Jak bezpiecznie zapakować telewizor?

Telewizor z płaskim ekranem jest prawdopodobnie jednym z najdelikatniejszych, a jednocześnie najdroższych elementów, jakie możesz wysłać kurierem. Przez swoje właściwości TV jest dość kłopotliwy w transporcie. Do wysyłki kurierem musi być odpowiednio przygotowany, zabezpieczony i opakowany. Telewizory z płaskim ekranem są zaskakująco delikatne i należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia. Poznaj zasady pakowania i zabezpieczenia telewizora. 

jak wysłać telewizor kurier poczta przesyłka ostrożnie elektronika

Jak prawidłowo spakować telewizor do wysyłki?

Jeśli się przeprowadzasz i transportujesz telewizor do nowej lokalizacji, pamiętaj, że będziesz musiał podłączyć go na nowo. Zanim zaczniesz pakować, najlepiej zrobić zdjęcie tylnej części telewizora. Umożliwi to łatwe określenie, dokąd prowadzą różne kable, dzięki temu nie będziesz miał problemów z konfiguracją w nowym miejscu. Przed demontażem przeczytaj instrukcję. To pomoże w określeniu, jak usunąć TV z uchwytu, nie uszkadzając żadnego z elementów. Rozsądnie jest poprosić kogoś o pomoc, zwłaszcza jeśli masz duży telewizor. TV musi być całkowicie wolny od wszystkich przewodów i kabli, zanim go zapakujesz. Przed spakowaniem wyczyść dokładnie sprzęt. Użyj suchej, miękkiej szmatki, aby wyczyścić każdy z zakamarków. Przesuwające się cząsteczki kurzu mogą zatkać wewnętrzną elektronikę lub porysować ekran, dlatego ważne jest, aby telewizor został wyczyszczony.

W jakiej pozycji transportować telewizor?

Wszyscy uwielbiają telewizory plazmowe z powodu płaskiego ekranu, możliwości montażu na ścianie i funkcji smart TV. Choć telewizory są cieńsze i lżejsze niż kiedykolwiek wcześniej, nadal należy zachować szczególną ostrożność podczas ich pakowania. Zasadniczo zawsze zalecany jest transport telewizora w pozycji pionowej, a nie płaskiej. Już przy okazji dostawy rodzi się wiele pytań: czy można postawić telewizor LED i czy powinien on być transportowany w pozycji poziomej? Nie! Powód? Chodzi tu o nacisk na ekran, który mógłby spowodować trwałe uszkodzenie. Położone płasko telewizory plazmowe mogą stracić swoje właściwości od siły swojego ciężaru. Telewizory mają dwie warstwy szkła, które mogą być kruche, ale ciężkie — to bardzo niebezpieczne połączenie. W trakcie budowy telewizorów z płaskim ekranem odbywa się skomplikowany proces równoważenia. Ciężar rozkłada się wokół krawędzi, aby nie uciskał delikatnej powierzchni ekranu. Kładąc ekran płasko, zakłócamy tę równowagę, bo ciężar zostaje przesunięty na środek urządzenia. Bez względu na przebytą odległość wibracje jadącego samochodu są nieuniknione. Niestety takie drgania mogą spowodować pęknięcie lub uszkodzenie ekranu telewizora. Zawsze przesuwaj telewizory z płaskim ekranem w pozycji pionowej i zabezpiecz je za pomocą zaczepów, aby zapobiec przesuwaniu się pudełka w samochodzie.

Zasady pakowania i zabezpieczania telewizora

Do odpowiedniego zapakowania telewizora będziesz potrzebować kilku elementów. Wybierz je z uwagą, od jakości materiałów i techniki pakowania zależeń będzie bezpieczeństwo dostawy.

 • Odpowiednie pudełko — jeśli nadal masz oryginalne pudełko telewizora, zalecamy jego ponowne użycie, o ile nadal będzie w dobrym stanie. Pamiętaj, aby ponownie użyć nie tylko oryginalnego pudełka, w tym dołączonych styropianowych wkładek. Jeśli nie masz już oryginalnego opakowania, zamów wytrzymałe pudełko z tektury falistej. Będziesz musiał zmierzyć telewizor po przekątnej i kupić odpowiadające rozmiarom pudełko. Większość pudełek do telewizorów z płaskim ekranem występuje w zestawach, co oznacza, że ​​oprócz samego pudełka zawierają również elementy piankowe, których można użyć do ochrony czterech rogów telewizora i zabezpieczenia go przed przesuwaniem się podczas transportu. Najpierw ułóż piankowe elementy, a następnie owiń cały telewizor folią stretch, aby utrzymać je na miejscu i zapewnić dodatkową barierę.
 • Taśma – taśma o dużej wytrzymałości jest niezbędna podczas wysyłki kartonu z telewizorem. Będziesz potrzebować tej taśmy, aby utrzymać wszystko na miejscu: od plastikowego opakowania po tekturowe klapy pudełka.
 • Plastikowe torebki — najbezpieczniejszym miejscem na nakrętki, śruby, piloty i przewody jest plastikowa torebka. Jeśli pakujesz je z telewizorem, rozważ najpierw umieszczenie ich w wodoodpornej plastikowej torebce. Zapewni to bezpieczeństwo i suchość — nie wspominając o tym, że nie zgubią się podczas transportu. Możesz użyć taśmy do przymocowania torby do uchwytu TV lub podstawy, aby wszystkie części były w jednym miejscu.
 • Narożniki styropianowe lub piankowe — rogi telewizora będą szczególnie narażone na uderzenia i uszkodzenia podczas ruchu. Telewizory powinny być dostarczane z wkładkami piankowymi w oryginalnym opakowaniu. Jeśli jednak zgubiłeś oryginalne opakowanie, nadal możesz kupić wkładki piankowe poza zestawem. Umieść styropian na rogach telewizora, aby zabezpieczyć krawędzie.

jak zapakować telewizor kurier poczta wysyłka ostrożnie

Bezpieczny transport telewizora

Inne popularne środki ochronne, których należy używać podczas wysyłki telewizora, to folia bąbelkowa i inne środki amortyzujące. Wszystkie te elementy można wykorzystać do ochrony telewizora, który znajduje się w tekturowym pudełku. Takie środki wypełniają przestrzeń pomiędzy sprzętem a pudełkiem i zabezpieczają przed uszkodzeniem. Nie oszczędzaj na materiałach amortyzujących, pamiętaj, że sprzęt RTV jest bardzo kruchy, jedno uderzenie wystarczy, aby trwale go uszkodzić. Kilkukrotne owinięcie telewizora folią jest bardzo dobrym pomysłem.

Przed wysyłką telewizora kurierem

 • Odłącz wszystkie przewody i akcesoria. Pierwszym krokiem jest odłączenie i uporządkowanie zewnętrznych przewodów
 • Odkurz tył telewizora, aby zapewnić sobie czyste miejsce do pracy
 • Odłączaj kolejno każde urządzenie i oznaczaj przewód za pomocą taśmy maskującej i markera
 • Zdemontuj stojak!
 • Owiń telewizor w papier pakowy lub cienką piankową powłokę
 • Unikaj kontaktu jakiegokolwiek sznurka lub liny z ekranem, szczególnie gdy materiały te są naprężone w celu zabezpieczenia urządzenia.
 • Przy transporcie pamiętaj — pozwól, aby telewizor osiągnął temperaturę pokojową, zanim włączysz i włączysz zasilanie. Na wrażliwych elementach elektronicznych może powstać wilgoć lub wilgoć, podczas gdy części mogą pękać lub wypaczać się z powodu ekstremalnie niskich temperatur.
 • Poświęć czas na spakowanie TV — nie śpiesz się. Ekran jest najłatwiejszy do zarysowania, więc miej to na uwadze.
 • Przed wysyłką zrób zdjęcie paczki, w przypadku zniszczeń, będziesz miał dowód na prawidłowe zapakowanie przesyłki.
 • Zabezpiecz wiązaniami, aby telewizor nie przesuwał się podczas transportu.

Jaki jest koszt wysyłki telewizora kurierem?

Na koszt wysyłki telewizora składa się bardzo wiele czynników. Przede wszystkim wymiary i waga paczki, ale też destynacja, czyli miejsce, do którego wysyłany ma być telewizor. Jeśli chcesz porównać aktualne ceny, oferowane przez kurierów, skorzystaj z opcji porównywarki dostępnej na platformie GlobKurier.pl. Wystarczy, że wpiszesz wymiary paczki, miejsce nadania i odbioru — a otrzymasz obrazowe porównanie ofert. Tym sposobem możesz wybrać najtańszego przewoźnika. Serwis GlobKurier.pl integruje ponad 50 firm logistycznych, w tym DHL, DPD, InPost czy FedEx, ale też mniejsze, lokalne firmy.

Tani kurier

Dzięki temu mechanizmowi możesz szybko wybrać opcję dostosowaną do Twoich preferencji, nie musisz wertować stron internetowych kilkunastu przewoźników. Wszelkie informacje otrzymasz po kilku kliknięciach myszką. Wybierz formę dostawy odpowiednią dla siebie, następnie uzupełnij wszystkie dane kontaktowe, sprawdź ich poprawność i złóż zamówienie. Pamiętaj o wydrukowaniu listu przewozowego i naklejeniu go w równym i widocznym miejscu. List przewozowy musi być czytelny, na jej podstawie paczka będzie mogła przechodzić płynnie przez kolejne punkty, a Ty będziesz mógł śledzić jej lokalizację. Koszt wysyłki telewizora kurierem nie musi być wcale duży. Pamiętaj o możliwości rejestracji na platformie GlobKurier.pl i rabatach dla zalogowanych użytkowników.

jak wysłać telewizor wycena kurier przesyłka ostrożnie


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl