Wysyłka świąteczna – sprawdź o czym warto pamiętać!

Grudniowe szaleństwo zakupowe trwa. W pocie czoła poszukujemy prezentów dla naszych bliskich zarówno w tradycyjnych sklepach, jak również za pośrednictwem stron internetowych. Wysyłka świąteczna związana z Bożym Narodzeniem to zdecydowanie najtrudniejszy czas dla platform internetowych, przewoźników i kurierów pracujących na 200% własnych możliwości i realizujących ogromną ilość zleceń. 

wysyłka świąteczna, globkurier, paczki

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Analizując statystyki dotyczące wysyłki świątecznej w 2017 roku, możemy przewidywać, że obecnie padnie kolejny e-sprzedażowy rekord. Z informacji podawanych przez takich logistycznych gigantów wysyłkowych jak DPD czy Inpost wynika, że zapotrzebowanie na tego typu usługi stale rośnie, dlatego należy zintensyfikować i zautomatyzować działania, by sprostać coraz surowszym wymaganiom konsumentów. W specjalistycznym raporcie: Logistyka w przedświątecznym e-commerce. Globalne wyzwanie operatorów logistycznych przygotowanym przez GlobKurier.pl. Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska wspomina o doświadczeniach z grudnia 2017 roku. Podczas jednego miesiąca firma doręczyła ponad 11 milionów paczek. Wynika z tego, że co sekundę kilkanaście przesyłek trafiało w ręce odbiorców przygotowujących się do nadchodzących świąt. Inpost natomiast rozwijał się/przygotowywał prężnie już od początku roku, instalując w wielu lokalizacjach tysiąc dodatkowych punktów.

Chcesz nadać paczkę w sezonie świątecznej gorączki wysyłkowej? Skorzystaj z naszych porad i dowiedz się, o czym musisz pamiętać, by dotarła ona w ręce odbiorcy bezpiecznie i na czas.

Przygotuj listę prezentów

Zastanów się dobrze i zrób spis wszystkich pożądanych produktów. Zrób reaserch stron internetowych – wiele z nich w okresie grudniowy oferuje klientom korzystne zniżki cenowe, bądź darmową dostawę przesyłki do domu. Zanim więc zdecydujesz się na zakup towaru za pośrednictwem konkretnej platformy, sprawdź, czy konkurencja nie proponuje lepszego rozwiązania.

Kompletując i przygotowując paczki, które chcesz wysłać bliskim, zapoznaj się z regulaminami i restrykcjami nałożonymi przez konkretnych przewoźników odnośnie nadania i pakowania przesyłek. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych punktach.

wysyłka świąteczna, globkurier, paczki

Na święta wysyłaj z wyprzedzeniem

Najważniejsze zapobiegać – zamawiaj i wysyłaj prezenty z wyprzedzeniem. Nawet kilkudniowa zwłoka może skutkować wydłużeniem czasu na doręczenie Twojej paczki. Ogromne grudniowe obciążenie może zmienić  czas wysyłki przykładowo z 24 do nawet 72 godzin. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasza przesyłka dotrze do odbiorcy przed Wigilią najbezpieczniej nadać ją w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia. Wyjątki stanowią dostarczenia międzynarodowe, w których czas wysyłki uzależniony jest przede wszystkim od wybranej destylacji docelowej.

Skorzystaj z usług sprawdzonego operatora logistycznego

Wybierz firmę z długim stażem, działającą na rynku już od kilku lat. Markę wyróżniającą się doświadczeniem w zakresie pełnionych przez siebie usług oraz pozytywnymi opiniami klientów. Unikaj przypadkowo napotkanych ofert kuszących potężnymi przecenami. Za każdym razem zweryfikuj ogłoszenie – nie podejmuj decyzji pochopnie, pod wpływem impulsu, stresu związanego z nadchodzącym bożonarodzeniowym terminem.

Dobrą opcją w tym szaleńczym okresie jest również wybór brokera usług kurierskich. Za pośrednictwem tego typu platformy nie tylko wybierzesz najtańszego przewoźnika, masz również możliwość śledzenia przesyłki, otrzymania informacji sms o jej doręczeniu czy przykładowo sprawdzenia statusu operatora. Monitorowanie statusu informuje nas o dostępności usług danej firmy kurierskich, a także  ewentualnych problemach/utrudnieniach występujących w ich działaniach.

Tutaj możesz sprawdzić statusy firm kurierskich – https://www.globkurier.pl/faq/status/

wysyłka świąteczna, globkurier, paczki

Uzyskaj informacje na temat przesyłek standardowych i niestandardowych

Dokładnie zmierz i zważ swoją paczkę. Do elementów niestandardowych zalicza się przesyłki, które przekraczają dopuszczalne wymiary, posiadają nieregularne kształty lub wystające elementy. W zależności od wybranego przewoźnika zalecenia odnośnie przesyłek standardowych i niestandardowych mogą być różne. Każdorazowo zapoznaj się wiec z zaleceniami umieszczonymi na stronie konkretnego operatora, by uniknąć dopłat.

Ze względu na to, że ludzka kreatywność w tworzeniu prezentów dla bliskich i rodziny wiąże się z niezwykle różnorodną zawartością paczek – zawsze sprawdź listę produktów wykluczonych ze standardowej wysyłki. Żywność (przetwory), alkohole, a także przesyłki zawierające elementy tytoniowe, biżuterię czy dzieła sztuki – mogą znaleźć się w spisie tak zwanych towarów zakazanych, których nie można nadać za pośrednictwem kuriera.

Pamiętaj o zasadach bezpiecznego pakowania również w przypadku wysyłki świątecznej

Kolejną sprawą jest odpowiednie zabezpieczenie wysyłanej paczki. Przygotowanie towaru do wysyłki zarówno krajowej, jak i międzynarodowej leży po stronie nadawcy. Klient musi zadbać o to, by paczka przekazywana kurierowi mieściła się w standardach narzuconych odgórnie przez danego przewoźnika. Podstawowe, ogólne zasady zakładają między innymi owinięcie produktu/produktów folią bąbelkową oraz wypełnienie pustych przestrzeni wokół – papierem, styropianem bądź specjalnymi, przeznaczonym do tego celu materiałami.

Dowiedz się więcej o zabezpieczaniu przesyłki nietypowej oraz pakowaniu dużych elementów takich jak opona, rower czy wózek dziecięcy.

wysyłka świąteczna, globkurier, paczki

Wysyłasz za granicę świąteczne paczki? Znajdź najtańszą opcję nadania

Jak tanio nadać prezent za granicę, by dotarł bezpiecznie i na czas:

skorzystaj z usług brokera, by znaleźć najlepiej opłacalnego i sprawdzonego przewoźnika

  • sprawdź status operatora
  • wybierz kuriera
  • sprawdź zasady pakowania i zabezpieczania produktu na stronie firmy kurierskiej
  • sprawdź listę towarów wykluczonych
  • nadaj przesyłkę odpowiednio wcześnie (w zależności od wybranej lokalizacji)
  • monitoruj status swojej paczki
  • w razie problemów kontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta

 


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl