Jak zapakować gitarę?

Większość instrumentów muzycznych należy do jednych z najbardziej delikatnych i wartościowych produktów. Niezależnie od typu gitary (akustyczna, elektryczna, elektroakustyczna) wszystkie bardzo podatne są na zarysowania i uszkodzenia fizyczne. W związku z tym zamierzając przetransportować gitarę w inne miejsce kluczowe, jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Dzięki temu unikniemy niechcianych pęknięć czy złamań. Zabezpieczając, mamy pewność, że produkt dostarczony zostanie w stanie takim, jakim był przed wysyłką. Z artykułu dowiesz się – Jak bezpiecznie zapakować gitarę, aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń podczas transportu.

jak zapakować gitarę

Jak zapakować gitarę? Przygotuj materiały

Aby, prawidłowo zapakować instrument do wysyłki, potrzebować będziemy m.in.:

  • kartonowe opakowanie dopasowane do wymiarów gitary,
  • folię bąbelkową,
  • taśmę klejącą,
  • wypełniacz (styropianowy lub powietrzny),
  • pognieciony papier lub tekturę.

Dodatkowo, jeżeli posiadamy futerał gitarowy (miękki lub twardy) również możemy go wykorzystać.

Jak zabezpieczyć gitarę?

Poniżej znajdziesz kilka prostych tipów, które pomogą Ci zabezpieczyć instrument:

1. W pierwszej kolejności warto poluzować struny gitary do tego stopnia, aby nie były one bardzo sztywne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żadna z nich nie zostanie zerwana.

2. Następnie wykorzystując folię bąbelkową dokładnie owijamy instrument – rozpoczynając od gryfu, a kończąc na pudle rezonansowym/korpusie. Jeżeli mamy wystarczająco dużo materiału warto tę czynność powtórzyć dwukrotnie – zwracając szczególną uwagę na główkę gitary i jego korpus.

3. Po owinięciu całej gitary zaklejamy powstałe zgrubienie, tak aby folia bąbelkowa przylegała sztywno i trwale.

4. Potrzebne nam będą również długie i szerokie kawałki pogniecionego papieru lub tektury, którymi owijamy gitarę na całej długości (od strony zewnętrznej i wewnętrznej), a następnie zaklejamy je taśmą.

5. Przed umieszczeniem gitary w kartonie, rozkładamy tam pognieciony papier oraz wsypujemy wypełniacz styropianowy.

6. Umieszczamy gitarę w kartonie i wypełniamy go wypełniaczem styropianowym. Istotne jest, że instrument powinien być umiejscowiony sztywno i nie przemieszczać się na boki. Możemy również wykorzystać wypełniacze powietrzne.

7. Jeżeli jesteśmy pewni, że ilość tworzywa zabezpieczającego jest wystarczająca, zamykamy karton i dokładnie go zaklejamy.

Instrument zapakowany, co dalej?

Po zapakowaniu dokładnie zmierz i zważ przesyłkę, a następnie skorzystaj z szybkiej wyceny GlobKurier.pl. Wybierz skąd i dokąd chcesz przetransportować paczkę, wpisując jej szczegółowe wymiary. Następnie przejdź do wyceny i wybierz usługę kurierską, która pasuje do Twoich oczekiwań. Pamiętaj, że możesz dodatkowo ubezpieczyć swoją przesyłkę. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to nie wahaj się i dodaj go na końcu zamówienia! Następnie potwierdź, opłać zamówienie i czekaj na przyjazd kuriera!

jak zapakować gitarę


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl