Cennik międzynarodowych przesyłek kurierskich - GLS

Największy wybór firm kurierskich w jednym miejscu. Niskie ceny.

Dzięki GlobKurier, masz wszystkie opcje transportu w 1 miejscu

Kliknij na logo i sprawdź cennik:

Dla firm
Klient indywidualny

Z nami nadasz przesyłkę na cały świat. Ceny dla wybranych krajów poniżej. Pozostałe kraje i wagi dostępne przy wycenie online. Wyceń

Przesyłki eksportowe

CENA NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ1 kg5 kg10 kg15 kg20 kg25 kg30 kg
Anglia3857,2958,6261,4365,5665,5667,41
Austria3234,9736,9641,2547,4547,4550,19
Czechy28293133363638
Dania3849,7252,0358,08666668,84
Estonia4563,3667,3269,9676,5676,5679,20
Francja48727683848486
Hiszpania51106,92109,56112,20117,48117,48120,12
Holandia37,8542,6544,6449,0855,5255,5258,32
Irlandia78116,16117,48120,12125,40125,40126,72
Litwa3939,8442,0642,0648,7148,7150,56
Niemcy2834364145,6945,6949,30
Rumania5476,5679,2081,8488,4488,4488,44
Słowacja3740,9243,5650,1654,1254,1254,12
Słowenia4564,6867,3271,2879,0279,0284,48
Szwecja5381,8484,4889,7697,6897,68100,32
Włochy437677,8880,5285,8085,8088,44
MAKSYMALNE WYMIARY PRZESYŁEK
paczka
200 cm długości
paczka
60 cm wysokość
paczka
80 cm szerokość
paczka
40 kg waga rzeczywista
Maksymalnie 300 cm sumy najdłuższego boku i obwodu. Obwód = 1 x najdłuższy bok + 2 x wysokość + 2 x szerokość

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!
 

Przesyłki krajowe a międzynarodowe

Serwisy pośrednictwa przesyłek oraz firmy kurierskie oferują realizację usług transportowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych. O tyle  o ile organizacja transportu krajowego jest sprawą dosyć prostą to transport międzynarodowy wymaga od nadawcy i pośrednika kurierskiego większego nakładu czasu i kosztów, był transport przesyłki mógł zostać zrealizowany w sposób poprawny i zapewnił najwyższy standard obsług klienta. Procedura transportu przesyłek międzynarodowych w realizacji zleceń do krajów Unii Europejskiej wygląda podobnie jak w transporcie krajowym – nie wymaga skomplikowanych formalności. W ramach przewidywanego czasu doręczenia przesyłki, transport towaru / paczki trwa od 2 do 7 dni. Wyjątek stanowią tutaj państwa, do których przesyłki są transportowane za pośrednictwem drogi lotniczej. np. Grecja, część grecka Cypru, w tym Malta oraz regiony terytorialne, które posiadają odrębne regulacje celne jak, np.  Gibraltar, San Marino, Wyspy Kanaryjskie.

Nieco odmiennie procedury obejmują przesyłki międzynarodowe, która są transferowane poza Unię Europejską. Transport tych przesyłek wymaga dodatkowej obsługi związanej z odprawą celną. Wyjątek stanowią tutaj przesyłki listowe, które nie posiadają wartości handlowej. W ramach odprawy celnej wyróżnić można ich dwa rodzaje. Towary o wartości poniżej 22 euro przeprowadza się odprawę zbiorową, natomiast dla towarów, których wartość przekracza 22 euro, przeprowadza się odprawę indywidualną. Odprawa celna wiąże się w tym przypadku z koniecznością dostarczenia dodatkowych dokumentów przez nadawcę paczki, przesyłki (karty odprawy celnej, faktury proforma oraz w zależności od rodzaju przewożonego towaru i celu wysyłki – oświadczenia). Przy odprawach indywidualnych należy dodatkowo dostarczyć dokumenty takie jak kserokopie dokumentów firmowych (gdy nadawcą jest firma), kopię dowodu osobistego (dla nadawców będących osobami prywatnymi) oraz upoważnienie dla Agencji Celnej, fakturę proforma. Należy zapamiętać, że:

  • cena oferowana przez firmy kurierskie i serwisy przesyłek obejmuje tylko koszty transportu, natomiast koszt odprawy celnej zostaje przeniesiony na odbiorcę przesyłki aby odprawa celna mogła zostać dokonana – konieczny jest numer EORI (obowiązuje podmioty fizyczne).  
  • transport przesyłek wielkogabarytowych do Norwegii i Rosji obsługiwany jest tylko w relacji firma- firma. 

Przesyłki zagraniczne, międzynarodowe

Za pośrednictwem platformy GlobKurier mogą Państwo w sposób prosty nadać przesyłkę zagraniczną do krajów Unii Europejskiej oraz Państw z całego Świata. Za pomocą naszego systemu, mogą Państwo wycenić każdą przesyłkę (kopertę, paczkę, paletę). W celu wyszukania odpowiedniego przewoźnika obsługującego rynki międzynarodowe, należy w pierwszej kolejności podać wymiar, wagę przesyłki międzynarodowej oraz kraj jej dostarczenia.

 

 

Jeśli jesteś klientem biznesowym i nadajesz paczki częściej – zapoznaj się z naszą ofertą dla firm i skorzystaj z rabatów dostępnych po zalogowaniu! 

Jesteś klientem indywidualnym?

Jesteś klientem biznesowym?

Dlaczego warto wysyłać z GlobKurier.pl?

To tylko niektóre z korzyści wynikające z zamawiania usług kurierskich przez nasz
serwis!

Dla stałych klientów oferujemy atrakcyjne stawki, które są dostępne po zalogowaniu. Nie trać więc czasu i już dziś zarejestruj się bez opłat, bez zobowiązań i skorzystaj z atrakcyjnych stawek.  

  1. GlobKurier, to profesjonalny operator logistyczny. Współpracujemy z ponad 50 przewoźnikami na całym świecie. Z Naszą firmą Państwa przesyłki zagraniczne są bezpieczne, bo sprawujemy nad nimi pełną kontrolę.  Zapraszamy do współpracy!