Paczkomaty będą dostępne pod każdym sklepem Kaufland

paczkomaty_inPost_do_nadawania_paczek

InPost stale się rozwija, tym razem rozszerzył współpracę z siecią marketów Kaufland. Nowo zawarte porozumienie, ma sprawić, że przy wszystkich sklepach tej marki pojawią się paczkomaty InPost.

Obecnie paczkomaty InPost są dostępne przy 137 sklepach sieci Kaufland. Maszyny staną przy kolejnych 75 obiektach handlowych, co da łączną liczbę 212 paczkomatów przy marketach Kaufland w Polsce. Zdaniem Rafała Brzoski, prezesa InPost to przedsięwzięcie jest kontynuacją strategii rozwojowej firmy, która opiera się na partnerstwie z operatorami handlowymi. Umożliwia to klientom odbiór paczek przy okazji robienia zakupów w sklepie. Takie rozwiązanie jest znaczącym uzgodnieniem, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Kaufland to już czwarta sieć sklepów, przy której InPost stawia swoje paczkomaty. Urządzenia stoją także przy placówkach Dino, Lidl oraz Auchan. InPost rozwija się nie tylko w Polsce, w czerwcu tego roku firma wygrała przetarg na dostawę paczkomatów do austriackiego miasta Salzburg. Firma postawi tam prawie tysiąc automatów w przeciągu najbliższych 5 lat, a także zapewni wsparcie wykwalifikowanego zespołu usług posprzedażowych. Austria to kolejny kraj, w którym pojawiają się urządzenia, paczkomaty można znaleźć także w: Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Estonii, na Litwie, w Czechach, Irlandii, Kolumbii, Brazylii i Australii.

Paczkomaty to niejedyna usługa, która jest stale rozwija przez firmę InPost. Operator logistyczny inwestuje w nowe Lodówkomaty, które niebawem mają stać się dostępne w całej Polsce i Bankopaczkomaty, a także rozbudowuje centralną sortownię w parku magazynowym P3 Piotrków o ponad 3000 m kw. Dodatkowo firma jeszcze w tym roku uruchomi dwie sortownie w nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także nowoczesny obiekt w parku logistycznym MLP Poznań West.

Źródło: wnp.pl, trans.info.pl,