układów hamulcowych czy inne niewielkie elementy. Duże elementy takie jak silnik, zderzak, drzwi ze względu na swoje rozmiary i kształt muszą być transportowane z użyciem palet. Warto pamiętać, że części samochodowe w tym elementy karoserii przed załadowaniem na paletę, także powinny być owinięte w folię i stretch. Pamiętaj części samochodowe nie mogą wystawać poza paletę!

Przy wielkogabarytowych przesyłkach konieczne jest zamówienie kuriera z przystosowanych do odbioru takich paczek autem.

Zderzak samochodowy – jak wysłać?

Ta część samochodu może być trudna do zapakowania ze względu na swój specyficzny kształt i łatwą w uszkodzeniu formę. Szczególnie należy zabezpieczyć krawędzie i rogi, które mogą przeciąć opakowanie. Te elementy muszą być dobrze owinięte. Aby zderzak nie wygiął się w trakcie transportu konieczne jest usztywnienie całej przesyłki. Samo owinięcie folią czy stretchem może być niewystarczające. Oklejenie tekturą zdecydowanie bardziej zabezpieczy zderzak, a spakowanie go w karton o regularnych kształtach unieruchomi całość. Oklejenie kilkoma warstwami folii i stretchem pozwoli zabezpieczyć przed otarciami i obiciami. Po spakowaniu zderzaka należy dokładnie zmierzyć i zważyć paczkę i za pomocą formularza wybrać odpowiedni rodzaj transportu.

jak zapakować części samochodowe, pakowanie, wysyłka części samochodowych

Silnik samochodowy – jak wysłać?

Silnik w odróżnieniu od elementów karoserii jest bardzo ciężki, więc jego wysyłka jest utrudniony. W przypadku silnika konieczny jest transportowany na palecie. Taka forma wysyłki gwarantuje stabilność. Zapakowany silnik nie zsunie się i nie uszkodzi w trakcie przewożenia. Silnik należy szczelnie przymocować do palety i owinąć folią stretchową i bąbelkową. Nie wiesz jaki rodzaj kuriera wybrać? Zawsze możesz skontaktować się z brokerem, który doradzi przy formie odpowiedniego transportu. Przy silnikach samochodowych bardzo często wybierany jest samochód transportowy z winą. Dzięki temu ładunek silnika do samochodu jest zdecydowanie łatwiejszy.

Jak skutecznie ubezpieczyć przesyłkę?

Opłata za ubezpieczenie uzależniona jest od deklarowanej wartości przesyłki. Koszty za ubezpieczenie nie są wygórowane, można wręcz powiedzieć, że względem wartości przesyłanego towaru wręcz znikome. Firmy kurierskie posługują się różnymi stawkami. Część z nich oferuje darmowe ubezpieczenie względem paczek o deklarowanej wartości do 500 zł, np. UPS nie pobiera opłaty za przesyłki o wartości do 323 zł. Ubezpieczenia tych bardziej wartościowych wyceniane są od 3 do 13 złotych.

W przypadku firmy DHL dla przesyłek standardowych tj. przy wysyłaniu mniejszych części samochodowych (do 31 kg), których deklarowana wartość nie przekracza 50 000 koszt ubezpieczenia to 3,50 zł. Zamówienie takiego dodatkowego ubezpieczenia jest bardzo proste. Przy wypełnianiu formularza zamówienia, wystarczy wybrać opcję dodatkową i zaznaczyć ubezpieczenie przesyłki. Przy wysyłaniu silnika samochodowego, drzwi, zderzaka czy innych części o niestandardowych rozmiarach i większej wadze koszt ubezpieczenia to 2% od deklarowanej wartości przesyłki. Jeśli deklarowana wartość przekracza 100 000 zł zawarcie pisemnej umowy z DHL Parcel będzie konieczne. Z kolei w przypadku przesyłek międzynarodowych UPS pobiera 1% zadeklarowanej wartości towarów lecz nie mniej niż 41.00 PLN za przesyłkę.


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl