Paczki i przesyłki do Belgii

Paczka do Belgii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Belgii już od 45 zł!

Jak nadać paczkę do Belgii?

Aby dokonać wyceny przesyłki, zapraszamy do skorzystania z opcji „Szybka Wycena”. Kwota zostanie określona na podstawie dystansu, wagi i wymiarów. W przypadku zleceń firmowych, zapraszamy do kontaktu gdyż jesteśmy zobowiązani przygotować spersonalizowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, jak i do Belgii.

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań
 

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś! 
 

Przesyłka kurierska do Belgii z GlobKurier.pl

Często ma miejsce sytuacja, gdy paczka do Belgii to zwyczajna konieczność. Dzięki GlobKurier mogą Państwo wysłać przesyłkę do Belgii w bezpieczny oraz szybki sposób. Szacuje się, że w Belgii mieszka ok. 70 tysięcy osób polskiego pochodzenia. Oznacza to, że paczki z polski do tego kraju nie należą do rzadkości. Oczywiście do przesyłek nadawanych przez osoby prywatne należy dołączyć te, których nadawcami są firmy eksportujące swoje produkty w formie przesyłki do Belgii. Zapewniamy transport drogowy oraz lotniczy. Mamy możliwość doręczeń expressowych, szybkich i priorytetowych na następny dzień. Realizujemy transporty przesyłek i paczek do Belgii transportem drogowym i lotniczym. Przesyłka do Belgii dotrze w każde miejsce na terenie kraju, a główne miejsca wysyłek to: Bruksela, Waregem, Liege, Gent.

Śledzenie przesyłki do Belgii

Ze względu na wartościową zawartość przesyłki eksportowej oraz importowej udostępniamy jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, DHL, FedEx, DPD, co gwarantuje dotarcie paczki do Belgii.

Ubezpieczenie przesyłki do Belgii

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki do Belgii.

Czy istnieją dopłaty przy wysyłaniu paczek oraz palet do Belgii?

W przypadku wysyłek zagranicznych do krajów Unii Europejskie, czyli w tym wypadku Belgii, usługami dodatkowo płatnymi są:

  • doręczenie do osoby prywatnej
  • opłata za element niestandardowy
  • ubezpieczenie przesyłki
  • wydrukowanie etykiety przez kuriera

Jak zapakować przesyłkę do Belgii?

Przede wszystkim przesyłka po zapakowaniu powinna mieć regularny kształt. Najlepiej jeśli jest to karton z tektury falistej. Zawartość powinna być zabezpieczona folią bąbelkową a puste przestrzenie w paczce powinny być wypełnione np. pianką, styropianem, tak aby towar nie stykał się z bezpośrednio z wnętrzem pudełka. Paczka czy też paleta wraz z zawartością powinna stanowić jedną, spójną całość. W przypadku paczki najlepiej użyć taśmy, a w przypadku palety foli stretch lub pasów mocujących.

Więcej o tym, jak prawidłowo zapakować paczkę znajdzie: tutaj.

Czego nie wysyłać w przesyłce do Belgii?

Przesyłka do Belgii wiążę się z pewną odpowiedzialnością. Lista przedmiotów zakazanych nie jest długa, a znajdują się na niej przede wszystkim takie produkty jak: różnego rodzaju broń, substancje niebezpieczne, trujące, żrące czy narkotyki, w wielu przypadkach także leki. Wiele artykułów można wwozić do Belgii w ograniczonych ilościach – dotyczy to np. wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Wśród zakazanych przedmiotów zwykle znajdują się: żywność, leki, zwierzęta (żywe i martwe), rośliny, nasiona, futra naturalne, wyroby z kości słoniowej, materiały pornograficzne, często także rzeczy osobiste (np. bagaże) oraz przedmioty o wysokiej wartości (np. cenna biżuteria czy dzieła sztuki).

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Belgii