Cennik przesyłek kurierskich

Największy wybór firm kurierskich w jednym miejscu. Niskie ceny.

Dzięki GlobKurier, masz wszystkie opcje transportu w 1 miejscu

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!
 

Kliknij na logo i sprawdź cennik:

Dla firm
Klient indywidualny
TYP PRZESYŁKI WAGACENA
Koperta DOX1 kg11,97 zł
Paczka do1 kg11,97 zł
3 kg11,97 zł
5 kg11,97 zł
10 kg12,25 zł
20 kg13,40 zł
30 kg14,00 zł
40 kg47,93 zł
50 kg57,49 zł
Paleta EUROdo 300 kg132,74 zł
od 301 do 500 kg144,24 zł
od 5001 do 600 kg230,00 zł
*ceny netto bez opłaty paliwowej
POBRANIE
Pobranie COD 1 dzień15,60 zł
Pobranie COD 4,30 zł
Pobranie COD 21 dni 3,49 zł
Pobranie COD 30 dni od 0,99 zł
TYP PRZESYŁKI
Przesyłka standardowa
Element niestandardowy14,89 zł
POWIADOMIENIA
Powiadomienie o doręczeniu (SMS)1,50 zł
Powiadomienie o nadaniu (SMS)1,50 zł
UBEZPIECZENIE
Ubezpieczenie od 0,90 zł

DPD firma z długą tradycją, która funkcjonuje na rynku od 1991 roku, dziś swoją ofertę kieruje do szerokiego grona odbiorców, zarówno klientów biznesowych, jak i działalność. DPD rozpoczęło swoją działalność na rynku od firmy Masterlink Express z 100% polskim kapitałem. 7 lat później została przejęta przez Grupę Poczty Szwedzkiej. Zmiana wpłynęła na dynamiczny rozwój spółki. Świadczone usługi zostały poszerzone, a w 2002 roku spółka rozszerzyła swoją działalność o dostęp do sieci kurierskiej obsługującej 30 europejskich państw. Przejęcie Air Cargo Poland pozwoliło na rozszerzenie usług o spedycję lotniczą, morską i drogową i wpłynęło na umocnienie pozycji firmy w branży.

 

 

Usługi krajowe:


DPD CLASSIC

Standardowe usługi realizowane na terenie kraju oferuje jednodniowy czas doręczenia, obejmuje ubezpieczenie na przesyłki do kwoty 1000 zł. W ramach tej usługi kurier podejmuje 2 próby doręczenia paczki. Odbiorca może weryfikować informacje o statusie swojej paczki za pośrednictwem strony internetowej. Do standardowego pakietu można dokupić wiele ciekawych opcji dodatkowych z czego chętnie korzystają klienci. Najczęściej wybieraną opcją jest przesyłka za pobraniem a także przesyłki zwrotne. Klienci w przypadku wartościowych przesyłek decydują się także na podwyższenie opcji ubezpieczenia.

DPD Express

Ekspresowy serwis krajowy polega na dostarczeniu przesyłki Odbiorcy w nieprzekraczalnym terminie wyznaczonej godziny. Ramy czasowe są różne, najczęściej paczki dostarczane są pomiędzy godziną 9:30 a 12:00. Istnieje także możliwość dostarczenia przesyłki o konkretnie wskazanej godzinie w następnym dniu roboczym. Taki termin jest indywidualnie ustalany.

DPDPredict

Ta usługa pozwala na powiadomienie odbiorcy o dwugodzinnym oknie czasowym, w którym zostanie dostarczona przesyłka. Odbiorca otrzymuje powiadomienie za pośrednictwem dwóch kanałów takich jak wiadomość e-mail i SMS. Jeśli klient nie odbierze przesyłki dostaje możliwość wyboru innej daty spośród trzech proponowanych przez system terminów.

Potwierdzenie doręczenia

System informatyczny rejestruje każdą przesyłkę wysyłaną przez DPD. Gwarantuje to monitoring przesyłek. Każdy Nadawca może śledzić położenie wysłanej paczki i sprawdzić jej aktualny status.
Każda paczka wysyłana za pośrednictwem firmy DPD jest rejestrowanie w systemie informatycznym. Dzięki temu każdy nadawca może śledzić drogę przesyłki za pośrednictwem strony internetowej. Po wpisaniu numeru listu przewozowego system pokazuje informacje o tym, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka lub kiedy i przez kogo została odebrana.

Zwrotne dokumenty

Usługa DPD pozwala na zwrócenie dokumentów do nadawcy, jeśli było one załączone do głównej przesyłki. To idealne rozwiązanie dla partnerów biznesowych zawierających umowy. Takie dokumenty powinny zostać podpisane i odesłane do Nadawcy. System zwrotów funkcjonuje w cyklu tygodniowym i cieszy się dużą popularnością wśród klientów biznesowych.
DPD przesyłka za pobraniem
Przesyłka pobraniowa to usługa, która może być zamówiona przez każdego klienta, który chce uniknąć problemów z płatnościami. Zapłata za produkt realizowana jest w trakcie dostarczenia produktu. Wartość transakcji pobraniowej nie może przekraczać 3000 euro. Jeśli kwota przekracza 1000 zł opłata ubezpieczeniowa naliczana jest automatycznie i wynosi 0,1% od całej wartości.

Usługi międzynarodowe w DPD

DPD CLASSIC

Usługa przesyłek międzynarodowych w ponad 30 krajach europejskich realizowana jest w terminie od 2 do 5 dni. DPD zapewnia monitoring nadawanych przesyłek za pośrednictwem strony internetowej. Klient może śledzić trasę i punkty w których znajduje się paczka. Przesyłki międzynarodowe ze względu na swój charakter często uzupełniane są o dodatkowe opcje, tak by transport był w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów.

DPD EXPRESS i DPD GUARANTEE

Klienci DPD mogą skorzystać także z opcji międzynarodowych przesyłek lotniczych. To w niektórych przypadkach najszybsza forma dostawy. Szeroka opcja daje pełne możliwości. Paczki można zaadresować do ponad 220 krajów na świecie. Część osób z grupy, do których adresowana jest usługa wypiera opcję DPD Guarantee, wariant drogowy, która jest tańsza od usług lotniczych. Paczki transportowane są drogą.

DPD MAX

Z DPD palety mogą być wysyłane także międzynarodowo. Ta opcja realizowana jest przy wsparciu dystrybutora palet, firmy Palletways. Ta opcja możliwa jest do zrealizowania w największych krajach europejskich. DPD jest otwarte także na indywidualne ustalenia, po to by dostosować opcję dostawy do wymogów stawianych przez klienta.