Cennik przesyłek kurierskich

Największy wybór firm kurierskich w jednym miejscu. Niskie ceny.

Dzięki GlobKurier, masz wszystkie opcje transportu w 1 miejscu

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!
 

Kliknij na logo i sprawdź cennik:

Dla firm
Klient indywidualny
TYP PRZESYŁKI WAGACENA
Koperta DOX1 kg19,99 zł
Paczka do1 kg19,99 zł
1-3 kg19,99 zł
3-5 kg19,99 zł
5-10 kg19,99 zł
10-20 kg19,99 zł
20-30 kg19,99 zł
30-40 kg38,05 zł
40-50 kg38,05 zł
50-70 kg61,94 zł
*ceny neto bez opłaty paliwowej
TYP PRZESYŁKI
Przesyłka standardowa
Przesyłka niesortowalna29,00 zł
POBRANIE
Pobranie COD 1 dzień15,60 zł
Pobranie COD 5,99 zł
Pobranie COD 21 dni4,99 zł
Pobranie COD 30 dniod 0,99 zł
UBEZPIECZENIE
Ubezpieczenie od0,00 zł
POWIADOMIENIA
Powiadomienie o nadaniu (SMS)1,00 zł
Powiadomienie o doręczeniu (SMS)1,00 zł
TYP ODBIORCY
Doręczenie do firmy
Doręczenie do osoby prywatnej5,00 zł

Początki firmy UPS sięgają 1907 roku. Ta imponująca tradycja przełożyła się na ogromny sukces w branży. Dziś UPS jest największą firmą kurierską na świecie, przoduje w technologiach informatycznych, automatyzacji i zarządzaniu infrastrukturą, dzięki czemu mogą być realizowane nawet najbardziej skomplikowane wyzwania logistyczne i transportowe. Specjalistyczne dostawy to duży obszar działalności firmy. Firma UPS pozwala zagwarantować dostawę w określonym czasie i wskazanym przez klienta terminie. O tym jak prezentuje się terminarz dostarczeni decyduje przede wszystkim adres docelowy. Paczki mogą być wysyłane przez klientów biznesowych i indywidualnych. Z usług UPS korzystają największe sklepy internetowe na całym świecie.

Usługi krajowe:  • UPS Standard – usługa popularna wśród klientów indywidualnych, pozwala zaplanować dostawę, wskazać wybrany dzień doręczenia. Dostawca ma obowiązek doręczyć paczkę do końca dnia uwzględnionego w formularzu zamówienia.
  • UPS Express Saver – przesyłka doręczana jest w trakcie jednego dnia roboczego w kilku wariantach godzinowych. Pierwszy wariant zakłada doręczenie do godziny 12:00, drugi wariant do godziny 14:00 a trzeci wariant do końca wskazanego dnia.
  • UPS Express – przesyłka doręczona w jeden dzień roboczy do godziny 10:30 i 12:00

Usługi dodatkowe

Doręczenie pod adres

Klient wskazuje adres, może być prywatny bądź firmowy i pod ten adres zostanie nadana przesyłka. W tym modelu klient nie dostaje opcji przekierowania. Odbiorca decydując się na taką formę, musi mieć pewność, że przy próbie doręczenia będzie dostępny dla kuriera. W przeciwnym razie paczka zostanie zwrócona do nadawcy. Nie może być więc sytuacji, że kurier nie zastanie odbiorcy pod wskazanym adresem.

Opłata za usługę odbioru

Taka usługa pozwala odebrać kilka paczek w ramach jednego zlecenia. Odbiór może być zaplanowany w różnych terminach, tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. W takim modelu ilość odebranych paczek nie przekłada się na wzrost ceny. Klienci mogą nadawać paczki z firmowych lub z prywatnych adresów.

Dostawa w sobotę

UPS proponuje swoim klientom także dostawy w soboty. Firmy, którym zależy na doniesieniu wskaźnika szybkości dostawy decydują się na takie rozwiązanie. To świetna opcja dla indywidualnych odbiorców, którzy spędzając weekend w domu, mogą spokojnie oczekiwać wizyty kuriera.

Zawiadomienie o doręczeniu

UPS zadbał o to by zaoferować odbiorcom usługę zapewniającą klientom otrzymanie dowodu doręczenia przesyłki. Jest dostępna w kilku opcjach. Nadawca może otrzymać informacje w trybie online. Jeśli takie jest żądanie klienta, może on otrzymać wydrukowaną kopię podpisanych przez odbiorcę dokumentów. Może też zastrzec, że wymagany jest podpis osoby dorosłej. Podpis Odbiorcy dostępny jest także online i może być sprawdzony w panelu przez Nadawcę.

UPS powiadomienia

UPS wprowadził usługę, która umożliwia wysyłanie powiadomień na maksymalnie 5 adresów e-mail.
  • Wyślij powiadomienie – w tej opcji przekazywana jest informacja o szczegółach jakie UPS otrzymał od nadawcy w sprawie przesyłki.
  • Powiadomienia o wydarzeniach wyjątkowych – informacje o opóźnieniach i sytuacjach awaryjnych. Takie powiadomienie zawiera nową, planowaną datę dostawy. To bardzo wygodny sposób komunikacji, dla klienta, który na bieżąco informowany jest o problemach
  • Zawiadomienie o doręczeniu – powiadomienie, w którym znajduje się informacja o dostarczeniu przesyłki

Dowód Dostawy

To potwierdzenie w doręczeniu przesyłki, który zawiera wszystkie istotne informacje: czas w jakim doręczona zostanie przesyłka, imię i nazwisko a także podpis osoby, która odebrała przesyłkę orazspełen adres doręczenia.

Płatność przy odbiorze

UPS dostarcza przesyłkę, w której płatność dokonywania jest w trakcie doręczenia. Kwota do pobrania widoczna jest na etykiecie. W momencie doręczenia paczki, kwota ta trafia na konto Nadawcy. W przypadku, gdy trzy próby pobrania skończą się niepowodzeniem i transakcja nie zostanie zrealizowana, paczka wróci do Nadawcy.

Zadeklarowana wartość przesyłki

Szczególnie przy przesyłkach międzynarodowych o wyższej wartości zalecane jest skorzystanie z dodatkowej opcji deklarowania wartości przewozu i wskazać wartość przesyłki. Każde państwo ma swoje limity, których warto przestrzegać. Odpowiedzialność UPS za uszkodzenie przesyłki jest ograniczona, zależy od kraju wysyłki i jej typu, dlatego deklarowanie dodatkowej wartości w niektórych przypadkach jest jak najbardziej wskazane.

UPS Returns

W ramach tej usługi nadawca ma możliwość dołączenia etykiety zwrotnej do każdej wysłanej przesyłki. Wykorzystywana przez przedstawicieli branży e-commerce, napędza ten sektor I jest wprowadzana przez coraz większą grupę sklepów internetowych.

UPS Returns Exchange

Usługa, które nieco zawęża możliwości zwrotów. To większa kontrola nad tym w jaki sposób obsługiwane są zwroty. Kurier weryfikuje podczas odbioru czy towar jest odpowiednio zapakowany. Forma Return Exchange może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta.

UPS Returns Pack and Collect

UPS przygotowało dla swoich klientów formę usługi kontraktowej, która pozwala na obsługę zwrotów, ale też napraw wartościowych towarów. W tym modelu kurier jest w stanie odebrać towar już następnego dnia roboczego. UPS przygotowało dla tego typu przesyłek specjalne pudełko, w które kurier pakuje wartościowych produkt.

UPS Returns Plus

Wygodna usługa, dzięki której możliwe jest utworzenie, a także dostarczenie klientowi etykiety zwrotnej wysyłki. W ramach tej wysyłki odbiór towaru odbywa się bardzo szybko, już w następnym dniu roboczym.

UPS Returns on the Web

Usługa, która umożliwia klientom skorzystanie z opcji zwrotów w tym samym sklepie internetowym, w którym zamówili produkty i wykonać wszystkie operacje bezpośrednio na jego stronie. W jej ramach klient ma możliwość wydrukowania etykiety zwrotnej, monitorowania towarów i zrealizowania zwrotu za pośrednictwem firmy UPS.

Sieć UPS Access Point

Rozwinięta sieć punktów handlowych i sklepów, które obsługują proces nadawania a także odbierania paczek. Punkty lokalizowane są w miejscach dogodnych dla klientów, tak by przesyłka mogła zostać nadana w trakcie ich codziennej drodze do pracy bądź odebrana podczas popołudniowych zakupów. To opcja wysoko ceniona przez konsumentów, którzy nie muszą dostosowywać swojego rytmu dnia pod oczekiwanie na kuriera. Odbieranie i nadawanie paczek przestaje być obciążeniem, staje się nawykiem, tak jak cotygodniowe zakup czy tankowanie auta.

Usługi międzynarodowe

UPS to olbrzymie doświadczenie w obsłudze międzynarodowych przesyłek. Opcje dodatkowe i pakiet usług dostosowane są do różnych potrzeb i mogą być wykorzystywane przez przedstawicieli niemal wszystkich branż.

UPS Import Control

Usługa, w której UPS pozwala na przygotowanie własnej etykiety wysyłkowej, a także na wystawianie faktur handlowych. W takim systemie, to osoba zamawiająca decyduje o tym jaki przewoźnik i w jakiej konkretnie usłudze zrealizuje zamówienie. Przy takim systemie nadzór nad transportem towaru jest większy. Klient może zadbać o wszystko, w szczególności o takie elementy jak respektowanie przepisów celnych. Wśród plus takiego rozwiązania podaje się także większą dokładność danych.

UPS Trade Direct

Trade Direct usługa wprowadzona przez UPS, która pozwala zintegrować przewóz paczek międzynarodowych. To płynna obsługa frachtu lądowego, morskiego i lotniczego. Ułatwienie na obsługi odpraw celnych a także do finalnej dostawy pod wiele adresów na odcinku ostatniej mili. O duża oszczędność i optymalizacja w sferze międzynarodowego łańcucha dostaw.

UPS World Ease

Dla przedsiębiorców działających międzynarodowo to świetna usługa pozwalająca na zgrupowanie paczek wysyłanych do jednego kraju. Całość pakowana jest w jedną przesyłkę, co eliminuje problem czasochłonnej odprawy celnej. Taka opcja dostępna jest w Ameryce Północnej, ale też w wybranych krajach z innych regionów świata.

Usługi pośrednictwa celnego

Usługa w której firma UPS wspiera nadawców i pomaga w kwestiach związanych z odprawą celną, która pozwala nadawcom paczek skorzystać z doświadczenia firmy UPS i pomoże im w odprawie celnej.